از لیلا حاتمی تا مسعود کیمیایی / ۴ نسل سینمای ایران در قابی از یک جشن تولد(عکس)

سایت بدون -تماشای چهار چهره محبوب سینمای ایران از نسلهای مختلف در یک قاب از جمله مواردی است که به هیچ وجه نمی توان از دستش داد. نمونه اش همین تصویر که داریوش مهرجویی، مسعود کیمیایی و لیلا حاتمی را در جشن تولد حمید نعمت الله نشان می دهد. این کارگردان وارد ۵۲ سالگی شد. نعمت الله سال ۷۴ دستیار کیمیایی در فیلم «ضیافت» بود و دو سال بعد از آن هم به عنوان برنامه ریز و دستیار کارگردان با او در «مرسدس» همکاری کرد. هر چند هیچ وقت با مهرجویی کار نکرده است، اما در مصاحبه ای او را معلم سینمای ایران خوانده است.
او قرار است فیلم جدیدش را با عنوان «قاتل و وحشی» در سومین همکاری اش با لیلاحاتمی پس از «بی پولی» و «رگ خواب» جلوی دوربین ببرد.
«قاتل و وحشی» ششمین فیلم نعمت الله هم اکنون در مرحله بازنویسی فیلمنامه قرار دارد و طبق برنامه ریزی ها، قرار است اواسط پاییز جلوی دوربین برود.
گفته می شود فیلم جدید نعمت الله که پس از صدور پروانه ساخت اواخر پاییز امسال جلوی دوربین رود، یک درام زنانه است و حضور حاتمی پس از بازی غافلگیر کننده اش در «رگ خواب» می تواند یک اتفاق جدید و کنجکاوی برانگیز باشد.
از نعمت الله امسال فیلم «شعله ور» روی پرده بود که فروش قابل توجهی نداشت و با یک میلیارد تومان فروش از پرده کنار رفت، وگرنه می توانست با موفقیت در گیشه تولد این کارگردان را گرم تر کند. هر چند سال گذشته «رگ خواب» با حدود پنج میلیارد تومان از گیشه خداحافظی کرد که گیشه به مراتب بهتری بود.
این عکس را حانیه زاهد گرفته است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «شتر را چه به علاقه بندی»

سایت بدون – علاقه بندی به معنای ابریشم بافی است ابریشم بافی از آن کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *