بلایی که بن سلمان بر سر دختر عمو آورده است/عکس

سایت بدون – گزارشی که بتازگی منتشر شده، نشان می‌دهد بازداشت‌های خاندان پادشاهی عربستان سعودی به دستور «محمد بن سلمان» ولی‌عهد تنها شامل مردان نیست بلکه یکی از دخترعموهای وی نیز حدود یک سال است که در زندان «الحائر» زندانی است.

رسانه‌ها شنبه هفته گذشته (دوازدهم اسفند) از بازداشت دو شاهزاده سعودی به نام‌های «احمد بن عبدالعزیز» برادر «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و «محمد بن نایف» برادرزاده سلمان خبر دادند و همین موضوع باعث شد تحلیل‌ها درباره علت این اقدامات «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی به صدر رسانه‌ها بازگردد.

در همین زمینه روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» به نقل از روزنامه اسپانیایی «ای بی سی» اعلام کرد، بن سلمان در فوریه ۲۰۱۹ دخترعموی خود «بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز» را که قصد سفر درمانی به سوئیس داشته، بازداشت کرده است.

بر اساس این گزارش، بسمه به دستور محمد بن سلمان بیش از یک سال است که در زندان «الحائر» در خارج از ریاض زندانی است.

روزنامه مذکور در ادامه افزود: همه چیز در ۲۸ فوریه سال گذشته رخ داد، زمانی که بسمه بنت سعودی قراردادی ۸۰ هزار دلار با شرکت هوایی «رِد استار» برای رفتن به سوئیس با هدف درمان بست و به نظر می‌رسد وی مجوز سفر به همراه خانواده‌اش را گرفته بود اما در نهایت امر، هواپیما از زمین بلند نشد.

بر اساس این گزارش و فیلمی که به همراه آن منتشر شده، نه نفر در منزل بسمه در شهر جده منتظر وی بودند؛ برخی از آنها متوجه دوربین‌های مداربسته می‌‎شوند و آن را می‌پوشانند تا چیزی مشخص نباشد. بسمه پس از آنکه به همراه دو دخترش به خانه بازمی‌گردد، بازداشت می‌شود.

روزنامه مذکور به نقل از منبعی نزدیک به بسمه نوشت، افرادی که در منزل بسمه منتظر او بودند، گفتند که ولی‌عهد می‌خواهد با وی حرف بزند اما بسمه در همان لحظه فهمیده که بن سلمان را نخواهد دید بلکه بازداشت شده است.

بسمه از آن زمان تا کنون هفته‌ای یکبار اجازه صحبت تلفنی با خانواده را دارد و خانواده وی نمی‌دانند بازداشت او تا کی طول خواهد کشید بویژه اینکه وضعیت جسمی بسمه نیز رو به وخامت است.

در پایان این گزارش آمده، بسمه بن سعود به مقالات خود در اروپا درباره وضعیت زن در عربستان سعودی و اصلاحات سیاسی معروف است، وی در سال ۲۰۱۶ با وساطت ولی‌عهد وقت «محمد بن نایف» به عربستان بازگشت و از ملک سلمان بازگرداندن اراضی گسترده در ملکیت پدرش «سعود بن عبدالعزیز» در طائف و نیز حساب بانکی در سوئیس به ارزش یک میلیارد دلار را مطالبه کرد.

محمد بن سلمان پسرعموی خود یعنی محمد بن نایف را از ولی‌عهدی به زیر کشید وتعدادی از شاهزادگان را بازداشت کرد و این بازداشت شامل حال بسمه نیز شد، کسی که گمان می‌رود تنها زن بازداشت‌شده در میان مردان خاندان پادشاهی باشد.

مطلب پیشنهادی

کاشت مژه چه دردسرهایی برای شما دارد/ پرتر اما …

سایت بدون – چیزی که زیاد است، تکنیک و روش‌های مختلف و متفاوت برای زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *