اولین ربات پارکور باز جهان را بشناسید/اینک آخر زمان+ویدئو

سایت بدون -شرکت بوستون داینامیکس که در زمینه طراحی و ساخت روبات‌ها فعالیت دارد بعد از انتشار ویدئویی از روبات‌ چهارپای Spot mini (با ۱۷ مفصل، ۲۸ کیلوگرم وزن و ۶۵ سانتیمتر قد) که به‌ صورت آزمایشی در ساختمان‌سازی مشغول به کار است، در تازه‌ ترین اقدام، ویدئویی دیگر از جدیدترین روبات خود با یک ویژگی خاص را در یوتیوب منتشر کرد. با انتشار این ویدئو نه تنها بیش از یک و نیم میلیون کاربر آن را بازدید کرده‌اند، بلکه نظرات متفاوتی نیز درباره اش نوشته‌اند. برخی از کاربران با دیدن این ویدئو نوشته‌اند:«آخرالزمان نزدیک است.»
این روبات جدید اطلس Atlas نام دارد و دارای دوپا و شبیه به انسان ولی بدون سر است. این روبات دارای یک ترفند جدید است و این ترفند چیزی نیست جز «پارکور». به عبارتی روبات اطلس می‌تواند حتی با استفاده از یک پا بپرد. می‌تواند حرکات ژیمناستیکی را به دقت بالا انجام دهد. او قادر است بدود و از روی اشیا نیز بپرد. آخرین تیزر ۲۹ ثانیه‌ای شرکت سازنده این روبات نشان می‌دهد که حرکات این روبات مانند حرکات انسانی است که ورزش پارکور انجام می‌دهد. این روبات در حفظ تعادل خود بسیار دقیق عمل می‌کند به‌طوری که حتی اگر او را هل بدهند و موانعی برایش ایجاد کنند یا در زمین ناهموار قرار بگیرد می‌تواند کنترل خود را حفظ کند. این روبات که قادر است اشیا را تا وزن ۱۰ کیلوگرم بخوبی اداره و جابه‌جا کند، ۷۴ کیلوگرم وزن و بیش از یک متر قد دارد.
گفتنی است این شرکت، فناوری جنبش انسان و حیوانات را از شرکت آلفابت ژاپن خریداری کرده است.
لازم به ذکر است در سال های اخیر روبات‌های چهارپای زیادی مانند Wildcat، Spot، BigDog و… ساخته شده است که می‌توانند در را باز و بسته کرده یا بارهای سنگینی را حمل کرده و تا کیلومترها راه بروند که جدیدترین آن نیز انیمال (ANYmal) بود. روبات انیمال که به تازگی از سوی یک شرکت سوئیسی رونمایی شد، رقیب Spot mini محسوب می‌شود.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «کاسه کوزه تو جمع کن»

سایت بدون – در قدیم برای قمار بازی علاوه بر خانه هائی که در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *