آخرین خبرها

مخفی‌شدن ملی‌پوشان تیم فوتبال زنان افغانستان از ترس طالبان

مخفی‌شدن ملی‌پوشان تیم فوتبال زنان افغانستان از ترس طالبان

سایت بدون – اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از ترس جان‌شان پنهان شدند.

به نقل از CBS، بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان افغانستان پس از آن که طالبان کنترل این کشور را به دست گرفت اکنون با ترس زندگی می‌کنند و از ترس جان‌شان پنهان شده‌اند.

خلیده پوپال، بازیکن پیشین فوتبال زنان افغانستان  و مدیر تیم ملی فوتبال زنان این کشور که در دانمارک حضور دارد، در تماس با چند بازیکن و هم تیمی‌های پیشین خود آن‌ها را به فرار از این کشور تشویق کرد. او از مجامع بین‌المللی درخواست کمک کرده است.

پوپال در مصاحبه تلفنی از دانمارک به آسوشیتدپرس گفت: سال‌ها تلاش کردیم تا کار ما در این سال‌ها و فوتبال و ورزش دیده شود ولی حالا باید بگویم که همه پنهان شوند. من به زنان در افغانستان می‌گویم که ساکت شوند و ناپدید شوند. جان آن‌ها در خطر است.

او گفت که من تهدیدها و پیام‌های تهدیدآمیز زیادی دریافت کردم زیرا در تلویزیون از من نقل قول شد که من طالبان را دشمن افغانستان نامیدم.

پوپال در سال ۲۰۱۱ بازی خود را متوقف کرد تابه عنوان مدیر در فدراسیون فوتبال افغانستان تمرکز کند. اما تهدیدها هم‌چنان ادامه داشت و سرانجام او مجبور شد در سال ۲۰۱۶ از افغانستان فرار کرده و در دانمارک پناهندگی بگیرد.

او در پایان گفت: بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان خود را پنهان می‌کنند. اکثر آن‌ها خانه‌های خود را ترک کردند تا به نزد اقوام رفته و خود را پنهان کنند زیرا همسایگان آن‌ها می‌دانند که آن‌ها بازیکن هستند. آن‌ها می‌ترسند. طالبان در حال ایجاد ترس هستند. 

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }