گاف خنده دار فرانس فوتبال/چرا نظرسنجی جنجالی توپ طلا حذف شد؟

https://www.mundodeportivo.com/r/GODO/MD/p5/Barca/Imagenes/2018/10/11/Recortada/img_hnavarro_20181011-185447_imagenes_md_otras_fuentes_grafico_encuesta_messi-kOqB-U4523011612016pF-980x554@MundoDeportivo-Web.jpg

سایت بدون-در رای‌گیری نشریه فرانس فوتبال از خوانندگان، در حالی که لیونل مسی بیشترین آرا را به خود اختصاص داده بود، این نشریه این رای‌گیری را حذف کرد.
فرانس فوتبال، مجله‌ای که جایزه توپ طلا را به بهترین بازیکن سال اهدا می‌کند، یک نظرسنجی در نسخه اینترنتی خود منتشر و از فوتبال دوستان درخواست کرده بود که در رای‌گیری برای انتخاب بهترین بازیکن سال ۲۰۱۸ از بین فهرست ۳۰ نفره شرکت کنند.
پس از یک روز از آغاز این نظرسنجی که ۷۰۰ هزار رای جمع‌آوری شد، این نشریه فرانسوی تصمیم گرفت این نظرسنجی را از وب‌سایت خود پاک کند. تا لحظه آخر نظرسنجی، لیونل مسی با اختصاص دادن ۴۸ درصد آرا به خود، در صدر فهرست قرار داشت.
در حالی که انتظار می‌رفت ناکامی مسی در جام‌جهانی و همچنین در چمپیونزلیگ، بار سنگینی برای او داشته باشد ولی درخشش او با بارسا در لالیگا و کوپا دل‌ری، توجه هواداران را به خود جلب کرده و همین موضوع باعث شده او در صدر فهرست قرار بگیرد.
پس از مسی، محمد صلاح با کسب ۳۱ درصد آرا در رده دوم قرار داشت و کریستیانو رونالدو با
۸ درصد آرا در رده سوم قرار گرفته بود. لوکا مودریچ که با کسب عنوان بهترین بازیکن فیفا و یوفا، شانس اصلی دریافت توپ طلا به حساب می‌آید، تنها ۲ درصد آرا را به خود اختصاص داد و در کنار کیلیان امباپه و نیمار قرار گرفت.
اکنون این نشریه درباره دلیل این تصمیم نوشت: «همانطور که می‌توانید ببینید، ما مجبور شدیم نظرسنجی دیروز برای توپ طلای سال ۲۰۱۸ را حذف کنیم، زیرا تعداد زیادی از آرا توسط اکانت‌های فیک داده شد.
ما مایلیم بار دیگر تاکید کنیم که این آرا تنها جنبه مشورتی داشته و تاثیری در نتیجه نهایی توپ طلا که همیشه با آرای روزنامه‌نگاران مستقل و ویژه اهدا می‌شود، ندارد. از همه کسانی که از یک اشتباه تکنیکی ساده، تفسیرهای عجیب نمی‌کنند، متشکریم».
برای اهدای توپ طلا، نظر هواداران دخیل نیست و هیات داوران آن متشکل از خبرنگارانی از سراسر جهان است اما نکته جالب پس از حذف نظرسنجی بهترین بازیکن، حذف نظرسنجی بهترین گل بود. عنوان کوپا که به بهترین گل می‌رسد نیز مثل توپ طلا به نظرسنجی گذاشته شده بود که گل پاتریک کوترونه، مهاجم میلان بیشترین رای را به خود اختصاص داده بود. با این وجود، این نظرسنجی نیز از وبسایت فرانس فوتبال حذف شد.

مطلب پیشنهادی

آیا طارمی به پیشنهاد ۱۳ میلیون یورویی عربستانی ها جواب رد می دهد؟

سایت بدون – سایت «FCInterNews» ایتالیا خبر داد انتقال مهدی طارمی ستاره ایرانی پورتو در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *