آخرین خبرها

10نکته از برد جذاب ایران در بوسنی

شاگردان اسکوچیچ در شرایطی موفق به پیروزی برابر بوسنی شدند که این برد نکته های جذابی را در دل خود جای داده است.

تیم ملی فوتبال ایران 6 سال بعد از جام جهانی 2014 و شکست در بازی آخر مقابل بوسنی، این بار در یک بازی تدارکاتی و در خانه حریف به میدان رفت. در حالی که بوسنی برخی از ستاره های شاخص خود همچون پیانیچ را در ترکیب داشت، کاری برابر یوزهای ایرانی از پیش نبرد و نتیجه را 2 بر صفر واگذار کرد تا بلکه این پیروزی تا حدودی جبران شکست 6 سال قبل تیم ملی در بازی حساس جام جهانی برزیل باشد.

دومین برد تیم ملی با هدایت دراگان اسکوچیچ در حالی که برخی از چهره های نامدار ایران در اردو حاضر نبودند، نکته هایی را در پی داشت که در ادامه به مرور آن ها می پردازیم.

1- حاج صفی به مهدوی کیا رسید

احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی در این دیدار با حضور در ترکیب تیم ملی مقابل بوسنی تعداد بازی های ملی خود را به عدد 112 رساند و با رکورد مهدی مهدوی کیا کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران از حیث بازی های ملی برابری کرده است.

2- میانگین سنی بین 26 و 27

در نیمه نخست تیم ملی ایران به ترکیبی به میدان رفت که میانگین سنی آنها به 27.63 سال می رسید. اما در نیمه دوم و با تعویض هایی که اسکوچیچ انجام داد، میانگین سنی تیم کمتر شد و به عدد 26.7 سال سن رسید. او در این نیمه، قایدی 21 ساله، نورافکن 23 ساله، عزت اللهی 24 ساله، کریمی و نعمتی 26 ساله و انصاری فر 30 ساله را به میدان فرستاد.

3- بازیکن بارسا کمرنگ بود

میرالم پیانیچ مهره باارزش حال حاضر بارسلونای اسپانیا که نیمه اول کاپیتان بوسنی بود و سابقه گلزنی در جام جهانی 2014 به ایران را هم داشت، در بازی شب گذشته کمرنگ ظاهر شد و نتوانست اتفاق خاصی را در زمین رقم بزند. او بین دو نیمه با تشخیص سرمربی بوسنی از زمین بیرون رفت.

4- رکورد صددرصدی اسکوچیچ

ایران بعد از شکست دو بر یک ازبک با هدایت اسکوچیچ این بار بوسنی را در خاکش شکست داد تا فعلا سرمربی کروات روی نیمکت ایران رکورد صددرصد پیروزی داشته باشد.

5- اولین گل ملی قائدی

مهدی قائدی که در نیمه دوم به میدان رفت و دقایق کوتاهی هم در زمین بود، به زیبایی توانست روی پاس سعید عزت الهی با یک شوت دقیق دروازه بوسنی را باز کند. این اولین گل ملی قائدی بود که باعث شد پیام های تبریک زیادی را دریافت کند.

6- فرصت شناسی کاوه در غیاب سردار و طارمی

کاوه رضایی که در غیاب مهدی طارمی و سردار آزمون در ترکیب ثابت تیم ملی به میدان رفت و سیزدهمین بازی ملی خود را انجام داد، توانست با یک ضربه دقیق تنها ثانیه هایی بعد از شروع نیمه دوم دومین گل ملی خود را به ثمر برساند.

7- وحید امیری، محبوب همه مربیان

یکی از بازیکنانی که در سال های اخیر با تغییر مربیان در تیم ملی هیچ وقت جایگاهش به خطر نیفتاده و همواره جزو مهره های ثابت تیم ملی بوده، وحید امیری است. این هافبک چپ پا برابر بوسنی هم در ترکیب قرار داشت و روی گل اول هم نقش کلیدی ایفا کرد.

8- عابدزاده خودی نشان داد

امیر عابدزاده مقابل بوسنی در روز نیمکت نشینی رشید مظاهری و پیام نیازمند به دروازه بان اول تیم ملی تبدیل شد و توانست نمایش خوبی داشته باشد. تیم ملی در مقابل بوسنی دفاعی بازی کرد و اجازه ایجاد موقعیت به مهاجمان حریف نداد ولی عابدزاده در خروج‌ها بی نقص و استادانه عمل کرد و یکبار هم شوت مهاجم بوسنی از پشت محوطه جریمه را در حالی که شیرجه زده بود، یک‌ضرب به آغوش کشید تا در مصاف با بوسنی یکی از بازی‌های ملی خوب خود را پشت سر گذاشته باشد.

9- تیم ملی با سه مدافع بازی می کند

تیم ملی فوتبال با تفکرات اسکوچیچ تغییر سیستم داده و در بازی با بوسنی با سه مدافع مرکزی به میدان رفت. شجاع خلیل زاده، پورعلی گنجی و کنعانی زادگان در مرکز دفاع حضور داشتند و صادق محرمی و میلاد محمدی در دو سمت قرار گرفته بودند. به نظر می رسد برخلاف مربیان قبلی اسکوچیچ به این سیستم با سه مدافع اعتقاد دارد و تیمش با سیستم 3-5-2 بازی می کند.

10- مصدومیت دردسرساز برای قلی زاده

علی قلی زاده که در هر دو بازی تیم ملی با هدایت اسکوچیچ به عنوان بازیکن ثابت در ترکیب بوده، مقابل بوسنی هم 82 دقیقه در میدان بود. او در شرایطی جای خود را به قائدی داد که با مصدومیت از زمین بیرون رفت. البته این هافبک لژیونر ایران اعلام کرده مصدومیتش جدی نیست و بعد از یکی، دو هفته می تواند به میادین بازگردد.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }