آخرین خبرها

ستاره های فوتبال جهان چه ماشینی در گاراژ خود دارند؟/از بنتلی چریکی تا مرسدس کروم

سایت بدون-فوتبالیست های مشهور دنیا معمولا بخشی از درآمد خود را صرف خرید به روزترین خودروهای دنیا می‌کنند ولی در این میان، فوتبالیست‌هایی هستند که درآمد کمتری دارند ولی بخش عمده درآمدشان برای خرید خودرو می‌رود. در زیر به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

ترنت الکساندر آرنولد، مدافع راست جوان لیورپول که 78 دقیقه در جام جهانی مقابل سوئیس بازی کرد، با یک خودرو مرسدس بنز آ ام گ سی 63 کوپه که حدود 66 هزار پوند قیمت دارد، در کمپ تمرینی ملوود حاضر شد. این خودرو از تکنولوژی ویژه ای برخوردار است که کمتر به محیط زیست صدمه بزند. همچنین می‌تواند سرعت 0 تا 100 را در 4 ثانیه طی کند و بیشترین سرعت آن 250 کیلومتر بر ساعت است. موتور 8 سیلندر با قدرت 510 اسب بخار نیز بر روی آن سوار شده است.

در بین بازیکنان لیگ برتر، پیر امریک اوبامیانگ احتمالا پرزرق و برق ترین کلکسیون خودرو ها را دارد. او که به سرعت بالایش در زمین مشهور است، این خصوصیتش را در خرید ماشین‌هایش نشان داده است. گرانترین خودرو او، لامبورگینی اونتادور 270 هزار پوندی است. همچنین این خودرو با بیشینه سرعت  466 کیلومتر بر ساعت و قدرت 690 اسب بخار، سریع ترین خودرو اوست.

اما ستاره سابق دورتموند، یک آئودی آر 8 10 سیلندر نیز خریداری کرده است. او در انتخاب رنگ ماشین ها، صرفا به دنبال زرق و برق بیشتر است و آئودی او به رنگ طلایی است. بیشینه سرعت آن حدود 340 کیلومتر است و 602 اسب بخار قدرت دارد. این خودرو هزینه 150 هزار پوندی بر دست اوبامیانگ گذشته است.

اما اوبامیانگ در خرید خودروهای طلایی رنگ محدودیتی نمی‌بیند. او یک رنج روور اسپورت اس وی آر نیز خریداری کرده که آپشن های ویژه ای نیز دارد. قیمت این خودرو نیز 150 هزار پوند است، ، 280 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و 542 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

اما در بین بازیکنانی که دوست دارند سریع رانندگی کنند، نمی‌توان از نام رونالدو گذشت. مثل اوبامیانگ، رونالدو هم عاشق لامبورگینی است. او صاحب یک اونتادور مشکی مات است و کاملا با سبک رونالدو طراحی شده است. ژست او مقابل این خودرو، انتقاداتی به همراه داشته ولی بعید است که برای او مهم باشد. قیمت این خودرو نیز حدود 260 هزار پوند است، 550 اسب بخار قدرت دارد و 350 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد.

علاقه رونالدو به خودرو در سال 2017 بیش از همیشه نمایان شد، وقتی او یک دستگاه بوگاتی ویرون با قیمت 1.5 میلیون پوند خریداری کرد. این خودرو ، 0 تا 100 را در 2.5 ثانیه طی می‌کند و بیشینه سرعت 420 کیلیومتر بر ساعتی دارد. با 1200 اسب بخار قدرت، ویرون از تمامی خودروهای اسپرت فاصله گرفته است.

هر چند که پوگبا به تغییر دائمی مدل موهایش مشهور است ولی وقتی نوبت به خرید خودرو می‌رسد، او کمتر تنوع طلب است. البته که او خودروهایش را شخصی سازی می‌کند. چند ماه پس از پیوستن به یونایتد، پوگبا با یک شورلوت کامارو به رنگ قرمز و مشکی در کمپ کرینگتون ظاهر شد. مشخص نیست که خودرو هدیه ای از سوی شورلت، اسپانسر یونایتد بوده یا پوگبا شخصا آن را خریداری کرده است.  قیمت این خودرو 30 تا 50 هزار پوند است و 425 اسب بخار قدرت دارد.

 

 

 

 

 

5 سال از خرید بنتلی کانتیننتال جی تی 250 هزار پوندی توسط ماریو بالوتلی می‌گذرد. این خودرو با رنگ چریکی برای اولین بار روی جلد اسپرت ایلوستریتد رفت و در آن دوره، سر و صدای بسیاری به پا کرد. سرعت این خودرو حدود 400 کیلومتر بر ساعت است، 600 اسب بخار قدرت دارد و دارای موتور 12 سیلندری است. بالوتلی سال 2013 که سیتی را ترک کرد، این خودرو را نیز به فروش رساند.

ممفیس دیپای به خودرو مرسدس جیپ خود وفادار ماند و 20 هزار پوند هزینه کرد تا در زمانی که ازپی اس وی به یونایتد می‌رفت، این خودرو را نیز با خود ببرد. دیپای 100 هزار پوند برای خرید این خودرو هزینه کرد ولی به نظر از ظاهر آن چندان هم راضی نبود و از همین رو، هزینه هایی برای تغییر خودرو پرداخت کرد. برای مثال او نام و شماره اش را روی صندلی ها حک کرد. مرسدس جیپ موتور آ ام گ 8 سیلندر دارد و 585 اسب بخار قدرت آن است.

تصویر بالا یک موضوع را بیش از هر چیزی اثبات می‌کند  و آن این است که الحاجی دیوف در لیورپول، بسیار بیشتر از استحقاقش حقوق گرفت. او یک خودرو مرسدس مک لارن 420 هزار پوندی کروم خریداری کرد و در زمان بازیگری اش برای بلکبرن نیز این خودرو را سوار می‌شد. مرسدس مک لارن 350 کیلومتر بر ساعت سرعت می‌رود و 640 اسب بخار قدرت آن است.

کرایسلر جبرئیل سیسه از جهت نقش و نقوشی که روی آن کشیده بود، جایگاه ویژه ای داشت. او حتی عکس دختر ایلونا را روی آن زده بود. این خودرو 30 هزار پوند قیمت دارد و 292 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

گرت بیل که به علاقه بسیارش به سفر کردن شهرت دارد، عادت کرده بود که هر ماه یک خودرو جدید خریداری کند ولی از زمانی که همسترینگش دچار مشکل شد، سعی کرد این عادت را کم کم کنار بگذارد. خودرو لامبورگینی هوراکان 325 هزار پوندی او اما اثبات می‌کند که او چه علاقه ای به خودروهای سریع دارد. هواراکان 330 کیلومتر بر ساعت سرعت دارد و 600 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

سولی مونتاری پس از ترک پورتموث، روزهای خوبی را تجربه کرد. او با پول خوبی که از اینتر و میلان دریافت کرد، توانست یک مرسدس براباس  جی 63 6 X 6 خریداری کند. این خودرو که 3 محور و 6 لاستیک دارد، 860 هزار پوند برای او هزینه داشت. با این حال 0 تا 100 را در 7 ثانیه می‌رود و 700 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

پی نوشت: اما برخی بازیکنان هم چندان علاقه ای به خودروهای سریع و خاص ندارند.

دیوید جیمز در سال 2008 ، وقتی برای بورنموث بازی می‌کرد، یک خودرو رلیانت رابین خریداری کرد. در پارکینگ باشگاه، او با این خودرو با دیگر بازیکنان شوخی می‌کرد. رلیانت رابین بیشینه سرعت  130 کیلومتر بر ساعت دارد و 39 اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

سال ها قبل از اینکه رونی به دی سی یونایتد واشنگتن بپیوندد، در اورتون بازی می‌کرد. شاید عجیب هم نباشد که در آن دوره، او خودرو ارزان قیمتی سوار می‌شد. فورد کا ، خودرویی بود که رونی در نوجوانی خریداری کرده بود و پلاکی با نام خودش نیز به ثبت رسانده بود. امروز می‌توان این خودرو را با کمتر از 1000 پوند خریداری کرد.

 

منبع: دیلی میل

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }