امیلی بلانت در مسیر جولی اندروز/مری پاپینز باز می گردد

سایت بدون – وصال روحانی: بیش از پنج دهه بعد از توفیق فراوان فیلم موزیکال و شیرین و شاد «مری پاپینز» قسمت دوم آن نیز توسط کمپانی والت دیسنی تهیه شده و از ۲۹ آذرماه امسال در آمریکای شمالی و اروپا و آسیای شرقی و از ۵ دی ماه در سایر نقاط جهان اکران می شود و از حالا موفقیتی بزرگ دست کم در گیشه انتظار آن را می کشد.
این دنباله سازی تازه با کارگردانی راب مارشال اسناد مدرن ژانر موزیکال و خالق کارهای تحسین شده دیگری از این ژانر (همچون «شیکاگو»، «۹» و «به درون جنگل») ساخته شده و سناریوی آن کار خود مارشال و دیوید مگی و جان دی لوکا است و منشاء هر دو فیلم چه کار اوری ژینال در سال ۱۹۶۴ و چه فیلم فعلی سری کتاب هایی با همین نام نوشته پی ال تراورز است و این در حالی شکل گرفته که در فیلم اول که کارگردانی اش با رابرت استیونسون بود، سناریو را بیل والش و دان داگراس نوشته بودند.
در فیلم جدید امیلی بلانت در قالب کاراکتر اصلی یعنی مری پاپینز ظاهر شده و لین مانوئل میراندا نیز نقش جک را ایفا کرده که یک محافظ و روشن کننده تیرهای چراغ برق است.
وان دایک پیر هم باز می گردد
جک شاگرد و کارآموز کاراکتر برت به حساب می آید که رل اول مرد را در فیلم قبلی برعهده داشت و دیک ون دایک که ایفاگر رل وی بود، به رغم عبور از ۹۰ سالگی در فیلم جدید نیز حضور دارند اما او این بار نه برت بلکه مردی به نام داوز جونیورز است.
از همه سخت تر کار امیلی بلانت است زیرا بر جای جولی اندروز مشهور تکیه زده که در فیلم نخست مری پاپینز بود و آنقدر در آن رل خوب ظاهر شد که جایزه اسکار برترین بازیگر زن نقش اول سال ۱۹۶۴ را برد و اگر دو سال بعد از آن به خاطر «آوای موسیقی» (در ایران با نام «اشک ها و لبخندها») هر برنده آن جایزه نشد به این سبب بود که آکادمی اسکار از اهدای مجدد این جایزه به افراد در فواصل زمانی اندک ابا داشت و هنوز هم دارد.
۵ از ۱۳
فیلم اولیه مجموعاً کاندیدای ۱۳ اسکار شد و به جز اسکار اندروز چهار مجسمه طلایی دیگر را هم به خانه برد و مسئولیت و مأموریت بزرگ خالقان اثر هنری ثانویه تکرار آن دستاورد است که در آن صورت کمپانی قدیمی و همچنان معتبر والت دیسنی یک بار دیگر نقطه اوج تازه ای را تجربه خواهد کرد.
چه چیزی از این جالب تر که نامداران دیگری مانند امیلی مورتیمر، جولی والترز، کالین فرث، آنجلا لانزبری و حتی مریل استریپ افسانه ای نیز در قسمت دوم «مری پاپینز» ایفای نقش کرده اند و همین مسئله بر اعتبار کار تازه راب مارشال و امیدهای او در زمان توزیع جوایز پایانی امسال افزوده است.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «شتر را چه به علاقه بندی»

سایت بدون – علاقه بندی به معنای ابریشم بافی است ابریشم بافی از آن کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *