از سر راهش کنار بروید!/مسی دیوانه است

https://www.foxsportsasia.com/uploads/2018/12/lionelmessi1.jpg

نویسنده :ریک شارما

سایت بدون  آشکارا لیونل مسی، برنده پنج توپ طلا، از اینکه در رده‌بندی بهترین بازیکن جهان و توپ طلای ۲۰۱۸ پنجم شده، خوشش نیامده یا شاید هم اظهارات اسطوره برزیلی، پله ناراحتش کرده که گفته بود این آرژانتینی فقط با یک پا شوت می‌زند و فقط یک کار بلد است. هرچه بود شماره ۱۰ بارسلونا عصبانی بود و تمام ناراحتی‌اش را در دربی کاتالونیا بر سر اسپانیول بخت برگشته خالی کرد.
مسی دو ضربه ایستگاهی عالی زد و یک پاس گل به عثمان دمبله داد به علاوه لحظات فوق‌العاده دیگری که در این بازی به وجود آورد تا بارسلونا در کورنیا ال پرات ۴ بر صفر تیم همسایه را شکست دهد. او دقیقه ۱۷ با یک ضربه مهارناپذیر دروازه دیگو لوپس را باز کرد. دریبل‌های او روی پاس گل به مهاجم فرانسوی به تنهایی شایسته تحسین بود. بعد از آن زیاد طول نکشید که شمه جدیدی از جادوی خود را رو کرد و به ضلع سوم مثلث MSD یعنی لوییس سوارس پاس داد که ضربه او را تیرک دروازه برگرداند هرچند مهاجم اروگوئه‌ای بعدا جبران کرد. در نیمه دوم یک ضربه ایستگاهی دیگر که دوباره دروازه‌بان سابق رئال مادرید را محو کرد. این دهمین گل او از روی ضربات شروع مجدد در سال ۲۰۱۸ در رقابت‌های مختلف و نهمین در لالیگا بود.
شاید خودش اعتراف نکند اما تردیدی نیست که حوادث یک هفته اخیر انگیزه مضاعفی به مسی برای دربی داد. در یکی از معدود مواردی که در پاس اشتباه کرد نزدیک به ۴۰ متر به عقب برگشت تا توپ را پس بگیرد و این اتفاقی است که کمتر نمونه‌اش را سراغ داریم.
دیاریو اسپورت چند ساعت قبل از بازی گزارش داد مسی هنوز نتوانسته فرم خارق‌العاده خود را در ورزشگاه اسپانیول به نمایش بگذارد که در آن تنها دو گل زده اما با این بازی استثنایی پاسخ خوبی داد و آمار گلزنی‌اش برابر دیگر تیم بزرگ کاتالونیا را به ۱۹ رساند؛ کاری که هیچ بازیکن دیگری نتوانسته انجام دهد.
مسی بیرون زمین زیاد حرف نمی‌زند، گاهی در برنامه‌های تبلیغاتی و گاهی در مصاحبه‌های مفصلی که در آرژانتین انجام می‌دهد بنابراین جای تعجب نبود که به رده‌بندی توپ طلا اشاره‌ای نکرد اما با پایش هرچه می‌خواست-همان پای چپی که پله گفته بود- گفت و تیم روبی را به یک شکست تحقیرآمیز محکوم کرد. اگرچه بارسلونا از صعود به‌عنوان صدرنشین گروه B لیگ قهرمانان اروپا مطمئن شده اما تعجب نکنید اگر در بازی سه‌شنبه با تاتنهام دوباره همینطور بازی کند و خودش را در عرصه جهانی یک بار دیگر ثابت کند.
مسی دیوانه است و هر بدشانسی که سر راهش قرار بگیرد، تاوانش را می‌دهد.
مترجم: سیدعلی بلندنظر

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «در بیابان گرسنه را شلغم پخته به ز نقره خام»

سایت بدون – اصل این ضرب المثل از گلستان سعدی استشیخ اجل در باب سوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *