چه کسی به خبرنگار بلغاری تجاوز کرد و او را به قتل رساند؟/معمای خانم ویکتوریا مارینوا

سایت بدون -مقامات بلغارستان اعلام کرده‌اند که در حال تحقیق درباره تجاوز و قتل یک خبرنگار تحقیقی بلغاری هستند. این سومین خبرنگاری است که در سال‌های اخیر در اروپا به قتل رسیده است. گفته می‌شود این خبرنگار ٣٠ ساله بلغاری که نامش ویکتوریا مارینوا است در حال تحقیق درباره فساد در برخی نهادهای مالی اتحادیه اروپا بوده است.
جوری جوریف، دادستان منطقه‌ای روسه که قتل در آنجا رخ داده گفت: جسد ویکتوریا مارینوا ٣٠ ساله روز شنبه در پارکی کشف شد و مقامات تنها از روی کارت‌ها و اوراق شناسایی توانستند هویت وی را مشخص کنند.
وی افزود: مرگ این خبرنگار جوان به دنبال ضربه به سر و خفگی صورت گرفته است. تلفن همراه، سوییچ ماشین،‌ عینک و بخشی از لباس‌های او ناپدید شده‌اند. دادستان‌ در حال بررسی تمامی سرنخ‌ها چه آنهایی که شخصی‌اند و چه آنهایی که به حرفه مارینوا مربوط می‌شود، هستند. ملادن مارینوف، وزیر کشور بلغارستان تایید کرد که این قربانی مورد تجاوز قرار گرفته است.
بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغارستان ابراز امیدواری کرد که تحقیقات، موفقیت‌آمیز باشد چرا که پرونده تاکنون به خوبی پیش رفته است. وی افزود: به لطف حجم عظیمی از دی ان ای کشف شده از این جسد تنها مسأله باقی مانده زمان است تا ما بتوانیم قاتل و عامل این جنایت را دستگیر کنیم.
منابع پلیس اعلام کرده‌اند هنوز مشخص نیست که این جنایت به حرفه این خبرنگار ارتباطی داشته باشد یا خیر. هارلم دزیر، نماینده آزادی مطبوعات سازمان امنیت و همکاری اروپا در توییتر خود ضمن محکوم کردن قتل مارینوا نوشت: به دلیل قتل وحشیانه ویکتوریا مارینوا خبرنگار تحقیقاتی در بلغارستان شوکه شده‌ایم. ما خواستار یک تحقیقات کامل و جامع هستیم. افرادی که مسئول این قتل هستند، باید به جزای عملشان برسند. ویکتوریا مارینوا یکی از مدیران اجرایی شبکه تلویزیونی TVN در شهر روسه بود و اخیرا یک برنامه تلویزیونی گفت‌وگو محور تحت عنوان «ردیاب» راه‌اندازی کرده بود. قسمت نخست این برنامه که در تاریخ ٣٠ سپتامبر سال جاری میلادی پخش شد، شامل مصاحبه‌هایی با چند خبرنگار تحقیقاتی درباره تحقیقات مربوط به کلاهبرداری ادعا شده از بودجه‌های اتحادیه اروپا بود که به سیاستمداران و تجار بزرگ این کشور مربوط می‌شد. براساس آمار گزارشگران بدون مرز به طور میانگین هر هفته یک روزنامه‌نگار در سراسر جهان کشته می‌شود. بلغارستان در رتبه‌بندی سالانه آزادی مطبوعاتی گزارشگران بدون مرز در سال ٢٠١٨ میلادی به جایگاه ١١١ سقوط کرد که پایین‌ترین آمار در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

http://diariocronica.com.ar/file/2018/10/la-ue-condena-el-horrible-asesinato-de-la-periodista-b%C3%BAlgara-victoria-marinova.jpg

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «سبوی خالی را به سبوی پر مزن»

سایت بدون – وقتی کوزه ای که آب ندارد به کوزه ای که آب دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *