۱۰روز مانده به انتخابات آمریکا؛ کدام نامزد پیروز قطعی است؟نمودارها را ببینید

10روز مانده به انتخابات آمریکا؛ کدام نامزد پیروز قطعی است؟نمودارها را ببینید

در ۲۴ ساعت گذشته پس از مناظره آخر دو کاندید جمهوریخواه و دموکرات اوضاع به نفع بایدن رقم خورد و برخی رسانه ها او را پیروز قطعی انتخابات خوانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کانال توئیت پرس در گزاشی نوشت:  10 روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جوبایدن ۷٫۹ درصد جلوتر از ترامپ است.

متوسط آمار نظرسنجی‌های روز جمعه نشان می‌دهد جو بایدن ۵۰٫۷ درصد و ترامپ ۴۲٫۸ درصد از آرا را به خود اختصاص خواهند داد.بدین ترتیب مناظره روز جمعه نه تنها رای ترامپ را بالاتر نبرد که پایین‌تر هم آمد.تا بدین لحظه نمایندگان الکترال دموکرات بیشتر از جمهوری خواه هستند.

همچنین صفحه انتخاباتی بی بی سی نیز در اینباره نوشت: بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. بایدن دموکرات به عقیده بی بی سی با ۵۱ درصد آرا از ترامپ جمهوری خواه با ۴۳ درصد آرا جلوتر است.
 

فایننشیال تایمز در صفحه اختصاصی ردیابی لحظه‌ای انتخابات آمریکا با درج این نمودار تاکید کرده است  بایدن برنده آرای الکترال تا این لحظه.

این رسانه آمریکایی نوشت: اگر همین لحظه انتخابات برگزار و آرای الکترال {نمایندگانی که مردم به آنها رای داده و آنها به کاندید حزبی خود یعنی دموکرات و جمهوری خواه رای نهایی را برای انتخاب رئیس جمهور می‌دهند} به صندوق ریخته شود، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا می‌شود.

بایدن با ۲۷۳ رای الکترال {برای رئیس جمهور شدن در آمریکا ۲۷۰ رای الکترال لازم است} از ترامپ با ۱۲۵ رای الکترال جلوتر است.

در این نمودار  ایالت‌های کلیدی که سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را رقم خواهند زد را مشاهده می کنید: ۸ ضلعی‌های بزرگتر سرنوشت‌سازتر هستند:

همچنین در نظرسنجی های ۲۴ ساعت گذشته برآورد شده که ترامپ در ایالتهای کلیدی برای جمع آوری آرای الکترال نیز دچار مشکل است.

منهای تگزاس و اوهایو که تا ۲۳ اکتبر با ترامپ بوده‌اند، اغلب ایالتهای کلیدی که نبرد جمهوری خواهان و دموکراتها در آنجا انجام خواهد شد؛ اغلب به سوی بایدن تمایل دارند.

از ۱۴ ایالت سرنوشت ساز ۱۰ ایالت در انتخابات قبلی به ترامپ رای دادند که حالا منهای ۲ ایالت، ۸ ایالت از ترامپ برگشته‌اند و رای خود را به سود دموکراتها به صندوق خواهند ریخت.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «به مرغشان کیش نمی توان گفت»

سایت بدون – کیش کردن مرغ به معنای صدایی است که برای هدایت کردن مرغان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *