گزارش روز/آرژانتین بدون لیونل مسی در مسیر سقوط

https://as01.epimg.net/en/imagenes/2018/10/16/football/1539711006_517295_1539721825_noticia_normal.jpg

سایت بدون-زمان علیه تیم‌ملی آرژانتین در حال گذر است. لئو اسکالونی همچنان سرمربی موقت تیم است و آلبی‌سلسته زیرنظر او در مسیر سقوط آزاد قرار دارد. باخت در دیدار دوستانه مقابل برزیل به‌رغم بازی نسبتا خوب آرژانتینی‌ها باعث شد بار دیگر انتقاداتی به گوش برسد. روزنامه آرژانتینی اوله بعد از این باخت نوشت: «تیم تازه آرژانتین برنامه‌‌ریزی خوبی داشت. با نظم کار کرد ولی در خط حمله کم آورد. این باخت برای رشد به کمک تیم خواهد آمد».
این در حقیقت نوعی دلداری برای نادیده گرفتن واقعیت موجود درباره سقوط آزاد آرژانتین بود. تنها ۸ ماه دیگر تا شروع رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا باقی است و آرژانتین هنوز نه سرمربی‌‌‌‌اش را مشخص کرده و نه بازیکنان این تیم مشخص هستند. تردیدها درباره بازگشت مسی ادامه دارد و مشخص نیست چه کسانی جانشین غایبان لیست اخیر اسکالونی خواهند بود. در این میان سوالات بی‌پاسخ زیادی درباره تیم‌ملی آرژانتین وجود دارد.
اسکالونی ادامه می‌دهد؟
بعد از کنار رفتن سامپائولی از نیمکت مربیگری آلبی‌سلسته، تیم اسکالونی، آیمار و والتر ساموئل، به صورت موقت هدایت آرژانتین را در دست گرفتند. یکی از اسطوره‌‌های فوتبال آرژانتین در این رابطه می‌گوید: «این کادر فنی آماده کوپاآمه‌ریکا نیست». تاریخ انقضای این کادرفنی تا پایان سال جاری میلادی است ولی اتحادیه فوتبال آرژانتین هنوز نتوانسته گزینه ایده‌آلی برای هدایت تیم‌ملی این کشور برگزیند و نام گزینه‌ها (سیمئونه، پوچتینو و گایاردو) همچنان روی میز است. دانیل آنجلیچی، نایب‌رئیس فدراسیون آرژانتین در این‌باره گفت: «هیچ گزینه‌ای را رد نمی‌کنم. باید ببینیم کدام سرمربی بیشتر با سبک بازی آرژانتین جور است». بحث‌هایی درباره بازگشت تاتا مارتینو، سرمربی فعلی آتلانتا یونایتد به نیمکت مربیگری آرژانتین نیز مطرح است.
آرژانتین بدون مسی؟
«تیم‌ملی برای من تمام شده. من بیش از هرفرد دیگری از اینکه نتوانستم آرژانتین را قهرمان دنیا کنم، درد می‌کشم». این صحبت‌هایی بود که مسی بعد از باخت در ضربات پنالتی در فینال کوپاآمه‌ریکای سال ۲۰۱۶ بر زبان آورد. آقای گل تاریخ فوتبال آرژانتین با ۶۵ گل، در ۳ فینال با تیم‌ملی کشورش ناکام مانده: فینال جام‌جهانی ۲۰۱۴ و فینال‌های کوپاآمه‌ریکا در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۵٫
این‌بار و بعد از حذف مقابل تیم‌ملی فرانسه در مرحله یک‌هشتم پایانی جام‌جهانی، مسی دیگر توضیحی نداد و سکوت کرد. هنوز مشخص نیست آیا او به تیم‌ملی بازخواهد گشت یا خیر و اگر پاسخ مثبت است چه زمانی بازمی‌گردد. اسکالونی گفته: «نمی‌دانم در آینده چه خواهد شد ولی روشن است اگر مسی نباشد، ناکامی بزرگی برای تیم ما است. فعلا از پیراهن ۱۰ تیم استفاده نمی‌کنیم، چون انحصارا از آن مسی است». اما والورده، مربی بارسا امیدهای آرژانتینی‌ها را زنده نگه داشته: «کاملا روشن است مسی می‌خواهد به تیم‌ملی بازگردد و درآینده بازخواهد گشت».
بازگشت بازیکنان تاریخی تیم؟
در لیست بازیکنان آرژانتین برای بازی با عراق که با برد ۴ بر صفر آلبی‌سلسته همراه بود و بازی با برزیل، تنها نام ۲ بازیکن با بیش از ۳۰ بازی ملی دیده می‌شد؛ سرخیو رومرو با ۹۶ بازی ملی و اوتامندی با ۵۹ بازی ملی. ماسچرانو و بیگلیا از تیم‌ملی خداحافظی کردند و در لیست نام بازیکنانی مثل آگوئرو، ایگوآین و دی‌ماریا و اوربانگا دیده نمی‌شد. اسکالونی گفت: «هیچ بازیکنی به من نگفته که نمی‌خواهد به اردوی تیم ملحق شود. ما در دوره متفاوتی هستیم. سرمربی آتی تیم درباره بازیکنان جوان تصمیم‌‌‌گیری خواهد کرد که آیا آنها توانایی پوشیدن پیراهن تیم‌ملی را خواهند داشت یا اینکه بازیکنان دیگری را دعوت می‌کند».
گل‌ها کجا هستند؟
دیبالا و ایکاردی، لیدرهای آرژانتین در غیاب مسی هستند که هنوز چاره‌ساز نبوده‌‌‌اند. دیبالا در ۱۶ بازی ملی (۷۵۰ دقیقه) هنوز نتوانسته برای آرژانتین گلزنی کند و ستاره شماره ۹ اینتر هم در ۶ بازی (۳۵۹ دقیقه) حضور در ترکیب آرژانتین هنوز موفق به گلزنی نشده است.
دروازه‌بان چه کسی است؟
آرژانتین در ۸ بازی اخیرش ۴ دروازه‌بان مختلف داشته؛ آرمانی (۳بازی)، کابایرو (۲بازی)، رومرو (۲بازی) و رویی (یک بازی). رومرو و رویی در تیم‌های باشگاهی‌شان هم نیمکت‌نشین هستند. کریستین آلوارس، دروازه‌بان آرژانتینی ساراگوسا در این رابطه گفت: «تیم ما یک دروازه‌بان کم دارد که بیاید بگوید این دروازه من است و من هستم».

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «قاشق ندارد که آش بخورد»

سایت بدون – در قدیم که آش نذری می آوردند بعضی ها بودند که هیچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *