بررسی وضعیت نیمکت مربیان ۱۶ تیم لیگ برتری در فصل آیند/ می روند یا می مانند

سایت بدون -با نزدیک شدن به پایان لیگ ‌برتر فوتبال، گمانه‌زنی پیرامون آینده مربیان و نیمکت‌های تیم‌ها در فصل آینده به گوش می‌رسد. با این‌که تغییرات زیادی در طول لیگ هجدهم روی نیمکت‌ها رخ داد و دامنه این تغییرات حتی به تیم‌های بزرگی همچون تراکتورسازی و استقلال رسید، اما شاید برخی مدیران بنای خود را بر ثبات گذاشته باشند؛‌ اگرچه تجربه پیش‌بینی‌ها را طور دیگری رقم زده است. در ادامه به بررسی احتمالات درباره تغییرات تابستانی روی نیمکت تیم‌های لیگ‌ برتری پرداختیم.
پرسپولیس؛ برانکو قرارداد دارد اما: نیمکت پرسپولیس در چند‌ سال اخیر بدون ‌شک باثبات‌ترین نیمکت در بین لیگ ‌برتری‌ها بوده و بدون ‌شک هواداران این تیم با توجه به کارنامه موفق برانکو ایوانکوویچ خواهان ماندن او روی نیمکت تیمشان هستند. با این‌که مرد کروات یک‌سال دیگر با سرخپوشان قرارداد دارد، اما هم احتمال حضورش در تیم‌ملی و هم مشکلات مالی شایعه جدایی او را جدی‌تر از قبل کرده است.
استقلال؛ اعتماد به فرهاد یا مربی خارجی؟: وینفرد شفر با وجود این‌که یک‌سال دیگر هم با استقلال قرارداد داشت از سمتش برکنار شد و حالا فرهاد مجیدی در نخستین تجربه سرمربیگری یک برد به دست آورده است. با این‌که مدیران استقلال صراحتا از انتخاب مربی خارجی برای فصل آینده خبر دادند، اما برخی معتقدند اگر فرهاد مجیدی در هفته‌های آتی نتایج خوبی به دست آورد، می‌تواند در لیگ نوزدهم هم سرمربی استقلال باشد.
تراکتورسازی؛ لیکنز روی لبه تیغ: تراکتورسازان در لیگ هجدهم ٣ مربی را روی نیمکت خود دیدند و درنهایت هم به هدف خود یعنی قهرمانی در لیگ نرسیدند. جورج لیکنز که تا چند هفته قبل به نتایج فوق‌العاده‌ای با تراکتورسازی رسیده بود، با ٣ باخت متوالی و تساوی برابر پرسپولیس حالا جایگاه خود را متزلزل می‌بیند. او با تبریزی‌ها قرارداد ١,۵ ساله امضا کرده، اما شاید بازهم شاهد تغییرات روی نیمکت تراکتورسازی باشیم.
سپاهان؛ قلعه نویی ماندنی است؛ مگر…: با این‌که سپاهانی‌ها شانس کمی برای قهرمانی دارند، اما همین که قلعه‌نویی تیم بحران‌زده سال‌های اخیر را به یک مدعی تبدیل کرده، آنها را راضی می‌کند. به نظر می‌رسد امیر قلعه‌نویی جایگاه مستحکمی روی نیمکت سپاهان داشته باشد، مگر این‌که اتفاق غیرمترقبه‌ای بیفتد. این اتفاق هم می‌تواند پیشنهاد سرمربیگری استقلال به قلعه‌نویی باشد.
پدیده؛ یحیی به تیم امید می‌رود؟: تنها نماینده مشهد در لیگ ‌برتر یک فصل خوب را با هدایت یحیی گل‌محمدی سپری کرد و هنوز در فاصله ٢ هفته مانده تا پایان لیگ شانس کسب سهمیه را هم دارد. گل‌محمدی که چند هفته تیمش را صدرنشین لیگ کرده بود، این روزها به گزینه شماره یک تیم فوتبال امید بعد از جدایی کرانچار تبدیل شده است. باید دید او به راهش با پدیده ادامه می‌دهد یا برای المپیکی‌کردن فوتبال ایران به جمع امیدها خواهد رفت.
فولاد؛ قطبی ماندنی است: افشین قطبی که در میانه‌های فصل با فولاد خوزستان به فوتبال ایران بازگشت، گویا برای لیگ نوزدهم قصد دارد با این تیم به کارش ادامه دهد. قطبی در آخرین مصاحبه خود از پیشنهاد تمدید قرارداد از سوی باشگاه خبر داده و گفته که از این موضوع استقبال می‌کند. احتمالا فصل آینده اهوازی‌ها می‌خواهند با قطبی سومین قهرمانی خود در تاریخ لیگ را نشانه بروند.
ماشین‌سازی؛ مهاجری تمدید کرد: در حالی که ماشین‌سازی در رده سیزدهم قرار دارد، مسئولان این باشگاه چند روز قبل خبر از تمدید قرارداد سرمربی خود دادند. رضا مهاجری شاید نخستین سرمربی لیگ‌ برتری باشد که از حالا جایگاه خود را برای ‌سال آینده مستحکم می‌داند. البته باید دید در صورت شکست در ٢ بازی آینده بازهم ماشین‌سازان روی تصمیم خود برای ماندن مهاجری باشند یا احتمال تغییرات وجود دارد.
ذوب‌آهن؛ منصوریان در اصفهان می‌ماند؟: با این‌که علیرضا منصوریان در هفته‌های ابتدایی حضورش در ذوب‌آهن نتوانسته بود نتایجی بهتر از امید نمازی بگیرد، اما به تدریج تیمش راه افتاد و حالا صدرنشین گروهش در لیگ قهرمانان آسیاست و در لیگ هفتم است. به نظر می‌رسد در صورت بقای سعید آذری در مدیریت باشگاه، منصوریان هم ماندنی است، اما اگر تغییرات مدیریتی صورت بگیرد، هر احتمالی درباره آینده منصوریان می‌رود.
سایپا؛ اعتماد به نارنجی وفادار؟: بعد از برکناری جنجالی علی دایی، مدیران سایپا به ابراهیم صادقی فرصت دادند تا نخستین تجربه سرمربیگری خود را پشت‌سر بگذارد. با این‌که مدیرعامل باشگاه سایپا در جمع بازیکنان از ادامه کار صادقی برای فصل آینده خبر داده، اما حضور نارنجی‌پوشان با هدایت او در لیگ نوزدهم شاید ریسک بزرگی به حساب بیاید. زمزمه‌هایی مبنی بر حضور جواد نکونام در سایپا برای فصل آینده هم شنیده می‌شود.
نفت آبادان؛ سرنوشت مبهم مرد پرتغالی: با این‌که نتایج خوب نفت در هفته‌های اخیر آبادانی‌ها را در جدول لیگ تک‌رقمی کرده، اما به نظر می‌رسد همچنان آنها از جایگاه خود راضی نیستند. تا چند هفته قبل هواداران این تیم از عملکرد پائولو سرجیو، مربی پرتغالی تیمشان ناراضی بودند، اما حالا شرایط برایشان بهتر است. باید دید سرنوشت سرجیو و نفت آبادان برای فصل آینده به کجا می‌رسد.
پیکان؛ جایگاه متزلزل فرکی: حسین فرکی از نیم فصل جای مجید جلالی را در پیکان گرفت، اما تا اینجای کار خیلی هم نتایج بهتری نسبت به نیم‌فصل اول نگرفته است. پیکانی‌ها فعلا در رده دهم جدول هستند و این نمی‌تواند تضمینی برای ادامه کار فرکی و پیکان باشد.
نساجی؛ جلالی و آینده‌ای نامعلوم: نساجی خیلی زود خیال خود را بابت ماندن در لیگ برتر راحت کرد، اما برخی مشکلات مالی مجید جلالی را هم تا مرز استعفا مثل جواد نکونام پیش برد. آینده آقامعلم در قائمشهر کاملا نامعلوم است و باید فعلا برای تعیین تکلیف نیمکت نساجی منتظر ماند.
پارس جنوبی؛ تارتار نمی‌ماند؟: مشکلات مالی بسیار در پارس‌جنوبی جم چند باری تارتار را در این فصل تا مرز استعفا پیش برده، اما او درنهایت تصمیم به ادامه مسیر با این تیم گرفته است. با توجه به مشکلات متعدد این تیم بعید است او بخواهد برای چهارمین فصل روی نیمکت جمی‌ها بنشیند.
نفت م.س؛ آینده در گروی لیگ‌ برتری ماندن: درباره آینده تیم‌های پایین جدولی فعلا نمی‌توان حتی گمانه‌زنی کرد. همه چیز درباره آینده فیروز کریمی و نفت مسجدسلیمان به ماندن آنها در لیگ ‌برتر بستگی دارد. اگر نفتی‌ها در لیگ بمانند، شاید برای لیگ نوزدهم هم به کریمی اعتماد کنند، اما در صورت لیگ یکی شدن مسیر‌ آنها تغییر می‌کند.
سپیدرود؛‌ فعلا همه چیز مبهم است: دیگر تیمی که این روزها احتمال سقوطش می‌رود، سپیدرود است. نادر دست‌نشان برای نجات این تیم وارد شده و باید دید چه سرنوشتی تا پایان لیگ پیدا خواهد کرد. قطعا ماندن یا نماندن در لیگ می‌تواند آینده سپیدرود و دست‌نشان را مشخص کند.
استقلال خوزستان؛ علوی حفظ می‌شود؟: استقلال خوزستان که این فصل رکورد تغییر سرمربی را شکسته، حالا سقوط خود به لیگ یک را قطعی می‌بیند. این تیم در هفته‌های اخیر با هدایت سیدمحمد علوی به میدان رفته و باید دید برای بازگشت به لیگ ‌برتر به این مربی جوان اعتماد می‌کند یا خیر

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «قال گذاشتن»

سایت بدون – در قدیم نقالان، پرده خوانان، تعزیه خوانان و قصه گو ها برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *