آخرین خبرها

آیا می دانستید لورل و هاردی، محبوب هیتلر بودند ؟


هیتلر رهبر آلمان نازی عاشق سینما بود و پیش از شروع جنگ هر شب فیلم‌ می‌دید، اما فیلم مورد علاقه‌اش چه بود؟
سایت بدون-سال‌ها پیش از آن‌که تلویزیون سرگرمی خانگی مردم شود، هیتلر اتاقی ویژه برای خودش فراهم کرده بود و در آن به تماشای آثار روز سینمای جهان می‌نشست که جوزف گوبلز برایش تهیه می‌کرد. آجودان هیتلر هم فهرست فیلم‌ها و واکنش‌ هیتلر را ثبت می‌کرد و آن‌ها را برای گوبلز می‌فرستاد. درباره فیلم‌های محبوب هیتلر، اطلاعات نادرست زیادی وجود دارد. برای نمونه سال ۲۰۰۸ ادعایی مطرح شد که هیتلر «سفید برفی» را دوست داشت و حتی «نقاشی‌های هیتلر از آن موجود است». البته خیلی زود مشخص شد که داستان جعلی است.
بیل نیون نویسنده کتاب «هیتلر و فیلم» در این باره می‌گوید: «دقیقا مشخص نیست که او طرفدار فیلم‌های هالیوودی خاصی بود یا نه؟ البته من در پژوهش‌هایم در آرشیو فدرال برلین به این نتیجه رسیدم که او هوادار چند فیلم‌ «لورل و هاردی» بود.» بر اساس تحقیقات نیون در میان تمام احتمالاتی که درباره فیلم مورد علاقه هیتلر مطرح می‌شود، «بر باد رفته» رتبه نخست را دارد. نیون می‌گوید: «او گاهی فیلم‌ها را با زیرنویس می‌دید و گاهی بدون زیرنویس فیلم‌هایی را تماشا می‌کرد که زبان شان را نمی‌فهمید. او حتی با تماشای این فیلم‌ها اندکی از زبان‌های خارجی مثل انگلیسی و فرانسه را یاد گرفته بود.»

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }