آخرین خبرها

پس از خریدن توییتر؛ دارایی خالص ایلان ماسک چقدر است؟

سایت بدون – ایلان ماسک پس از آن که توییتر به کم گفتن تعداد ربات ها و جساب های جعلی در پلتفرم خود متهم کرد

قصد داشت از خرید این شبکه اجتماعی آن لاین کناره گیری کند

اما عاقبت این میلیارد روز پنج شنبه این خرید 44 میلیارد دلاری را نهایی کرد

بنا به شاخص میلیاردهای بلومبرگ ماسک در حال حاضر با ثروت خالص 204 میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است

با این حال، این شاخص نشان داد که دارایی خالص او از ابتدای سال حدود 66.4 میلیارد دلار کاهش یافته است.

بلومبرگ گفت علیرغم جمع آوری 46.5 میلیارد دلار برای تامین مالی پیشنهاد خرید توییتر، ترکیبی از بازارهای سهام بی ثبات، بحران روسیه و اوکراین و همه گیری کووید-19 بر دارایی خالص آقای ماسک تأثیر گذاشته است.

بنیانگذار و مدیر اجرایی 50 ساله سازنده خودروهای الکتریکی تسلا و شرکت موشکی اسپیس ایکس در ژانویه امسال به عنوان ثروتمندترین فرد جهان انتخاب شد،

زمانی که دارایی خالص او توسط بلومبرگ 273.5 میلیارد دلار ارزیابی و ثروت او با جان دی راکفلر مقایسه شد

بلومبرگ در آن زمان گفت: «اگر ثروت ماسک را با تورم تعدیل کنیم، او ثروتمندترین فرد تاریخ مدرن است

آقای ماسک همچنین در ماه آوریل توسط مجله فوربس در فهرست سالانه میلیاردرهای جهان در سال 2022 با دارایی شخصی 219 میلیارد دلاری به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد.

فهرست سالانه فوربس از قیمت سهام و نرخ ارز از 11 مارس برای محاسبه دارایی خالص آقای ماسک استفاده می کند، در حالی که شاخص میلیاردرهای بلومبرگ روزانه به روز می شود.

با این حال، فهرست میلیاردرهای فوری فوربس، که هر روز به روز می شود، دارایی خالص آقای ماسک را ۲۲۳.۸ میلیارد دلار نشان می دهد.

فوربس در گزارش سالانه خود می گوید: «حتی پس از فروش میلیاردها دلار سهام تسلا در اواخر سال گذشته و به دلیل مالیات بر سود حاصل از این فروش، ماسک 68 میلیارد دلار ثروتمندتر از سال گذشته است.»

ایلان ماسک اولین میلیون ها دلار خود را در دهه 1990 به دست آورد، زمانی که اولین شرکت خود، Zip2 را به بیش از 300 میلیون دلار فروخت. او سپس X.com را راه‌اندازی کرد، یک سیستم پرداخت آنلاین که در نهایت به PayPal تبدیل شد و در سال 2002 به قیمت 1.5 میلیارد دلار به eBay فروخت.

منبع:ام اس ان

برچسب‌ها: , , , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }