پیشنهاد بامزه چین برای ترامپ/ به جای آیفون ،هوآوی بخر

چین به تازه‌ترین اتهام علیه این کشور مبنی بر جاسوسی از گوشی همراه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا واکنش نشان داد.

درهمین‌راستا، امروز پنجشنبه، «هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: اگر تا این اندازه درباره استراق سمع از گوشی آیفون ترامپ نگران هستید، برایتان پیشنهادی داریم «از گوشی هوآوی استفاده کنید».

سایت بدون – روزنامه نیویورک تایمز دیروز در گزارشی مدعی شد دلبستگی ترامپ به گوشی همراه قدیمی‌ کار دستش داده است. چراکه این گوشی از طرف روسیه و چین شنود می‌شود. این روزنامه همچنین افزود رئیس ‌جمهوری آمریکا برای مکالمات خصوصی خود از این گوشی استفاده می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه انتقاد از اتهام‌های بی‌اساس طرف آمریکایی، گفت: با مطالعه این گزارش، این حس به من دست داد که در آمریکا افرادی پیدا میشوند که خیلی مشتاق دریافت اسکار برای بهترین فیلم‌نامه هستند. چنین گزارش‌هایی حاکی از آن است که نیورک‌تایمز به دنبال روایت‌های جعلی است.

وی ادامه داد: خیلی نگران جاسوسی از آیفون اپل هستید از گوشی هوآوی (ساخت چین) استفاده کنید. اگر بازهم نگرانی‌تان رفع نمی‌شود چطور است اصلاً از هیچ وسیله ارتباطی مدرنی استفاده نکنید!

اظهارات سخنگوی وزارت خارجه چین درحالی مطرح شد که آمریکا به شرکت هوآوی و دیگر شرکت‌های چینی از اینکه مبادا تحت کنترل پکن باشند، از بابت اتهاماتی مانند جاسوسی سخت می‌گیرد تاجایی که وزارت دفاع آمریکا فروش گوشی‌های همراه هوآوی را در پایگاه‌های نظامی خود ممنوع کرده است!

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «کاسه کوزه تو جمع کن»

سایت بدون – در قدیم برای قمار بازی علاوه بر خانه هائی که در آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *