آخرین خبرها

خونی که به خاطر دخترخاله ریخته شد

سایت بدون – پسرجوان که در پی درگیری با 3 نفر مرتکب قتل شده و به قصاص محکوم شده بود پس از آنکه توانست از اولیای دم رضایت بگیرد به اتهام اخلال در نظم عمومی و به‌لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
رسیدگی به این پرونده از بهمن سال ۹۷ با گزارش یک درگیری خونین در خیابان آغاز شد. پس از حضور مأموران در محل و بررسی‌های اولیه مشخص شد که راننده یک خودروی پژو ۲۰۶ پس از درگیری با 3 پسر جوان یکی از آنها را به‌نام مازیار با ضربه چاقو کشته و پس از آن متواری شده است. با شروع تحقیقات متهم در مرز باکو و در حالی که قصد فرار از کشور داشت، دستگیر شد.
پرونده پس از تکمیل تحقیقات به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در ابتدای جلسه مادر مقتول برای متهم درخواست قصاص کرد.
سپس متهم به جایگاه رفت و گفت: روز حادثه من به‌همراه دخترخاله‌ام برای تفریح بیرون رفته بودیم. اما بر سر اینکه او می‌خواست دوباره با دوست پسر قبلی اش آشتی کند دعوایمان شد. من به او گفتم نباید دیگر به آن پسر اعتماد کند اما او توجهی نمی‌کرد و در حالی که داشتیم دعوا می‌کردیم ناگهان سه پسر جوان به ما نزدیک شدند و پرسیدند که چرا دعوا می‌کنیم.
به آنها گفتم دعوا خانوادگی است و دخالت نکنند. اما دست از سرمان برنداشتند. من اصلاً آنها را نمی‌شناختم ولی وقتی با هم درگیر شدیم به داخل ماشین رفتم و چاقوی آشپزخانه را که داخل داشبورد بود، برداشتم و یک ضربه به گردن مازیار زدم. نمی‌خواستم او را بکشم. قصدم ترساندن آنها بود اما وقتی او را در این وضعیت دیدم فرار کردیم.
با پایان اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و او را به قصاص محکوم کردند. در حالی که حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شده بود متهم توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد و بار دیگر به اتهام اخلال در نظم عمومی و به‌لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
در این دادگاه هم متهم با تکرار اظهاراتش عنوان کرد: من خصومتی با مقتول نداشتم و عمدی در کارم نبود. من شرمنده اولیای دم و خانواده خودم هستم و پشیمانم. حالا هم از قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به رضایت اولیای دم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.در پایان جلسه، قضات برای صدور رأی وارد شور شدند.

برچسب‌ها: ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }