آیا الکساندر نوری می تواند از دومین فرصت خود در بوندس لیگا درست استفاده کند؟

یورگن کلینزمن که با قبول مربیگری هرتابرلین بازگشت پر سر و صدایی به بوندس‌لیگا داشت، تنها ده هفته در این تیم باقی ماند و دیروز با استعفایی غیرمنتظره از سمتش کناره گرفت. با تصمیم باشگاه قرار است آلکساندر نوری، دستیار کلینزمن هدایت موقت هرتا را به عهده داشته باشد.
کلینزمن تنها سه روز پس از شکست سه بر یک خانگی مقابل ماینتس پایین ‌جدولی با پستی در فیسبوک استعفایش را اعلام کرد. هرتا با این شکست در رده چهاردهم قرار گرفت و تنها شش امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد.
کلینزمن ۵۵ ساله در این پست نوشته: «پس از بررسی طولانی تصمیم گرفتم از سرمربیگری کناره بگیرم. اطمینان دارم که هرتا در بوندس‌لیگا باقی می‌ماند.»
او دلیل استعفایش را عدم اعتماد سران باشگاه دانست و اضافه کرد: «در نبرد برای بقا اتحاد، همبستگی و تمرکز عواملی حیاتی هستند. اگر این شرایط مهیا نباشد نمی‌توانم از تمام توانم بهره بگیرم و بهتر است از مسئولیتم کنار بروم.»
استعفای کلینزمن ضربه سختی به هرتابرلین است که امیدوار بود با این مربی بتواند سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد. میشائیل پریتز، مدیر ورزشی هرتا گفت: «از شنیدن این خبر شگفت‌زده شدیم. هیچ نشانه‌ای از چنین تصمیمی وجود نداشت.»
در همین حال روزنامه بیلد خبر داد که دلیل استعفای کلینزمن اختلاف نظر او با باشگاه بر سر ادامه همکاری‌اش بوده و او می‌خواسته تضمین بگیرد تا فصل آینده هم روی نیمکت هرتا خواهد بود.
کیکر هم در گزارشی استعفای کلینزمن را «خودخواهانه» دانست و اضافه کرد: «او قبل از هر چیز غیر متعهد و خودخواه بود. کلینزمن به سرعت می‌خواست قراردادی برای فصل آینده داشته باشد. این در حالی است که وضعیت هرتا نسبت به زمان آمدن کلینزمن تغییری نکرده و همچنان برای بقا می‌جنگد. باشگاه منتظر بود تا پیشرفت تیم را ببیند و دلیل مناسبی برای تمدید قرارداد کلینزمن داشته باشد.»
 
نوری، سرمربی موقت هرتا
باشگاه برلینی اعلام کرد که هدایت تیم به طور موقت به آلکساندر نوری سپرده می‌شود. او همراه کلینزمن به هرتا آمد و دستیار اول او محسوب می‌شد.
نوری پیش از این مدتی هدایت وردربرمن را به عهده داشت و این دومین بار است که در بوندس‌لیگا به عنوان سرمربی فعالیت خواهد کرد. نوری ۴۰ ساله شروع درخشانی در برمن داشت و توانست با نظم دفاعی، تاکتیک‌های هوشمندانه و روند بی‌شکستی طولانی این تیم را از منطقه سقوط به بالای جدول برساند، ولی در فصل بعد شروع خوبی نداشت تا برکنار شود.
نوری پس از آن زمان زیادی را صرف بازدید از تمرینات و بازی‌های تیم‌های مختلف از جمله والنسیا کرد و مدتی را هم در فوتبال آمریکا فعالیت داشت. در این مدت نام او به عنوان گزینه مربیگری چند تیم ایرانی هم مطرح شد، هرچند خودش مدعی بود که هیچ تماس جدی وجود نداشته است.
سرمربیگری هرتابرلین فرصت خوبی برای نوری است تا در صورت کسب نتایج خوب از سوی مدیران باشگاه حکم فعالیت دائمی را به دست آورد. در هفته‌های گذشته گفته می‌شد که برخی از بازیکنان با متدهای کلینزمن و نوری موافق نیستند و او برای جلب رضایت بازیکنان شاید مجبور به تغییر در روش کارش شود.  در همین حال برخی رسانه‌ها از پل داردای، سرمربی سابق هرتا به عنوان گزینه مناسبی برای هدایت تیم نام برده‌اند و اگر نوری نتایج خوبی نگیرد این مربی مجار به عنوان گزینه جانشینی مطرح خواهد بود.
هرتابرلین در پایان هفته بیست و یکم بوندس‌لیگا با ۲۳ امتیاز در رده چهاردهم است. این تیم که از ۵ بازی آخرش تنها ۵ امتیاز گرفته، شنبه میهمان پادربورن قعرجدولی است. این فرصت خوبی برای آلکس نوری است تا کارش به عنوان سرمربی هرتا را با برد شروع کند.

مطلب پیشنهادی

چرا آردنخودچی جانشین مناسب آرد گندم است؟

سایت بدون – آرد نخود جایگزین خوبی برای آرد گندم است. این ماده از مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *