یادداشت روز/مشکل بزرگ مربیان بزرگ در اروپا؛ وقتی بردن لیگ کافی نیست
سایت بدون -لیگ قهرمانان منتهی آرزوی هر تیم قدرتمند اروپایی است و این فصل خیلی از مربی‌ها با وجود آنکه در لیگ‌های داخلی‌شان موفق شدند اما به‌خاطر ناکامی در عرصه قاره‌ای مورد انتقاد قرار گرفتند. بارسلونا، یوونتوس، پاری‌سن‌ژرمن، منچسترسیتی و بایرن‌مونیخ در پنج لیگ درجه اول اروپا عملکرد خوبی داشتند اما این موفقیت برای جشن گرفتن کافی نبود چون حسی از نارضایتی همراه‌شان بود.
 
آلگری از یوونتوس می‌رود
مربی ایتالیایی پنج قهرمانی سری A، چهار قهرمانی جام حذفی ایتالیا و دو قهرمانی سوپرجام ایتالیا را به‌دست آورده، اما با آنکه بانوی پیر را دوبار به فینال رساند اما نتوانست قهرمانی اروپا را به‌دست آورد. ماسیمیلیانو آلگری فصل آینده روی نیمکت یوونتوس نمی‌نشیند چون آنها کسی را می‌خواهند که بتواند قهرمانی اروپایی را برایشان به ارمغان آورد.
 
دبل داخلی والورده
ارنستو والورده در فصل اول کارش در بارسلونا دوگانه قهرمانی لیگ و جام حذفی را به‌دست آورد و این فصل هم چنین دستاوردی را تکرار می‌کند اگر آبی‌اناری‌پوشان در دیدار شنبه آینده برابر والنسیا در فینال جام حذفی اسپانیا به پیروزی برسند. او توانست بازیکنانی مثل عثمان دمبله و آرتورو ویدال را مدیریت کند و یکی از بهترین فصل‌های لیونل مسی را پشت سر گذاشت. والورده اما به‌خاطر این موفقیت‌ها در خاطر هواداران باقی نمی‌ماند چون دو باخت تحقیرآمیز برابر رم و لیورپول هرگز از ذهن‌شان پاک نمی‌شود.
 
کابوس همیشگی
قهرمانی اروپا برای پاری‌سن‌ژرمن عقده شده و هیچ‌یک از کارلو آنچلوتی، لوران بلان، اونای امری و توماس توخل نتوانسته‌اند این تیم را به آرزویش برسانند. این تیم از زمان آمدن ناصر الخلیفی به‌عنوان رییس یکه‌تاز لیگ فرانسه مطرح شده اما حتی خریدهایی مثل کیلیان امباپه و نیمار هم نتوانسته رویای موفقیت در لیگ قهرمانان را عملی کند. این فصل در رقابت‌های داخلی هم چندان عالی نبودند و از جام اتحادیه و جام حذفی حذف شدند و همین مساله باعث شد که توخل در فصل اول کارش با انتقادات فراوانی مواجه شود، بخصوص با حذف تحقیرآمیز مقابل منچستریونایتد در نخستین مرحله حذفی لیگ قهرمانان.
 
رویاپردازی گواردیولا
پپ گواردیولا بعد از جدایی از بارسلونا نتوانسته لیگ قهرمانان را ببرد و با وجود آنکه با منچسترسیتی دو قهرمانی پیاپی در لیگ برتر به‌دست آورده اما با طعمی تلخ در دهانش فصل را به پایان رساند چون نتوانست در اروپا کار خاصی بکند.
 
بازگشت نامناسب
نیکو کوواچ که دو فصل برای بایرن‌مونیخ بازی کرده بود، به‌عنوان مربی به این تیم برگشت اما نتوانست به تیم روحیه بدهد و کار تیم در اروپا در مرحله یک‌هشتم‌نهایی و توسط لیورپول تمام شد. حتی اگر بایرن قهرمان دوگانه لیگ و جام حذفی شود، شاید برای حفظ کوواچ کافی نباشد.

نویسنده: ناچو لابارگا
منبع: مارکا
 

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «به مرغشان کیش نمی توان گفت»

سایت بدون – کیش کردن مرغ به معنای صدایی است که برای هدایت کردن مرغان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *