از کجا بفهمیم تلفن همراه ما هک شده است / نشانه های یک غریبه

سایت بدون -کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری با انتشار گزارشی سعی دارند که کاربران را از نشانه‌های هک شدن گوشی خود آگاه سازند تا در صورت مشاهده دو یا چند نشانه زیر، به برطرف کردن مشکلات ناشی از هک گوشی و اطلاعات خود بپردازند. ایسنا به مهم‌ترین نشانه‌های هک پرداخته است:
کندی عملکرد گوشی- یکی از مهم‌ترین این نشانه‌ها، کند شدن یکباره عملکرد گوشی و هنگ کردن‌های بی‌دلیل آن است. البته هک شدن یکی از دلایلی است که موجب کند شدن عملکرد گوشی می‌شود.
ضعف باتری گوشی- این نشانه بدان معناست که ظرفیت باتری و شارژدهی گوشی کاربران به طور ناگهانی و بدون دلیل خاصی دچار افت شدیدی شود. همچنین یکی دیگر از نشانه‌های مرتبط با کاهش عملکرد باتری، داغ‌تر شدن بیش از اندازه آن به هنگام استفاده یا شارژ شدن است.
تغییرات ناگهانی در دانلودها- کاربران بسیاری در فضای مجازی عنوان کرده‌اند که تغییرات ناگهانی و ناخودآگاهی که در وضعیت دانلود گوشی آنها به وجود می‌آید، یکی از نخستین نشانه‌های مهمی است که نشان می‌دهد هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات و داده‌های خصوصی کاربران نفوذ و دسترسی پیدا کرده‌اند.
پیغام‌های عجیب و غریب- در صورتی که گوشی کاربران به‌صورت
خود به خود پیغام‌های عجیب و غریب دریافت و ارسال می‌کند، می‌توانید تا حد زیادی با اطمینان خاطر عنوان کنید که هکرها و مجرمان سایبری به حریم خصوصی شما راه پیدا کرده و نفوذ یافته‌اند.
نصب بدون اجازه برنامه‌های جدید- نصب و دانلود برنامه‌های جدیدی که هرگز نام آنها را هم نشنیده و اقدام به دانلود آنها نکرده اید، یکی دیگر از اصلی‌ترین عواملی است که نشان می‌دهد گوشی هوشمند شما تحت حمله و هجوم بدافزارهای خطرناک یا نفوذ هکرها و جاسوسان قرار گرفته است.
از کار افتادن برنامه‌ها- از کار افتادن ناگهانی برنامه‌های مورد استفاده کاربران نیز یکی دیگر از نشانه‌های حمله سایبری و بدافزاری است که معمولاً به‌صورت لغو نصب یا قطع برقراری ارتباط برنامه مذکور با گوشی هوشمند اتفاق می‌افتد.
افزایش قبض تلفن همراه- یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین نشانه‌هایی که کاربران را به آگاهی از هک شدن دستگاه الکترونیکی خود وا می‌دارد، افزایش قبض تلفن همراه آنهاست چراکه بسیاری از هکرها با جاسوسی از اطلاعات خصوصی کاربران از شماره‌های تماس آنها نیز سوءاستفاده کرده و با برقراری تماس با افراد ناشناس، موجب افزایش قبض تلفن همراه آنها می‌شوند.

مطلب پیشنهادی

معرفی فیلم/ اولین طالع نحس؛ ترس عمیق از اهریمن

فیلم «اولین طالع نحس» که به تازگی اکران شده و مورد استقبال هم قرار گرفته، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *