برانکو رقم قراردادش با پرسپولیس را لو داد

برانکو رقم قراردادش با پرسپولیس را لو داد

سایت بدون – برانکو این روزها از یک سو منتظر دریافت مطالبات خود از پرسپولیس است و از سوی دیگر امیدوار است باشگاه سابقش از سوی فیفا مجازات نشود.

تقریبا در هر یک از قهرمانی های مربوط به پوکر پرسپولیس، هواداران این تیم درگیر استرس یک موضوع دیگر بوده اند. فصل گذشته درست در روزهایی که پرسپولیس سومین قهرمانی پیاپی خود در لیگ را در شهر جم جشن گرفته بود، هواداران این تیم نگران این بودند که برانکو ایوانکوویچ از پرسپولیس جدا نشود؛ چیزی که هر روز از سوی سرپرست یا یکی از اعضای هیات مدیره پرسپولیس تکذیب می شد اما پس از قهرمانی جام حذفی عملا رخ داد. حالا یک سال از آن روزها گذشته و در جشن چهارمین قهرمانی متوالی پرسپولیس، افشین پیروانی مدیر تیم در گفت و گو با شبکه سه اعلام کرد که «قرار نیست پنجره نقل و انتقالات ما بسته شود»، با این حال همچنان پرسپولیسی ها نگران هستند و حتی یحیی گل محمدی هم چندبار نگرانی خود را از حکم جریمه احتمالی فیفا ابراز کرده است. درست در همین روزها منتشر شدن بندهای آخرین قرارداد برانکو با پرسپولیس از سوی CAS نیز خبرساز شده و واکنش های متفاوتی را در پی داشته است.

تخفیف و همکاری مالی با پرسپولیس

برانکو ایوانکوویچ که اصلا فکر نمی کرد پس از موفقیت های بزرگ و مداوم با پرسپولیس، تا امروز درگیر حواشی دریافت طلبش از این باشگاه باشد، در گفت و گویی به برخی از این حواشی پاسخ داده: «اولا من باید قهرمانی پرسپولیس را یک بار دیگر به کادرفنی این تیم و بازیکنان تبریک بگویم. کسب عنوان قهرمانی با این اختلاف امتیاز، نشان می دهد که آنها سزاوار این عنوان بودند. یک سال از جدایی من و دستیارانم از پرسپولیس می گذرد و درحالی که نتایج گرفته شده از سوی ما کاملا راضی کننده بود، این همه حاشیه در مسیر پرداخت مطالبات کادرفنی، برای ما و هواداران ازاردهنده شده است».

برانکو درباره انتشار بندهای قرارداد آخر خود با پرسپولیس می گوید: «هرچند مربیان از انتشار قرارداد خود خوشحال نمی شوند، اما من هیچ شرمی از انتشار این قرارداد و صحبت درباره آن ندارم، چون حالا می توانم نکات ویژه ای را در ارتباط با آن روشن کنم. اول اینکه من وقتی شاهد بودم باشگاه پرسپولیس روز به روز درگیر مشکلات اقتصادی و تامین منابع مالی است، پایه قرارداد خودم را در طول چهار فصل افزایش ندادم. درواقع مبلغ اولین قراردادم ۸۰۰ هزار دلار برای هر فصل بود و آخرین قراردادم هم که روز بازی با الجزیره امضا کردم، ۸۰۰ هزار یورو بستم. تصمیم این بود که قراردادها از دلار به یورو تبدیل شود. این وسط فقط تفاوت ارزش یورو و دلار بود که در آن زمان فقط ۱۰ درصد بود. یعنی ۸۰۰ هزار یورو، معادل ۸۸۰ هزار دلار می شد. در طول این چهار سال، من تلاش کردم فصل به فصل مبلغی به قرارداد دستیارانم اضافه شود اما در مورد خودم، نه اصراری به این کار داشتم و نه باشگاه پیشنهاد خودش را بالا می برد. فقط دقت کنید که اگر فصل به فصل ۱۰ درصد روی پایه قرارداد خودم می گذاشتم که اتفاقا مدیران باشگاه هم با آن مخالفت نمی کردند، در فصل آخر قرارداد من با آنچه دیده اید، چقدر متفاوت می شد. در قرارداد با سرمربی، مطلوب ترین حالت برای باشگاه این است که پرداخت های اصلی منوط شود به موفقیت های تیم. درواقع دارم درباره همان آپشن ها حرف می زنم. این حالت ایده ال برای باشگاه پرسپولیس، در قرارداد با من شکل گرفته بود و این نشان می دهد که من سعی داشتم بهترین حالت همکاری را برای مدیری که با او کار می کردم، رقم بزنم».

*آپشن های قرارداد

موضوع دیگری که پس از انتشار قرارداد برانکو مطرح شده، آپشن های قرارداد اوست: «رقم پایه قرارداد همانطور که گفتم ثابت بود اما آپشن ها درصورتی فعال می شود که شما موفقیت ایجاد کنید. مثلا موفقیت ما در راهیابی به فینال لیگ قهرمانان، چند میلیون دلار برای پرسپولیس درآمدزایی کرد و در این میان، چند صد هزاردلار هم پاداش من بود. همینطور قهرمانی ها و عناوین دیگر. درواقع در دوره چندساله حضور ما، برند و اعتبار پرسپولیس تقویت شد و چند برابر پولی که پرسپولیس باید به کادرفنی پرداخت می کرد را چه با پاداش های مستقیم AFC و چه با قوی شدن برند و فرصت بستن قراردادهای بهتر تجاری تامین کرد. همین معادله ساده باعث می شود که من به راحتی و بدون شرم درباره قرارداد خودم حرف بزنم. درواقع من و دستیارانم برای سنت به سنت مبلغی که در قراردادمان قید شده بود، زحمت کشیدیم و ایجاد اعتبار و افتخار برای باشگاه کردیم. بنابراین سزاوار دریافت دستمزد خود بودیم و فکر نمی کردیم کار به اینجا برسد که هوادارانی که بیش از چهار سال کنار ما بودند، اینطور سر پرونده ما دچار رنج و استرس شوند. این موقعیتی نیست که من از آن لذت ببرم. من ترجیح می دادم باشگاه پرسپولیس زودتر این موضوع را حل کند تا این روزها اسم برانکو که می آید، همه هواداران پرسپولیس آن همه خاطرات خوش را مرور کنند، نه پرونده مالی و پرداخت حقوق و احتمال جریمه از سوی فیفا. درمجموع امیدوارم پرسپولیس از سوی فیفا جریمه نشود و این تیم فصل بعد هم با قدرت در لیگ برتر و مسابقات آسیایی شرکت کند».

مطلب پیشنهادی

بعد از ۱۸ ماه اتفاق افتاد/ رشد بی سابقه بیت کوین

بیت‌کوین ۲.۵ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح از ماه مه ۲۰۲۲ رسید. سایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *