آخرین خبرها

کریم باقری بالاخره سهم پرسپولیس است یا تیم ملی /دعوا بر سر آقای اسطوره

ادامه همکاری همزمان تیم‌ملی و پرسپولیس با کریم باقری مهیا نیست و اسکوچیچ هم در استفاده از این مربی کوتاه نمی‌آید

 [شهروند]‌ تصمیم‌‌گیری نهایی برای حضور کریم باقری در تیم‌ملی به پایان فصل موکول شده اما حاشیه‌های این اتفاق سروصدای زیادی به راه انداخته است. تیم‌ملی شرایط بسیار حساس و پیچیده‌ای دارد و باقری سخت می‌تواند به فوتبال ملی بی‌توجه باشد. از آن طرف یک فصل از قرارداد با پرسپولیس و نارضایتی شدید هواداران هم وجود دارد. به همین ترتیب این داستان به کلافی پیچیده تبدیل شده است. ولی شواهد و قرائن نشان می‌دهد باقری احتمالا با پایان فصل از پرسپولیس به تیم‌ملی می‌رود. اما چرا؟ دلایل این اتفاق را بررسی کرده‌ایم.

تصمیمی که دردسرساز شد
وقتی دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم‌ملی انتخاب شد، در آن مقطع قرار بود ٤ بازی ایران با هنگ‌کنگ، کامبوج، عراق و بحرین در مقدماتی جام‌جهانی تا اواسط خرداد برگزار شود. به همین ترتیب با تأکید سرمربی مدیران فدراسیون مذاکراتی رسمی با باشگاه پرسپولیس انجام دادند تا با حضور کریم باقری در کادر فنی تیم‌ملی موافقت شود. شرایط بحرانی تیم‌ملی هم باعث شد که طرفین نگاهی ملی به قضیه داشته باشند. پس برای اینکه نه صدای هواداران پرسپولیس در بیاید و نه تیم‌ملی ضرر کند، در آن مقطع محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل وقت پرسپولیس، اعلام کرد که باشگاه موافقت کرده هر زمانی که تیم‌ملی تمرین یا بازی دارد، باقری مانند بازیکنان ملی‌پوش پرسپولیس به تیم‌ملی برود.

جایگاه ویژه آقاکریم در پرسپولیس
همه می‌دانند کریم باقری جایگاه ویژه‌ای در پرسپولیس و در میان هواداران آن دارد. تمام بازیکنان رابطه‌ای صمیمانه با او دارند و حتی یک پرسپولیسی نیست که موافق جدایی او از تیم و کوچش به تیم‌ملی باشد. در همین چند روز اخیر که شایعه جدایی باقری مطرح شده، هواداران جو وحشتناکی علیه مدیران و تیم راه انداخته‌اند و در حال هشداردادن نسبت به تبعات بسیار بد و سنگین حذف باقری هستند. آنها در صفحات دراگان اسکوچیچ در فضای مجازی هم خواهان منصرف‌شدن این مربی برای همکاری با باقری شده‌اند. نقش کریم باقری در موفقیت‌های سال‌های اخیر پرسپولیسی‌ها بسیار ویژه بوده و همه قبول دارند، این کریم باقری بود که به ‌عنوان بزرگ‌تر مشکلات و حاشیه‌های داخلی تیم را حل کرد و اجازه تشکیل باند در تیم و شدت‌گرفتن اختلافات و درگیری‌ها را نداد. درواقع آرامش و نظمی که او برقرار کرد، زمینه‌ساز پیشرفت و موفقیت پرسپولیس شد. کریم باقری چهارشنبه هفته گذشته به فدراسیون فوتبال رفت و با دبیرکل فدراسیون جلسه مهمی برگزار کرد. در این جلسه به او اعلام شده اسکوچیچ تأکید کرده هر طور که شده قرارداد باقری نهایی شود اما این مربی تصمیم‌گیری را به آخر فصل موکول کرده است. باقری دوست ندارد از پرسپولیس جدا شود اما ادامه حضور او در این تیم با چنین شرایطی مقدور نیست.

چرا اسکوچیچ روی باقری زوم کرده؟
دراگان اسکوچیچ اطلاعات کاملی از حاشیه‌های درون تیم‌ملی در دوره کوتاه سرمربیگری ویلموتس به دست آورده است. او متوجه شده که برخی بازیکنان اصلا ارتباط خوبی با ویلموتس نداشتند. بازیکنان از نفوذ پیداکردن ساکت در تیم‌ملی راضی نبوده‌ و نسبت به بی‌توجهی کادر برای پاداش‌های پرداخت‌نشده هم از مربیان گلایه داشته‌اند. به همین ترتیب جمع‌کردن باند بازیکنانی که ارتباط بسیار خوبی با کی‌روش داشتند اصلا کار راحتی نیست و به همین دلیل اسکوچیچ و مدیران فدراسیون تأکید دارند با هر روش و شرایطی که شده باید کریم باقری را به کادر اضافه کنند. پس شاید مدیران باشگاه بدشان نیاید به بهانه تیم‌ملی هم که شده بالاخره با باقری قطع همکاری کنند.

شروع اسکوچیچ بدون دستیار ایرانی
دراگان اسکوچیچ این روزها بدون دستیاران ایرانی‌اش کار خود را شروع کرده است. او پس از بازگشت به ایران تنها بود و حتی هفته اول لیگ برتر را هم به تنهایی از ورزشگاه و دفتر کارش در محل کمپ تیم‌های ملی آنالیز کرد. با این حال طی روزهای گذشته آنتوان یوسنیک از اسلوونی و املادن زانجر از کرواسی به تهران آمدند تا جمع مربیان خارجی تیم‌ملی تکمیل شود. وضع دستیاران ایرانی اما شکلی پیچیده به خود گرفته؛ باقری که بین دوراهی پرسپولیس و تیم‌ملی مانده و از وحید‌ هاشمیان هم هیچ خبری نیست و کسی نمی‌داند تمایلی به همکاری با اسکوچیچ با وجود قرارداد با فدراسیون دارد یا نه؟

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }