آخرین خبرها

رازهای شیک پوشی در فصل بهار

نیمی از فروردین را پشت‌سر گذاشته‌ایم و فصل بهار آرام آرام در تمام كوچه‌ها و خیابان‌ها و آسمان خودنمایی می‌كند. تعطیلات نوروزی هم به پایان رسیده است و مردم به مرور لباس‌های مهمانی و به قول معروف پلوخوری شان را جمع و جور می‌كنند و كنار می‌گذارند و دوباره زندگی را طبق روال قبل از سر می‌گیرند. بهار معمولا نه به اندازه زمستان سرد و طاقت‌فرسا و نه مانند تابستان گرم است بلكه گهگاه بدن از خنكای هوای آن به لرزه می‌افتد و گاه از حرارت آفتاب به عرق می‌نشیند. به همین دلیل است كه معمولا سرماخوردگی فصل بهار شایع است. با انتخاب پوششی مناسب در این فصل می‌توانید خود را در برابر تغییرات ناگهانی دمایی ایمن كنید. درواقع، لباس پوشیدن در فصل بهار یكی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در طول سال به‌شمار می‌رود و شما باید به گونه‌ای لباس بپوشید كه تعادلی را بین هوای گرم و سرد و خشك و بارانی رعایت كنید. اما با انتخاب آگاهانه‌ای می‌توانید پوشش مناسبی را در بهار انتخاب كنید. 
انتخاب پارچه مناسب: با توجه به این كه درجه حرارت هوا در این فصل متغیر است و مدام بالا و پایین می‌شود، لباس‌های نخی را انتخاب كنید كه هوا به‌راحتی در لابه‌لای بافت‌های آن رد و بدل شود. الیاف پشمی، ابریشمی و نخی بهترین گزینه‌هایی هستند كه می‌توانید در این فصل استفاده كنید. چرم و جیر هم برای این موقع از سال انتخاب خوبی است. 
لباس‌های كتان: یكی از مناسب‌ترین جنس لباس‌ها برای فصل بهار كتان است كه گرما را بین بدن و پارچه نگه می‌دارد و گرمای لازم برای این فصل را برای شما ایجاد می‌كند. به همین دلیل استفاده از كت‌های كتان و بهاره در این فصل برای آقایان بسیار اهمیت دارد. خانم‌ها هم می‌توانند از مانتوها و شلوارهای كتان با رنگ‌های روشن استفاده كنند. 
لایه‌لایه پوشیدن: لایه‌لایه پوشیدن لباس‌ها راه خوبی برای محافظت از گرمای بدن به‌شمار می‌رود. علاوه بر این، این ترفند راهكار مناسبی برای این موقع از سال محسوب می‌شود كه هوا به سرعت تغییر می‌كند و شما به راحتی می‌توانید از حجم لباس‌هایتان كم كنید. اما حواستان باشد كه در این كار زیاده‌روی نكنید.  به این معنی كه بیش از حد لباس روی هم نپوشید و در عوض، به جای ژاكت و كت و روسری ضخیم، بهتر است از یك ژاكت نازك‌تر همراه یك روسری نخی سبك یا ابریشمی استفاده كنید. 
رنگ‌های روشن: در زمستان به‌دلیل دور ماندن از سرما توصیه می‌شود بیشتر از رنگ‌های تیره استفاده كنید كه نور آفتاب را بیشتر در خود نگه می‌دارند و بدن شما را گرم‌تر می‌كنند. اما با اتمام زمستان و فرا رسیدن فصل بهار، بهتر است سراغ لباس‌هایی با رنگ روشن و رنگی‌تر بروید. با این كه بهتر است در بهار لباس‌های رنگی بپوشید، اما برای این كه تعادلی بین زمستان و بهار ایجاد كنید، استفاده از رنگ‌های خنثی مانند خاكستری، قهوه‌ای و سفید را به شما توصیه می‌كنیم. 
كت‌های بارانی: از آنجا كه بهار به باران‌های رگباری و ناگهانی‌اش شهره است، سعی كنید یك كت بارانی بپوشید یا همراه داشته باشید كه ضد آب بوده و از شما در برابر بارش‌های بهاری محافظت كند. 
بوت‌هایتان را كنار نگذارید: شاید تصور كنید با تمام شدن زمستان دیگر نیازی به پوشیدن پوتین یا بوت ندارید، اما در فصل بهار با توجه به بارش‌های آن، هنوز هم به‌وجود آنها نیاز پیدا خواهید كرد، زیرا می‌توانند از پاهای شما در برابر حجم بالای آب یا حتی ریزش باران محافظت كنند. 
تنظیم و ترجمه: چاردیواری

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }