آخرین خبرها

خوشحالی دیاباته از تعویق احتمالی لیگ/بازگشت شیخ به ترکیب

یکی از بازیکنانی که عمیقاً دوست دارد لیگ ایران به تعویق بیفتد و حتی بعد از ایام نوروز برگزار شود، شیخ دیاباته است. مهاجمی که نقشی فرا کلیدی در استقلال ایفا کرده و با گلزنی‌های پی‌درپی حتی در جدول گلزنان لیگ نیز جایگاه خوبی دارد. تصور کنید شیخ مصدوم نمی‌شد؛ آنگاه او در جدول گلزنان چه وضعیتی داشت؟ آیا با آن شتابی که او تا قبل از مصدومیت گرفته بود کسی را جلودار خود می‌دید؟ بی‌شک این مصدومیت موجب شده تا شیخ از قافله مدعیان آقای گلی قدری عقب بماند و اگر او با کشیدگی در ناحیه زانو مواجه نمی‌شد اکنون با اختلاف چشمگیر بالاتر از همه رقبا قرار داشت.
بازگشت شیخ دیاباته با توجه به عمق مصدومیت تا یک ماه دیگر میسر نیست و این بازیکن نمی‌تواند در خط آتش استقلال قرار بگیرد و در کنار قائدی و مطهری یک 3 ضلعی رعب‌آور را پدید آورد. این مصدومیت اما برای استقلال ابدی نخواهد بود و شیخ یک ماه دیگر به میادین باز‌می‌گردد.
اخیراً نیز مربیان استقلال پیگیر وضعیت دیاباته بودند و فرهاد مجیدی با دکتر ستوده پیرامون زمان بازگشت این مهاجم حرف‌هایی زده است. طبق آنچه گفته شده دیاباته تا یک ماه دیگر آماده بازی است و اگر تصور کنیم لیگ بعد از بازی با سایپا به تعویق بیفتد دیاباته می‌تواند از بازی با پارس‌جم که یک هفته بعد از بازی با سایپا (پنجشنبه همین هفته) برگزار می‌شود در ترکیب استقلال قرار بگیرد.
اگر بخواهیم به اصطلاح هفته‌ای به برنامه لیگ نگاه کنیم شیخ یک هفته بعد از بازی با سایپا در ترکیب استقلال خواهد بود و از بازی بعد مقابل سایپا خط حمله تیمش را دوباره نو‌ نوار خواهد کرد.
 دیاباته نیز از این موضوع کاملاً آگاه است و این روزها با شتاب و انگیزه بیشتری تمرین می‌کند. او که از احتمال تعویق لیگ سود برده حتی خودش را برای بازگشت به صدر جدول گلزنان لیگ آماده کرده است.
 دیاباته با توجه به توانمندی‌های منحصر به فرد و وضعیت بدنی فوق‌العاده می‌تواند گره‌گشای استقلال در بازی‌های آتی لیگ باشد. گرچه فاصله استقلال با پرسپولیس قدری زیاد و شاید دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد اما سابقه نشان داده نتایج لیگ همواره در هفته‌های پایانی مشخص می‌شود و استقلال نیز با بهره‌برداری از تمام نیروهایش که شیخ یکی از برجسته‌ترین آنها است می‌تواند شانس خود را تا پایان لیگ زنده نگه ‌دارد.
البته در جام حذفی نیز استقلال روزهای مهمی پیش‌رو دارد و اگر بازی‌ها بعد از عید برگزار شود و شیخ نیز به سلامت کامل برسد، در آن بازی‌ها نیز می‌تواند عنصر مهمی برای استقلال باشد. به هرحال این تعویق لیگ است که می‌تواند استقلال را برای دستیابی به نتایج بهتر و حتی رسیدن به جام امیدوار نگه دارد و شاید راه دیگری اکنون وجود نداشته باشد. راهی که شیخ نیز به آن فکر می‌کند و برایش برنامه‌ها ریخته است.

برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }