کره جنوبی پیشتاز در تولید تلفن همراه در جهان

آمارهای منتشر شده دو مؤسسه ‌آی‌دی‌سی و استراتژی آنالیتیکس نشان می‌دهد شرکت کره‌ای (سامسونگ) کماکان برترین تولیدکننده گوشی در جهان است و امریکا (اپل) نیز بعد از چین (هواوی) در رتبه سوم قرار گرفته است.
سایت بدون -بررسی‌ها نشان می‌دهد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ در مجموع بیش از ۳۵۵ میلیون واحد گوشی در سراسر جهان توزیع شده که نسبت به‌مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. این چهارمین سه ماهه پیاپی است که در آن تولید گوشی‌های هوشمند کاهش می‌یابد.
برخی تحلیلگران امیدوارند با آغاز سال ۲۰۱۹ رونق به بازار تولید و عرضه گوشی‌های تلفن همراه بازگردد، هر چند در این زمینه اطمینانی وجود ندارد.
تعداد گوشی‌های عرضه شده سامسونگ که رتبه اول را در اختیار دارد از ۸۳.۳ میلیون واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به ۷۲.۲ میلیون واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ رسیده و سهم این شرکت از بازار هم از ۲۲.۱ درصد به ۲۰.۳ درصد کاهش یافته است.
رتبه دوم با رشد عرضه از ۳۹.۱ میلیون واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ به ۵۲ میلیون واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ از آن هواوی است. سهم این شرکت از بازار هم از ۱۰.۴ درصد به ۱۴.۶ درصد افزایش یافته است.
رتبه سوم هم متعلق به اپل است که در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ حدود ۴۶.۹ میلیون واحد گوشی تولید کرده که نسبت به رقم ۴۶.۷ میلیون واحد در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ رشد اندکی نشان می‌دهد. اما سهم این شرکت از بازار هم از ۱۲.۴ درصد به ۱۳.۲ درصد افزایش یافته است. رتبه‌های چهارم و پنجم این فهرست با سهم‌های ۹.۷ و ۸.۴ درصدی از بازار متعلق به شیوآمی و اوپو است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل « درش را تخته کردند»

سایت بدون – در قدیم وقتی می خواستند جایی را پملپ کنند تا مانع رفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *