آخرین خبرها

چگونه از جوانه زدن سیب‌زمینی جلوگیری کنیم ؟

http://www.irannaz.com/images/2016/08/14724636741490-irannaz-com.jpg
سایت بدون -شاید تاكنون بارها در مورد سمیت سیب‌زمینی جوانه‌زده مطالبی را شنیده‌اید، اما همیشه سیب‌زمینی‌های جوانه‌زده خطرناك نیستند. جوانه سیب‌زمینی حاوی تركیب خطرناكی به نام سولانین (از خانواده آلكالوئیدها) است. سولانین برای انسان سمی است. ورود سولانین به بدن با مسمومیت همراه است كه درجات آن بستگی به فرد مصرف‌كننده دارد، اما معمولا با سر‌درد، استفراغ و سایر اختلالات گوارشی همراه است. سولانین در چشم، پوست و جوانه سیب‌زمینی متمركز است و سایر بخش‌های سیب‌زمینی فاقد آن هستند. بنابراین در صورتی كه بخش‌های مذكور را در زمان مصرف از سیب‌زمینی جدا كنید، خطری شما را تهدید نخواهد كرد. اگر سیب‌زمینی شما دارای پوسته سبزی است حتما قبل از مصرف آن را جدا كنید زیرا سرشار از سولانین و سایر آلكالوئیدهاست. سیب‌زمینی دارای بافت سفتی است. با افزایش دوره نگهداری، بافت آن كم كم سفتی خود را از دست داده و نرم می‌شود. اگر سیب‌زمینی جوانه بزند اما در عین حال بافت سختی داشته باشد، پس از جدا كردن جوانه قابل مصرف خواهد بود. در این سیب‌زمینی تمام مواد مغذی حفظ شده است. زمانی كه سیب‌زمینی شروع به جوانه‌زنی می‌كند، برای تغذیه جوانه بخشی از نشاسته تجزیه شده و به قندهای ساده‌تر تبدیل می‌شود. در آغاز این مرحله شما جوانه‌های كوچك و نرمی را روی سیب‌زمینی مشاهده می‌كنید كه براحتی قابل جدا‌شدن هستند. به موازات رشد جوانه، سیب‌زمینی شروع به چروكیده شدن كرده و مقدار بیشتری از نشاسته آن تبدیل به قند می‌شود. زمانی كه سیب‌زمینی جوانه‌زده بشدت چروكیده و پلاسیده شده است از خوردن آن اجتناب كنید، چرا كه بیشتر مواد مغذی آن مصرف شده و از طرفی كیفیت خوراكی خوبی ندارد. از مصرف سیب‌زمینی‌هایی كه دارای طعم تلخ هستند، اجتناب كنید كه دلیل آن بالا‌رفتن تركیبات آلكالوئیدی و خطرناك است.
روش‌های جلوگیری از جوانه زدن
– نور و گرما تولید سولانین و نیز جوانه‌زنی را تسریع می‌كنند. بنابراین سیب‌زمینی باید در محل خنك، خشك و تاریك نگهداری شود.
– نگهداری سیب‌زمینی در كنار پیاز و میوه‌هایی نظیر موز روش نادرستی است، چرا كه جوانه‌زنی سیب‌زمینی را تسریع می‌كند.
– از نگهداری سیب‌زمینی خیس و مرطوب اجتناب كنید و از خشك بودن آنها مطمئن شوید.
– آنها را از كیسه‌های پلاستیكی خارج كنید و در سبدها یا پارچه‌هایی كه امكان جریان یافتن هوا وجود دارد، نگهداری كنید.
نویسنده : دكتر مریم قادری قهفرخی /متخصص صنایع غذایی
برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }