آخرین خبرها

معرفی نمایش/ نوشته ای از بهرام بیضایی در تهران روی صحنه می رود

سایت بدون – بهرام بیضایی از آن نام‌های همچنان برقراری است که نمی‌توان منکر اثرگذاری‌اش در عرصه تئاتر و سینما شد.
 او از نمایشنامه‌ نویسانی است که در کنار دیگر بزرگانی همچون اکبر رادی از جمله نویسندگان جریان‌ساز به شمار می‌آید و تئاتر امروزمان به او مدیون است.
از میان نمایشنامه‌هایی که از بیضایی روی صحنه رفته‌اند می‌توان به «کارنامه‌بندار بیدخش» اشاره کرد، کاری که نخستین مرتبه سال 1376 به کارگردانی شخص بیضایی و با ایفای نقش مهدی هاشمی و پرویزپورحسینی میزبان علاقه مندان بود.
 حالا این نمایشنامه به کارگردانی «علی جهانجونیا» و با بازیگری آزاده احمدآبادی‌ها، علی فرجی وعلی جهانجونیا در سالن اصلی تالار محراب به روی صحنه می‌رود. دیالوگ‌های این نمایشنامه تنها میان دوبازیگر رد و بدل می‌شود، آنان به صورتی که گویی در اتاق‌هایی جداگانه حضور دارند برابر مخاطبان به ایفای نقش می‌پردازند.
جمشید شاه، وزیری دانشمند دارد به‌نام بُندار که جام جهان‌بین (جام جم) را برایش ساخته و جم با نگریستن در این جام از اوضاع جهان باخبر شده و بر آن حکم می‌راند تا این که…
کارنامه بندار بیدخش
نویسنده: بهرام بیضایی
کارگردان: علی جهانجونیا
بازیگران: آزاده احمدآبادی‌ها، علی فرجی، علی جهانجونیا
زمان اجرا: ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن- ۱۹:۳۰

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }