بهترین های قرن بیست و یکم فوتبال جهان از نگاه هوش مصنوعی/ با امضای ChatGPT

هوش مصنوعی ChatGPT فهرستی از بهترین‌‌های قرن بیست و یکم دنیای فوتبال را انتخاب کرد که شگفتی‌‌های زیادی دارد

سایت بدون -استفاده از هوش مصنوعی ChatGPT این ‌‌روزها به یکی از تفریحات جالب مردم دنیا تبدیل شده، از حل تمرین تا کمک در نوشتن مقاله و… اما این هوش مصنوعی که روزبه‌‌روز فراگیرتر می‌‌شود و حتی عده‌‌ای نگران هستند با توسعه‌‌اش بسیاری از مشاغل به‌‌خطر بیفتد، فهرست بهترین بازیکنان قرن بیست و یکم را انتخاب کرد؛ فهرستی که هم ترتیب آن نکات جالبی دارد، هم نفرات غایبش. مسی، رونالدو، اینیستا، ژاوی، نیمار، زیدان، رونالدینیو، کاکا، توتی و مالدینی ۱۰ نفر این فهرست هستند. یکی دیگر از انتخاب‌‌های جالب هوش مصنوعی ChatGPT هم انتخاب بهترین مربی‌‌های تاریخ بود که فرگوسن، رینوس میشل، آریگو ساکی و پپ گواردیولا عنوان های اول تا چهارم را کسب کردند. خب فوتبال دوستان می‌‌دانند آریگو ساکی که با ایتالیا نایب قهرمان جام جهانی شد آن‌‌چنان مربی بزرگی  نیست. در فهرست بهترین بازیکنان هم نام مالدینی درحالی‌‌که بیشترین درخشش او به قبل از سال ۲۰۰۰ برمی‌‌گشت یا نبود نام رونالدوی برزیلی از نقاط ضعف بود. در ادامه مروری داریم بر ۱۰ بازیکنی که هوش مصنوعی ChatGPT انتخاب کرده است و البته بعد از آن مروری خواهیم داشت بر چهره‌‌هایی که در این فهرست نیستند.

۱)    لیونل مسی  –  نیازی به بحث نیست

مسی به انتخاب ChatGPT ،عنوان بهترین بازیکن قرن بیست و یکم از سال ۲۰۰۰ تا امروز را کسب کرده. خب بازیکنی که هفت بار برنده عنوان بازیکن سال شده و به‌‌نوعی کمابیش در یک سوم این سال‌‌ها بهترین بوده است، نیازی به تعریف ندارد و برازنده چنین عنوانی است.

۲)    کریس رونالدو  – فوق ستاره‌‌ای برای همیشه

کریس رونالدو یکی از انتخاب‌‌های ChatGPT برای فهرست بهترین‌‌های تمام تاریخ هم بود و عجیب نیست برای قرن بیست و یکم عنوان نفر دوم را کسب کند. این ستاره پرتغالی رکوردهای زیادی را جابه‌‌جا کرده و در آستانه این است که به عنوان اولین بازیکن از رکورد ۲۰۰ بازی ملی هم بگذرد.

۳)    اینیستا  – حقش بود؟

اینیستا گل قهرمانی اسپانیا را در فینال جام‌‌ جهانی ۲۰۱۰ به ثمر رساند و یکی از ارکان مهم تیم بارسای گواردیولا هم بود، اما این‌‌که او در جایگاه سوم و بالاتر از ژاوی، نیمار و به‌‌خصوص زیدان باشد جای تعجب دارد. به‌‌خصوص این‌‌که در تمام این سال‌‌ها او عنوان بازیکن سال جهان را کسب نکرد.

۴)    ژاوی –   فرمانده فوتبال نوین

ژاوی بازیکنی باهوش بود که در تغییر سبک بازی بارسا و اسپانیا نقشی اساسی داشت. او ستون اصلی تیم ملی اسپانیا بود که سه تورنمنت مهم یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ را با اقتدار کسب کردند. بازی چشم‌‌نواز او چیزی نیست که به‌‌راحتی فراموش شود و حضورش در این فهرست جای تعجب ندارد.

۵)    نیمار  –  آشوب تمام عیار

نیمار بازیکنی است که با دو پا شوت می‌‌زند، دریبل‌‌زن قهاری است و تکنیک ناب برزیلی دارد؛ اما برای فوق‌‌ستاره شدن یک چیز کم دارد؛ ذهن حرفه‌‌ای. نیمار را باید یک آشوب تمام عیار دانست. بازیکنی که برخلاف مسی و رونالدو دنبال آمار نیست و می‌‌خواهد از فوتبال لذت ببرد. او به‌‌اندازه‌‌ای که خوب است به حقش در فوتبال نرسیده. اما این‌‌که نامش بالاتر از نام زیدان باشد هم از آن شوخی‌‌های جالب ChatGPT بود.

۶)    زیدان  –  پرتره قرن بیست و یکم

زیدان فقط ۶ سال در قرن ۲۱ بازی کرد و مهم‌‌ترین اتفاق فوتبالی‌‌اش یعنی اخراج در فینال را هم در آخرین بازی‌‌اش رقم زد. فوتبال او مثل یک اثر هنری چشم‌‌نواز پر از زیبایی و جذابیت بود. مستندی که درباره هنر ساق‌‌های او با دوربین‌‌های پیشرفته ساخته شد «پرتره قرن ۲۱» نام داشت که اشاره‌‌ای به همان بازی بی‌‌بدیل زیزو بود. اما او استحقاق این را داشت که در جایگاه سوم قرار بگیرد.

۷)    رونالدینیو  – شاعر فوتبال

شاید بتوان او را تکنیکی‌‌ترین بازیکن چند دهه اخیر دانست، اما فوتبالش فراز و فرود زیادی داشت. رونالدینیو فوتبال را از یک ورزش تبدیل به یک شعر کرد و با خلق لحظه‌‌های به‌‌یاد ماندنی جزو بهترین‌‌های تاریخ شد. پس بی‌‌شک باید به حضورش در این فهرست احترام گذاشت.     

۸)    کاکا  –  پسر خوش‌‌تیپ میلان

کاکا نه در تیم ملی برزیل و نه در زمان حضورش در رئال، به‌‌اندازه‌‌ای که با میلان درخشید موثر نبود. او آخرین بازیکنی بود که قبل از آغاز پادشاهی مسی و رونالدو، عنوان بهترین بازیکن جهان را کسب کرده بود. هافبکی تهاجمی و خوش تکنیک که فوتبالش مثل ظاهرش زیبا بود.

۹)    توتی  –  الهه رُم

توتی بازیکن وفادار و دوست‌‌داشتنی که با تیم ملی ایتالیا چندان ندرخشید، هرچند به‌‌دلیل حضور مستمر در باشگاه رم ایتالیا و پشت کردن به درآمد بیشتر همیشه محبوب بود،اما این  موضوع ‌‌را که چرا در فهرست حضور دارد در حالی‌‌که نام‌‌های بزرگی مثل آنری، مودریچ، بنزما و … نیستند باید از خود ChatGPT بپرسیم.

۱۰)    مالدینی  –  تنها مدافع این فهرست

مالدینی نیازی به معرفی ندارد؛ بهترین دفاع چپی که دنیای فوتبال به خودش دیده و تنها مدافع حاضر در این فهرست. اما یک نکته مهم درباره او وجود دارد. اوج درخشش مالدینی دهه ۹۰ میلادی بود. او تا سال ۲۰۰۲ در تیم ملی حضور داشت و در قرن ۲۱ به‌‌ دلیل سن زیاد از روزهای اوج خارج بود. شاید ChatGPT جذب کاریزما و مهربانی این بازیکن دوست‌‌داشتنی شده و با پارتی بازی او را اضافه کرده باشد.

جای چه کسانی خالی است؟

بالطبع وقتی با یک فهرست ۱۰ نفره طرف باشیم همیشه ستاره‌‌های زیادی از فهرست جا می‌‌مانند و این عجیب نیست، اما بنا به سلیقه متفاوت و شاید با معیارهای دیگر این فوتبالیست‌‌ها هم می‌‌توانستند در این فهرست باشند: رونالدوی برزیلی و ریوالدو فاتحان جام جهانی ۲۰۰۲ بودند که همیشه جزو بهترین‌‌ها هستند. فیگو کاپیتان تیم ملی پرتغال، شوچنکو فوق ستاره اوکراین، مایکل اوون مهاجم دوست‌‌داشتنی تیم ملی انگلستان، روبرتو کارلوس مدافع چپ رئال با شوت‌‌های مهیب، الیور کان که یک تنه آلمان را تا فینال ۲۰۰۲ بالا برد، بوفون که یکی از بهترین‌‌های تاریخ است و قهرمان ۲۰۰۶ هم شده، تیری آنری که با تیم ملی فرانسه و آرسنال سال‌‌ها درخشید، کاناوارو که بهترین بازیکن جام ۲۰۰۶ شد، لوکا مودریچ هافبک تمام نشدنی رئال، لواندوفسکی که پست مهاجم نوک و هدف را در فوتبال مدرن زنده کرد، کریم بنزما که هنوز در سن بالا می‌‌درخشد،آندره پیرلو با آن ضربات ایستگاهی خاطره‌‌انگیزش،زالاتان که سلطان گل‌‌های به‌‌یاد ماندنی است، کاسیاس دروازه‌‌بانی که سه جام را متوالی با تیم ملی اسپانیا بالای سر برد و… .

مطلب پیشنهادی

گوگل علیه اُپن ای‌آی / دعوای غول ها بر سر هوش مصنوعی

شرکت اُپن ای‌آی بیش از یک میلیون ساعت از ویدیوهای یوتیوب را برای آموزش هوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *