از رضا عطاران تا مهران مدیری/ طنازها مشغول کدام فیلم کمدی هستند؟

بضی از بازیگران به دلیل محبوبیتی که با حضور در آثار کمدی به دست آورده‌اند یا تعدد این فیلم‌ها در کارنامه‌شان، به عنوان بازیگر فیلم‌های کمدی شناخته می‌شوند، اما توانایی این بازیگران در ایفای نقش‌های جدی باعث شده در طول فعالیت حرفه‌ای خود پیشنهادهای غیرکمدی هم داشته باشند و این پیشنهادها را نیز بپذیرند. هم اکنون کدام بازیگران آثار کمدی، فیلم غیرکمدی تازه‌ای آماده اکران دارند یا با این آثار راهی جشنواره فجر خواهند شد؟
 

بهرام افشاری
بهرام افشاری با سریال کمدی «پایتخت» شناخته شد و پس از آن در سینما به پیشنهادهای کمدی پاسخ مثبت داد، اما او به خوبی توانسته است توانایی‌اش در بازیگری را با نقش‌های جدی و غیرکمدی  هم ثابت کند تا آثارش محدود به فیلم‌های کمدی تجاری نشود. افشاری امسال در فیلم اجتماعی «صحنه‌زنی» بازی کرد. او سال ۹۵ و پیش از «پایتخت ۵»، با یک نقش فرعی در فیلم «لانتوری» روی پرده سینما دیده شد، بنابراین «صحنه‌زنی» اولین حضور رسمی او در سینما با یک فیلم غیرکمدی پس از شهرت است که می‌تواند در ادامه مسیرش بسیار موثر باشد.


سیامک انصاری
سیامک انصاری هم مانند پژمان جمشیدی به واسطه آثار کمدی محبوب است و شهرت خود را با همین آثار که بیشتر آن‌ها ساخته مهران مدیری بوده، به دست آورده است. «بمب؛ یک عاشقانه» آخرین فیلم غیرکمدی این بازیگر بوده اما او در این فیلم نیز نقش یک ناظم بداخلاق را بازی کرد که کاراکتر جالبی بود. او در فیلم «خون شد» هم نقش کاملا بامزه‌ای دارد و نقش او در فیلم‌های غیرکمدی جدیدش «روشن» و «لامینور» کنجکاوی‌‌برانگیز است. احتمالا «لامینور» امسال رنگ پرده را ببیند و «روشن» نیز در جشنواره فجر رونمایی ‌شود.


پژمان جمشیدی
میان  هشت بازیگری که در این مطلب نام‌شان را آورده‌ایم، پژمان جمشیدی کمتر از بقیه در فیلم‌های غیرکمدی بازی کرده و حضورش در آن آثار هم معمولا رگه‌هایی از طنز و شوخی داشته است. این بازیگر اکنون فیلم «خط فرضی» به کارگردانی فرنوش صمدی را آماده اکران دارد که قرار است در جشنواره تورنتو به نمایش دربیاید و ممکن است در جشنواره فجر هم اکران شود. جمشیدی در این فیلم با گریم متفاوتی ظاهر شده و آن چه از تیزر کوتاه فیلم پیداست برخلاف تقریبا همه فیلم‌هایی که او بازی کرده نقش بامزه یا شوخ طبعی در آن ندارد.


امیر جعفری
امیر جعفری جزو بازیگرانی است که هم به عنوان بازیگر کمدی و هم بازیگر آثار غیرکمدی در نظر مخاطب جا افتاده و اتفاقا در آثار غیرکمدی که بازی کرده حضور موفقیت‌آمیزی داشته است. او در سال‌های اخیر بیشتر با فیلم‌های طنز در سینما دیده شده و از آخرین حضور او با فیلم غیرکمدی «ساعت پنج عصر»به کارگردانی مهران مدیری در سینما سه سال می‌گذرد، هرچند این فیلم هم کمدی سیاه محسوب می‌شد. فیلم سینمایی «آینده» اثر امیر پورکیان، تازه‌ترین فیلم اجتماعی امیر جعفری است که ممکن است وی با این فیلم در جشنواره فجر حضور داشته باشد.

رضا عطاران
سهم مهمی از کارنامه رضا عطاران را فیلم‌های کمدی به خود اختصاص داده‌اند.عطاران هم اکنون نیز مشغول بازی در فیلم کمدی «شیشلیک» ساخته محمدحسین مهدویان است، اما او  درسال‌های اخیر در کنار این آثار در چند فیلم اجتماعی هم بازی کرده است. تازه‌ترین فیلم غیرکمدی او «روشن» اثر روح‌ا… حجازی است که احتمالا در سی‌و نهمین جشنواره فجر، از آن رونمایی خواهد شد. او آخرین بار سال ۹۶ با فیلم کمدی «مصادره» در جشنواره دیده شد و حضور او با یک فیلم غیرکمدی پس از دو دوره غیبت در جشنواره فجر اتفاق مهمی است.


جواد عزتی
عموم مردم جواد عزتی را با آثار کمدی او می‌شناسند و فروش خوب فیلم‌های کمدی‌اش هم نشان می‌دهد که او بیشتر با این آثار مورد استقبال قرار می‌گیرد، اما این باعث نشده که عزتی بیشتر به سمت بازی در فیلم‌های کمدی برود. او امسال با فیلم «شنای پروانه» در سینما دیده شد و اکنون «دوزیست» را در نوبت اکران دارد. «خورشید»، «آتابای» و «مغز استخوان» نیز سه فیلم غیرکمدی او هستند که احتمال دارد امسال روی پرده سینما اکران شوند. بازی خوب او در «آتابای» و «شنای پروانه» مورد تحسین منتقدان و مخاطبان قرار گرفت.


حمید فرخ‌نژاد
حمید فرخ‌نژاد بیشتر به واسطه بازی در آثار کمدی محبوب است، اما او در فیلم‌های غیرکمدی هم حضور موفقی داشته و به همین دلیل در آثار غیرکمدی هم ایفای نقش کرده است. این بازیگر در ۲-۳ سال اخیر انتخاب‌های چندان مناسبی نداشته و آخرین‌بار آبان ۹۸ فیلم «سمفونی نهم» اثر محمدرضا هنرمند را روی پرده داشت که در گیشه نیز موفق نبود. این بازیگر اکنون فیلم «زنبور کارگر» به کارگردانی افشین صادقی را آماده اکران دارد که قرار است به زودی روی پرده برود. فرخ‌نژاد در این فیلم با گریم بسیار متفاوتی ظاهر شده است.


مهران مدیری
کمتر پیش آمده که مهران مدیری در فیلم‌های کارگردانان دیگر بازی کند و نسبت به سال‌های فعالیتش، تعداد کمی فیلم سینمایی در کارنامه دارد، اما از میان همین تعداد هم بیشتر آثارش به عنوان بازیگر را فیلم‌های غیرکمدی تشکیل داده‌اند. مدیری سه سال قبل با یک نقش جدی در ساخته خودش «ساعت پنج عصر» دیده شد و اکنون فیلم «درخت گردو» اثر محمدحسین مهدویان را آماده اکران دارد. او در این فیلم که در جشنواره سی‌وهشتم اکران شد، نقش یک پزشک را بازی کرده و حضور غافلگیرکننده‌ای در آن نداشته است. ارسال دیدگاه

مطلب پیشنهادی

آیا پاستا غذای سالمی است؟

سایت بدون -وقتی پای کاهش وزن و رژیم غذایی به میان می‌آید، معمولا کربوهیدرات‌ها با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *