آخرین خبرها

ریشه و داستان ضرب المثل « بخت که برگردد ، فالوده دندان می شکند »

سایت بدون – فالوده نوعی دسر یخی ایرانی است که با قرار دادن رشته‌های باریک نشاسته در محلول آب و شکر تهیه می‌شود. پالوده شیراز و کرمان معروف است. پالوده شیرازی را معمولاً با یک نوع چاشنی مانند آب لیمو، عرقیاتی چون نسترن و یا شربت آلبالو و پالوده کرمانی را با گلاب و نعناع و یا شربتی بنام شیره مخلوط کرده و مصرف می‌کنند.

پالوده از نوع شیرازیش در ایران و دیگر کشورها بیشتر از انواع دیگر مصرف دارد و در بسیاری از بستنی فروشی‌های سنتی به فروش می‌رسد و عبارت از رشته‌های نشاسته‌ای یخ زده و مخلفات که در قدیم‌الایام به شیوه سنتی تولید می‌شد، اما امروز با دستگاه‌های ویژه و ماشین‌هایی با سرعت بسیار زیادتر و راحت‌تر تهیه می‌شود. فالوده کرمان نیز از طرفداران خاص خود برخوردار است.

فالوده در همه حالت ها یک خوراکی لطیف است که نمی تواند سخت باشد و دندان بشکند ، این ضرب المثل می گوید اگر بدشانسی پیش آید ،اگر بخت با آدم یار نباشد حتی همین فالوده لطیف هم می تواند باعث شکستن دندان شود.


برچسب‌ها: , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }