حمایت خالق هری پاتر از بازی جانی دپ شرور جواب داد/رکورد شگفت‌انگیز یک مشت جانور شگفت‌انگیز!

هفته گذشته گیشه سینمای جهان شاهد اکران طوفانی قسمت دوم فیلم «جانوران شگفت‌انگیز» بود که با فروش ۲۵۳‌میلیون دلاری روی پرده سینِما رفت. درحالی که هفته‌های گذشته اکران سینِما در اختیار فیلم‌هایی مثل «حماسه کولی»، انیمیشن «گرینچ» و البته در برخی نقاط جهان مثل چین «ونوم» بود، این هفته «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد» در گیشه سینمای جهان طوفان به پا کرد.
سال‌ها از زمانی که فیلم‌های جادویی «هری‌پاتر» روی پرده سینما خودنمایی می‌کردند، گذشته، اما این دنیای جادویی به پایان راه نرسیده است و در داستان‌های «جانوران شگفت‌انگیز» به حیات خود ادامه می‌دهد.
«جانوران شگفت‌انگیز» همان دنیای جادویی است که ماجراهای آن‌سال پیش از زندگی «هری‌پاتر» می‌گذرد و ستاره‌های دنیای بازیگری از ادی ردمین و کالین فارل گرفته تا جود لا و جانی دپ به شخصیت‌های آن روی پرده سینما جان بخشیده‌اند. جی‌کی رولینگ نویسنده و خالق سری داستان‌های «هری‌پاتر» در مجموعه فیلم‌های «جانوران شگفت‌انگیز» پا را از دنیای ادبیات بیرون گذاشته و در کسوت فیلمنامه‌نویس به عوامل پشت دوربین پیوسته است. در فیلم‌های «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاهشان» و «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد» باز هم دیوید ییتس کارگردان همیشگی دنیای «هری‌پاتر» پشت دوربین فرمان کار را در دست دارد.
در فیلم تازه که هفته گذشته در آمریکا افتتاح شد و به فروش ۶۲‌میلیون دلاری رسید، جانی دپ نقش شخصیت شرور را بازی می‌کند و روبه‌روی ادی ردمین و جود لا قرار گرفته است. با نگاهی به فروش آمریکای شمالی مشخص است که بخش عمده فروش ۲۵۳‌میلیون دلاری این فیلم در هفته گذشته خارج از آمریکا و در ۷۹ کشور دیگر به دست آمده است.
یکی از مهمترین اخبار درباره «جنایات گریندلوالد» حضور جانی دپ در یکی از نقش‌های اصلی بود که جنجال زیادی آفرید. عمده مخالفت‌ها با حضور جانی دپ در این فیلم از سوی کسانی بود که باور داشتند اتهامات امبر هرد (همسر پیشین جانی دپ) علیه این بازیگر حقیقت دارد. البته در این میان جی‌کی رولینگ از بازی دپ در این فیلم حمایت کرد.
در فیلم «جنایات گریندلوالد» ادی ردمین همانند قسمت قبلی نقش نیوت اسکمندر را بازی می‌کند که در همراهی با آلبوس دامبلدور جوان (با بازی جود لا) به نبرد شخصیت شروری به نام گریندلوالد می‌روند تا جلوی تبهکاری‌ها و جنایاتش را بگیرند. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به کاترین واترستون، دن فوگلر و کلادیا کیم اشاره کرد. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بیشتر تماشاگران فیلم افراد بالای ۲۵‌سال بودند که ۷۰‌درصد تماشاگران را تشکیل می‌دادند. «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندلوالد» با صرف بودجه ۲۰۰‌میلیون دلاری ساخته شده و ازجمله آثار پرهزینه سینما است.
«جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» در هفته نخست اکران بین‌المللی خود در ۷۹ کشور به روی پرده رفت و به فروش ۱۹۱‌میلیون دلار دست یافت و با احتساب فروش ۶٢میلیون دلار در آمریکا، مجموع فروش جهانی خود را به ۲۵۳‌میلیون دلار رساند.
کمپانی برادران وارنر اعلام کرد: «فروش آغازین این فیلم ۲‌درصد بالاتر از فروش مشابه قسمت قبلی آن «جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاهشان» بوده و از رکورد فروش آغازین آن در ۴۳ کشور پیشی گرفته است.
سینمای چین با ۳۷.۵‌میلیون دلار از محل نمایش این فیلم در ۲۰‌هزار سالن سینمایی، بهترین بازار خارجی «جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد» بوده است و پس از آن بریتانیا با ۱۶.۳‌میلیون دلار، آلمان با ۱۲.۸‌میلیون دلار، روسیه با ۱۲.۲‌میلیون دلار و کره‌جنوبی با ۱۱.۸‌میلیون دلار قرار گرفته‌اند. از دیگر بازارهای پرفروش این فیلم می‌توان به فرانسه (۱۱.۸‌)، ایتالیا (۶.۹)، برزیل (۶.۹)، استرالیا (۶.۷)، مکزیک (۶.۲) و اسپانیا (۴.۷) میلیون دلار اشاره کرد و سینماهای ژاپن نیز از جمعه میزبان نمایش این فیلم خواهند بود.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «دهن لق»

سایت بدون – درست است که به طور معمول شده این اصطلاح به صورت دهن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *