اولین دربی جانشین سید جلال حسینی چگونه خواهد بود؟/ تجربه تازه نعمتی

ستون خط دفاعی یحیی از بین بازیکنان تازه وارد این فصل پرسپولیس غیر از رضا دهقانی که تاب رقابت نداشت و خیلی زود جدا شد، علی نعمتی آخرین بازیکنی بود که برای این تیم بازی کرد اما حالا تنها بازیکن جدید سرخ‌هاست که در دربی ثابت خواهد بود و برای نخستین بار این مسابقه بزرگ را تجربه می‌کند.
از بین خریدهای جدید پرسپولیس، رضا اسدی خیلی زود در ترکیب اصلی قرار گرفت و ۷ بازی متوالی انجام داد تا بیرون برود، علیرضا ابراهیمی اول بار دقایقی کوتاه در اراک بازی کرد و در بازی با گل‌گهر ثابت شد و حامد پاکدل از همان بازی آسیایی مقابل استقلال تاجیکستان در نقش جوکر به زمین رفت و تا همین بازی اخیر مقابل نفت مسجدسلیمان نیز این نقش را ایفا کرده است.
علی نعمتی در دو بازی آسیایی و سه مسابقه نخست لیگ اصلاً استفاده نشد و نخستین بار در لحظات پایانی بازی با گل‌گهر و زمانی که حریف روی ارسال‌ها و ایستگاهی‌ها خطرناک نشان می‌داد دقایقی کوتاه بازی کرد.
نعمتی در رفسنجان فکیس شد و در دو بازی گذشته هم در ترکیب اصلی بوده و احتمال می‌رود در دربی هم یکی از ۱۱ مرد اصلی یحیی باشد آن هم در شرایطی که اگر این‌گونه شود در ارنج ابتدایی پرسپولیس، او تنها بازیکنی خواهد بود دربی بزرگ تهران را تجربه نکرده است.
پرسپولیس بعد از جدایی کنعانی‌زادگان با زوج سیدجلال – فرشاد فرجی فصل را شروع و بعد از دو جدال در لیگ قهرمانان در سه بازی با فولاد، نساجی و آلومینیوم اراک بازی کرد اما بعد از شکست مقابل تیم خطیبی و انتقادهایی که به شکل بازی این تیم شد، در دیدار با گل‌گهر تغییر سیستم داد و رو به بازی با سه دفاع مرکزی آورد. البته در این ترکیب هم نعمتی ثابت نشد و علیرضا ابراهیمی کنار فرجی و سیدجلال بازی کرد.
در بازی پنجم در رفسنجان نعمتی جای ابراهیمی را در این مثلث دفاعی گرفت و در ۲۰ دقیقه پایانی آن دیدار با تغییر سیستم تیم به‌عنوان مدافع چپ بازی کرد.
با بازگشت تفکر کادرفنی به سیستم دفاع چهار نفره خطی و بیرون رفتن سیدجلال از ترکیب، علی نعمتی در کنار فرجی ثابت شد. زوجی که در شهرخودرو و زیر نظر همین کادر کنار هم بازی کرده بودند و حالا با لباس‌های شماره ۳ و ۶ پرسپولیس کنار هم مقابل استقلال بازی خواهند کرد. استقلالی که در قلب دفاعش یک مدافع مرکزی دیگر از شهرخودرو یحیی دارد؛ محمدحسین مرادمند. بازیکنی که او هم مد نظر گل محمدی بود اما سر از تیم رقیب درآورد و حالا دوئل او با دو مدافع مرکزی پرسپولیس که پیش‌تر همبازی بوده‌اند جالب خواهد شد؛ رقابتی به فاصله حدود ۷۰ متر در طول مسابقه و جدالی نزدیک و خونین در ضربات ایستگاهی.
فصل هجدهم که یحیی و کادرش شهرخودرو را آسیایی کردند، تیم مشهدی با این سه مدافع بعد از استقلال و پرسپولیس بهترین خط دفاع را برای خود کرد و ۱۶ گل خورد و فصل بعد به ۲۵ گل خورده رسید. با جدایی مرادمند و بعد فرجی در نیم‌فصل، گل خورده تیم مشهدی ۲۷ گل شد و امسال که نعمتی از این تیم جدا شده، پدیده طی ۷ بازی ۹ گل خورده که انتهای جدول است.
فرشاد فرجی نیم فصل زودتر از علی نعمتی به پرسپولیس آمد و در دربی اردیبهشت امسال (بازی برگشت لیگ بیستم) که با تک گل آل‌کثیر به نفع سرخ‌ها تمام شد از شروع نیمه دوم به جای سیامک نعمتی به میدان رفت و در پست مدافع راست، این مسابقه بزرگ را تجربه کرد اما در همان تجربه اول و در آخرین لحظات وقت‌های تلف شده با شرکت در یک درگیری گروهی از بازی اخراج شد تا در دل هواداران جایی برای خود باز کند!
با شکل گرفتن زوج نعمتی – فرجی، پرسپولیس در دو بازی گذشته بالاخره کلین‌شیت کرد و گل نخورد هر چند برعکس نعمتی، فرجی قرص به نظر نمی‌رسید و برای بازی شنبه باید کیفیتی بالاتر از خود نشان دهد.
برای دربی شنبه اما علی نعمتی می‌تواند مرکز اطمینان خط دفاعی پرسپولیس باشد. بازیکنی که مثل فرشاد فرجی پول رضایتنامه‌اش به باشگاه مشهدی را خودش پرداخت کرد و در هفته‌های نخست این فصل به خاطر پاس نشدن چک شخصی‌اش درگیری ذهنی زیادی داشت اما وقتی از این ماجرا رها شد فوتبالش را بازی کرد و خودی نشان داد.
مدافع نیشابوری و شماره ۶ پرسپولیس که بدن سفت و سختی هم دارد در حالی نخستین دربی خود را در حساس‌ترین پست تجربه خواهد کرد که باید جای پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر را پر کند و در عین حال خلف مناسبی برای سیدجلال، شجاع و کنعانی‌زادگان در این پست باشد. از این جهت مأموریت او فوق‌العاده دشوار و فشار روی شانه‌هایش بسیار سنگین خواهد بود اما اگر نعمتی از این آزمون سربلند بیرون بیاید هم نزد هواداران محبوب می‌شود هم جایگاهش در ترکیب اصلی را تثبیت می‌کند.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «آخ نگفتن»

سایت بدون – آخ کمترین واکنش انسان به درد و رنج است آخ گفتن خیلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *