چرا پژمان بازغی نمی تواند موفقیت کودک شو را تکرار کند/فرود پس از اوج

پژمان بازغی پس از اجرای مسابقه شبکه نسیم با ویژه برنامه ناکام «جام آرزوها» حضور چندان موفقی در جایگاه مجری نداشت و امیدی به برنامه «با انرژی» هم نیست

سایت بدون – مسابقه «کودک‌شو» در شبکه نسیم، فرصت خوبی را در اختیار پژمان بازغی قرار داد تا این بازیگر به عنوان مجری جایگاه خودش را در تلویزیون تثبیت کند و وجه دیگری از توانایی خود را نشان بدهد. نتیجه به نفع بازغی رقم خورد و او تبدیل به مجری محبوب این مسابقه شد. «کودک‌شو» در فصل‌های جدید ادامه پیدا کرد و در فصل چهارم و ششم حمید گودرزی و ملیکا شریفی‌نیا جایگزین بازغی شدند، اما هیچ کدام نتوانستند جای مجری محبوب این مسابقه را پر کنند. پژمان بازغی سال گذشته با برنامه «جام آرزوها» در مقام مجری به شبکه نسیم بازگشت و از دوشنبه هفته جاری نیز با برنامه «با انرژی» به این شبکه آمده است. «جام آرزوها» موفقیت قبلی این بازیگر را در جایگاه مجری تکرار نکرد و به برنامه «با انرژی» هم امیدی نیست.

مجری محبوب «کودک‌شو»
پژمان بازغی طی چهار فصل مسابقه «کودک‌شو» را اجرا کرد. او به عنوان یک پدر در زمینه تربیت و ارتباط با فرزند، صاحب تجربه بود. بازغی با شرکت‌کنندگان نیز صمیمانه و در عین حال با ادب و احترام صحبت می‌کرد و تسلط خوبی نسبت به اجرای مسابقه داشت، بنابراین مخاطبان او را در جایگاه مجری پذیرفتند. آن چه در فصل چهارم باعث جدایی بازغی از این مسابقه شد، همزمانی تولید «کودک‌شو» و تصویربرداری سریال «افرا» بود. در فصل ششم با تغییر تهیه‌کننده و گروه سازنده مسابقه، خبر اجرای «کودک‌شو» توسط ملیکا شریفی‌نیا و غیبت پژمان بازغی منتشر شد.

ناکامی «جام آرزوها»
تقریبا یک ماه پس از پخش «کودک‌شو ۶» با اجرای ملیکا شریفی‌نیا، پژمان بازغی از اواخر دی‌ماه ۱۴۰۲ همزمان با جام جهانی ۲۰۱۴، با ویژه برنامه «جام آرزوها» به تلویزیون و شبکه نسیم بازگشت. او در این مسابقه میزبان چهره‌ها بود و به این واسطه پویش‌های خیریه‌ای نیز در برنامه راه‌اندازی شد. «جام آرزوها» شروع خوبی داشت و در قسمت‌های اولیه میزبان علی پروین و یحیی گل‌محمدی بود، اما در ادامه با حضور بازیگران و چهره‌های تکراری تلویزیونی روی آنتن رفت. پژمان بازغی گفت‌وگوهایی معمولی با مهمانان «جام آرزوها» داشت و این برنامه به اتفاقی ویژه تبدیل نشد. حضور شخصیت جذاب «جناب خان» در برنامه نیز کمکی به این برنامه نکرد. بازغی و مهمانان ارتباطی که باید را با این کاراکتر محبوب برقرار نمی‌کردند، بنابراین نه تنها خاطره شیرین حضور «جناب خان» در «خندوانه» تکرار نشد، بلکه تجربه ناخوشایندی برای «جناب خان» و مخاطبان رقم خورد، به همین دلیل این شخصیت حضور پررنگی در برنامه نداشت.

یک برنامه گفت‌وگومحور معمولی
اکنون پژمان بازغی پس از «جام آرزوها» با برنامه جدیدی به نام «با انرژی» دوباره به شبکه نسیم آمده است. این برنامه در همان دکور و استودیوی «جام آرزوها» تولید شده و قرار است نتیجه پویش تهیه جهیزیه برای زوج‌های جوان که در این برنامه به راه افتاده بود نیز، به مخاطبان گزارش داده شود، اما «با انرژی» رویکرد و هدف متفاوتی دارد و قرار است به واسطه آن مصرف بهینه برق و فرهنگ‌سازی در این زمینه، ترویج شود. «با انرژی» یک برنامه گفت‌وگومحور کاملا معمولی است و هیچ خلاقیت و ایده تازه‌ای در ساختار آن وجود ندارد. در قسمت اول برنامه که با حضور زوج‌های جوان روی آنتن رفت، شاهد مراسم عقد یکی از زوج‌ها در برنامه بودیم. در بخشی از «با انرژی» نیز پژمان بازغی میزبان سالار عقیلی بود و درباره فعالیت‌ها و علایق این خواننده، صرفه‌جویی در مصرف برق و موضوعات متفرقه دیگر با سالار عقیلی گپ‌وگفتی داشت، گفت‌وگویی مشابه برنامه‌های دیگر تلویزیون.عقیلی پیش‌تر در «جام آرزوها» نیز به عنوان مهمان حضور داشت. اجرای برنامه‌ای مانند «با انرژی» برای پژمان بازغی دستاورد و چالش خاصی ندارد، بنابراین حضور این بازیگر در برنامه موفقیتی را برای او به همراه نخواهد داشت. هنوز یک قسمت از «با انرژی» پخش شده و قرار بوده دیشب قسمت دوم آن روانه آنتن شود، اما با توجه به آن چه در شروع برنامه دیدیم، ساختار و محتوای آن فاقد ویژگی خاص یا جذابی است. هدف و پیام «با انرژی» برای ترویج مصرف بهینه برق خوب و قابل احترام است، اما ساختار برنامه جذاب و متفاوت نیست

مطلب پیشنهادی

درباره سریال داریوش ساخته هادی حجازی فر/ جویندگان طلا

سریال «داریوش» ساخته هادی حجازی‌فر چگونه آغاز شد و قصه این شخصیت چه اشتراکاتی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *