با چهارمین زن ثروتمند جهان آشنا شوید/ طلاق شیرین ۳۵‌میلیارد دلاری همسر جف بزوس

طلاق جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان و همسرش مک کنزی با توافقی به ارزش ۳۵‌میلیارد دلار نهایی شده است.
مک کنزی بزوس با انتشار این خبر در توییتر نوشت که او کماکان ۴‌درصد سهام شرکت آمازون را در اختیار خواهد داشت ولی سهامش در روزنامه واشنگتن‌پست و شرکت فضایی بلو اوریجین را به‌طور کامل به همسر سابقش منتقل کرده است.
بزوس همچنین حق رأی خود در هیأت‌مدیره آمازون را به همسر سابقش واگذار کرده است. بزوس قبل از جدایی ۱۶.۳‌درصد از سهام آمازون را در اختیار داشت. نشریه فوربس کل دارایی جف بزوس و خانواده‌اش را ۱۳۱‌میلیارد دلار گزارش کرده است. جف بزوس پس از توافق طلاق همچنان ثروتمندترین مرد جهان و مک کنزی، همسر سابقش، چهارمین زن ثروتمند جهان خواهد بود. جف و مک کنزی بزوس از ۱۹۹۴ با هم زندگی می‌کنند و چهار فرزند دارند.
شرکت آمازون در همان‌ سال به‌عنوان یک سایت خریدوفروش آنلاین کتاب راه‌اندازی شد و مک کنزی بزوس از نخستین کارمندان آن بود. آمازون درحال حاضر به یک غول بزرگ اینترنتی تبدیل شده و‌ سال گذشته ۲۳۲‌میلیارد و ۸۰۰‌میلیون دلار فروش داشت.
خبر جدایی جف بزوس و همسرش سه‌ماه پیش اعلام شد. پس از اعلام این خبر، یک مجله آمریکایی از رابطه آقای بزوس با یک مجری شبکه فاکس‌نیوز خبر داد. بزوس در آن زمان اعلام کرد که شرکت آمریکن مدیا قصد داشته در ازای چاپ‌نکردن این گزارش از او اخاذی کند.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «قال گذاشتن»

سایت بدون – در قدیم نقالان، پرده خوانان، تعزیه خوانان و قصه گو ها برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *