اکانت جعلی پوتین در توئیتر مسدود شد

Image result for @putinRF_eng
شبکه اجتماعی توئیتر یک حساب کاربری جعلی که ادعا می‌کرد حساب رسمی انگلیسی زبان رئیس‌جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین است ، مسدود کرد.
سایت بدون -توئیتر گفته است حساب کاربری @putinRF_eng را به‌دلیل جعل هویت بر اساس اطلاعات معتبری که از مقام‌های روسیه دریافت کرده، مسدود کرده است.
طبق گزارش‌ها، این حساب کاربری در سال ۲۰۱۲ ایجاد شده بود و عمدتاً لینک‌های رسمی مربوط به دیدارهای پوتین را منتشر می‌کرد. نزدیک به یک میلیون نفر این حساب کاربری را دنبال می‌کردند. بسیاری از کاربران بر این باور بودند که این حساب کاربری رسمی است و در اخبار بسیاری از منابع خبری به آن استناد شده بود. توئیتر گفته است به‌دنبال مشورت با دولت روسیه این حساب کاربری را به‌دلیل جعل هویت تعطیل کرده است.
این در حالی است که ولادیمیر پوتین بر خلاف اکثر سیاست مداران دنیا علاقه زیادی به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی ندارد و تنها صفحه رسمی نزدیک به او، اکانت رسمی دفتر ریاست جمهوری روسیه در توئیتر است. تاکنون هویت فرد جعلی مشخص نشده است.
گفتنی است این اولین بار نیست که کاربران توئیتر در دام اکانت جعلی می‌افتند. چرا که اوایل امسال اکانتی جعلی به‌نام وارن بافت، میلیاردر سرشناس امریکایی، که ارتباطی با او نداشت تعطیل شد. برخی پست‌های این توئیتر بیش از دو میلیون بار لایک شد. این حساب کاربری تأیید نشده بود و املای غلط نام فامیلی بافت باعث شد کاربران متوجه جعلی بودن آن شوند.

مطلب پیشنهادی

آیا طارمی به پیشنهاد ۱۳ میلیون یورویی عربستانی ها جواب رد می دهد؟

سایت بدون – سایت «FCInterNews» ایتالیا خبر داد انتقال مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *