آیا فرهاد اصلانی در سریال سلمانی فارسی یک شخصیت محبوب دیگر خلق می کند؟

سایت بدون -نام یکی دیگر از بازیگران سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری منتشر شد و این خبر خوب علاقه‌مندان به سینما و تلویزیون را غافلگیر کرد. فرهاد اصلانی پس از مدت‌ها دوری از تلویزیون، جدیدترین بازیگری است که به سریال فاخر «سلمان فارسی» اضافه شده و قرار است یاد و خاطره یکی دیگر از شخصیت‌های تاریخی مهم را در خاطر مردم ماندگار کند. به بهانه انتشار این خبر چند نکته درباره این بازیگر باسابقه و توانمند نوشته‌ایم.
بازگشت به تلویزیون پس از ۹ سال
از آخرین باری که فرهاد اصلانی در قاب تلویزیون دیده شد و با نقش‌آفرینی درخشان خود در نقش شخصیت «ابن‌زیاد» لذت تماشای سریال «مختارنامه» را در ذهن مخاطبان ماندگار کرد، ۹ سال می‌گذرد. گرچه این سریال بارها از شبکه‌های مختلف تلویزیون بازپخش شده، اما فرهاد اصلانی پس از «مختارنامه» در هیچ سریال تلویزیونی دیگری بازی نکرد. اما او در طول سال‌های دوری‌اش از تلویزیون، حسابی در سینما پرکار بود و در چندین فیلم کمدی و غیرکمدی ایفای نقش کرد که در میان آن‌ها هم آثار تجاری و گیشه‌پسندی مانند «خواب‌زده‌ها» و «کلمبوس» و هم فیلم‌هایی مانند «عصر یخبندان»، «مغزهای کوچک زنگ‌زده» و «متری شیش و نیم» دیده می‌شود.
چهارمین همکاری میرباقری و اصلانی
سریال «سلمان فارسی» چهارمین تجربه همکاری داوود میرباقری و فرهاد اصلانی را ثبت خواهد کرد. میرباقری پس از سریال «امام علی(ع)»، در بیشتر سریال‌های خود، نقش مهمی برای فرهاد اصلانی در نظر گرفت و حالا دیگر می‌توان گفت او تبدیل به یکی از بازیگران ثابت آثار میرباقری شده است. البته همکاری فرهاد اصلانی و داوود میرباقری تنها به سریال‌های تاریخی تلویزیون محدود نمی‌شود. او سال ۹۲ در اولین سریال کمدی میرباقری در مدیوم نمایش خانگی به نام «شاهگوش» هم ایفای نقش کرده است، اما تجربه همکاری مشترک این دو هنرمند، با سریال‌های تاریخی داوود میرباقری است که ماندگار شده است.
بازی در نقش شخصیت‌های منفور و خبیث
هرزمان نام بازیگرانی که نقش شخصیت‌های تاریخی را بازی کرده‌ و با آن‌ کاراکترها به یاد مانده‌اند مرور کنیم، بی‌شک فرهاد اصلانی با شخصیت «یزید» در سریال «امام علی(ع)» و مهم‌تر از آن، «ابن زیاد» در سریال «مختارنامه» یکی از آن‌هاست. بازی در نقش شخصیت‌های منفور و ظالم مشهور، اصلا کار ساده‌ای نیست. فرهاد اصلانی در سریال‌ها به خوبی از پس این کار بسیار سخت برآمد و با بازی درخشان خود در «مختارنامه» موفق شد خباثت، رذالت، دورویی و حیله‌گری «ابن زیاد» را به خوبی نشان دهد و چنان بر احساسات مخاطب تاثیر بگذارد که او را نه تنها از آن شخصیت، بلکه حتی از خودش متنفر کند! هنوز معلوم نیست فرهاد اصلانی در سریال «سلمان فارسی» نقش چه شخصیتی را بازی خواهد کرد، اگر او در این مجموعه نقش منفی داشته باشد که می‌تواند سومین شخصیت منفور تاریخی را هم در کارنامه‌اش ثبت کند، اگر هم این بار نقش مثبتی به او واگذار شود، شاهد بازی متفاوتی از او خواهیم بود.
کارنامه‌ای مملو از آثار کمدی و غیرکمدی
فرهاد اصلانی می‌تواند «ابن زیاد» و «یزید» باشد، می‌تواند قاضی جدی «متری شیش‌ونیم» باشد، می‌تواند در قالب شخصیت «شکور» سودجوی «مغزهای کوچک زنگ‌زده»  ظاهر شود و حتی می‌تواند شخصیت موذی و در عین حال ساده و بی‌دست‌وپای «هوشنگ شرافت» در سریال «هیولا» باشد و مخاطب را به خنده بیندازد. تنوع آثار و شخصیت‌هایی که او بازی کرده، می‌گوید فرهاد اصلانی جزو بازیگرانی‌ است که قابلیت بازی در هر دو دسته آثار کمدی و غیرکمدی را دارد. گرچه که اصلانی در طول ۹ سال گذشته در هیچ سریال تلویزیونی بازی نکرده اما با مجموعه نمایش خانگی «ساخت ایران ۱»، «شاهگوش» و «هیولا»، در سریال‌ها‌ دیده شده. از بین این آثار که هر سه کمدی هستند، می‌توان مجموعه «هیولا» و شخصیت «هوشنگ شرافت»‌‌ را موفق‌ترین تجربه اصلانی در نمایش خانگی دانست.
درباره سریال «سلمان فارسی»
تا به حال در هیچ سریالی به شخصیت «سلمان فارسی» پرداخته نشده و شاید به اندازه بسیاری از شخصیت‌های تاریخی معروف، اطلاعات و جزئیاتی از زندگی او مطرح نشده باشد، حالا داوود میرباقری و امرا… احمدجو سراغ روایت قصه زندگی این شخصیت از تولد تا فوت او رفته‌اند و فیلم نامه این سریال را نوشته‌اند. این مجموعه پس از طی کردن مرحله طولانی پیش‌تولیدی که داشت، احتمالا از اواخر آذرماه جلوی دوربین خواهد رفت و تصویربرداری آن در لوکیشن‌های متعددی در ایران و کشورهایی مانند ترکیه، مراکش و ارمنستان انجام خواهد شد. علیرضا شجاع‌نوری نقش میان سالی و کهن سالی «سلمان فارسی» را ایفا خواهد کرد و علی دهکردی و فرهاد اصلانی، جدیدترین بازیگران این سریال هستند که نام‌شان اعلام شده است. سریال «سلمان فارسی» مراحل تولید گسترده و پیچیده‌ای دارد، بنابراین ساخت آن پنج طول سال می‌کشد و احتمالا سال ۱۴۰۳ آماده پخش خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

کاشت مژه چه دردسرهایی برای شما دارد/ پرتر اما …

سایت بدون – چیزی که زیاد است، تکنیک و روش‌های مختلف و متفاوت برای زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *