آخرین خبرها

1000 روز دوری علی دایی از فوتبال/ شهر بی یار

سایت بدون – دهم اردیبهشت ماه سال 1398، دیدار سایپا مقابل ذوب‌آهن در لیگ هجدهم. علی دایی روی نیمکت سایپا نشسته و در فولادشهر یک برد خارج از خانه فوق‌العاده را کسب می‌کند. سایپا شرایط مناسبی در جدول رده‌بندی دارد اما مشکلات مالی اجازه نمی‌دهد تا این تیم به رده‌های بالاتر برسد و بدون دغدغه دیدارهایش را برگزار کند. علی دایی که همیشه حامی بازیکنان و کادر فنی‌اش است، از شرایط باشگاه انتقاد می‌کند. او خود را نسبت به بازیکنان مسئول می‌داند، بنابراین از حقوق آنها دفاع می‌کند و مصاحبه‌ای انتقادی علیه مسئولان باشگاه سایپا انجام می‌دهد. مصاحبه‌ای داغ از مردی که هیچگاه به خاطر منافع شخصی خود حرف نزده و این بار هم برای بهبود شرایط تیم سایپا صحبت کرده است.
دایی که همیشه نشان داده منطقی حرف می‌زند و از کسی هراسی ندارد، به تهران که می‌رسد با خبری عجیب مواجه می‌شود؛ تشکیل جلسه هیأت‌مدیره برای تعیین و تکلیف ادامه مربیگری دایی در سایپا. این خبر در حالی منتشر شد که دایی فصل قبلش، سایپا را به رتبه‌ای عالی در لیگ برتر رساند و این تیم بعد از مدت‌ها سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد. اتفاقی که باز هم باعث نشد مدیران سایپا از تصمیم خود صرف نظر کنند، چون به نظر می‌رسید اتفاقی فوتبالی و فنی رقم نخورده و مسئولان سایپا به‌دلیل مصاحبه دایی او را برکنار کرده‌اند.
علی دایی یکی، دو روز بعد کنفرانسی مطبوعاتی تشکیل داد، رو‌به‌روی خبرنگاران نشست و صحبت‌های دیگری انجام داد. صحبت‌هایی که مدت دوری او از فوتبال را تا امروز تمدید کرده است. حالا 1000 روز از دوری شهریار از فوتبال گذشته و سرمربی سابق تیم ملی و بازیکن اسبق بایرن‌مونیخ آلمان این مجوز را به دست نیاورده که روی نیمکت تیمی لیگ برتری بنشیند. اینکه در فوتبال ایران نتوانیم از تجربیات علی دایی استفاده کنیم، موضوعی است مهم که نمی‌تواند با هیچ دیدگاهی آن را توجیه کرد.
فیفا به علی دایی احترام می‌گذارد، او را به مراسم‌های مختلف دعوت می‌کند و همیشه به او در قالب یک چهره مهم نگاه ویژه دارد. آقای گل سابق فوتبال جهان در کنفدراسیون فوتبال آسیا هم برای خود ارج و قربی دارد. همیشه با احترام از وی یاد می‌شود و همه منتظرند اتفاقی بیفتد تا او را به مراسمی ویژه دعوت کنند و دایی را در یک قاب فوتبالی ببینند. این اتفاق اما بیش از دو سال و نزدیک به سه سال است که در فوتبال ایران نمی‌افتد. به قول حسین فرکی که چندی قبل با ایران ورزشی صحبت کرده بود، دوری دایی یعنی فاجعه فوتبال.
این دوری حالا بلندمدت شده و کم کم عادت کرده‌ایم که شهریار را در فوتبال ایران نداشته باشیم. اتفاقی که اصلاً خوب نیست، چرا که وجود مردان پرافتخاری شبیه او هم می‌تواند به جذابیت مسابقات بیفزاید و هم فوتبالدوستان را برای تماشای بازی‌ها ترغیب کند. دایی دوران پرافتخاری را در بازیگری پشت سر گذاشته، در جام باشگاه‌های اروپا و همچنین بازی‌های ملی گل‌های فراوانی زده و حتی کریستیانو رونالدو هم با احترام به تمجید از رفتار حرفه‌ای او پرداخته. بنابراین امیدواریم موانع بازگشت دایی به فوتبال برطرف شود و او را بار دیگر روی نیمکت تیمی در لیگ برتر ببینیم.

برچسب‌ها: , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }