آخرین خبرها

8 نفر به اتهام قتل دیه گو مارادونا محاکمه می شوند

سایت بدون – قرار است هشت نفر از پرسنل پزشکی به اتهام سهل انگاری جنایی که منجر به مرگ دیگو مارادونا، بزرگ فوتبال آرژانتینی در حین دریافت مراقبت های پس از جراحی شد، محاکمه شوند.

یک قاضی در آرژانتین روز چهارشنبه بر اساس شواهدی مبنی بر اینکه آنها در نوامبر 2020 “اقدامی که می توانست از مرگ جلوگیری کند” انجام نداده اند، دستور محاکمه قتل غیر عمد برای هشت نفر از جمله پزشک خانواده و پرستاران مارادونا را صادر کرد.

هنوز هیچ تاریخی برای محاکمه تعیین نشده است.

مارادونا در سن 60 سالگی در حالی که پس از جراحی مغز برای لخته شدن خون ، دوران ریکاوری را طی می کرد، درگذشت.

جسد او دو هفته پس از رفتن زیر چاقو، در خانه ای اجاره ای در بوینس آیرس، جایی که او را پس از مرخص شدن از بیمارستان آورده بودند، پیدا کردند.

هیئتی متشکل از 20 متخصص پزشکی که توسط دادستان عمومی آرژانتین تشکیل شد، سال گذشته به این نتیجه رسیدند که درمان مارادونا “نقص و بی نظمی” داشته است.

در این بیانیه آمده است که این فوتبالیست با درمان کافی در یک مرکز پزشکی مناسب، شانس بیشتری برای زنده ماندن داشت.

بنا به حکم قاضی جراح مغز لئوپولدو لوکه و روانپزشک آگوستینا کوساچوف از جمله کسانی هستند که به اتهام قتل محاکمه خواهند شد.

انتظار نمی رود این آزمایش تا پایان سال 2023 یا اوایل سال 2024 آغاز شود. دادستان های آرژانتین مدت کوتاهی پس از مرگ مارادونا تحقیقاتی را آغاز کردند،

از جمله دستور بازرسی از اموال پزشک شخصی او و بازجویی از افراد دخیل در مراقبت از او.

متهمان مسئولیت مرگ مارادونا را رد کرده اند. قاضی گفت که وکلای برخی از آنها خواستار رد پرونده شده اند. وادیم میشانچوک، وکیل کوساچوف، گفت که آنها به این تصمیم اعتراض خواهند کرد و افزود که حوزه مراقبت روانپزشک هیچ ارتباطی با علت مرگ مارادونا ندارد.

این وکیل دادگستری گفت: «به هر قیمتی که شده دنبال مقصر می‌گردند

مارادونا را یکی از بهترین فوتبالیست های تمام دوران می دانند. او آرژانتین را در جام جهانی 1986 به قهرمانی رساند

منبع: ام اس ان

برچسب‌ها: , , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }