بهروز افخمی به هفت برمی گردد احتمالا بدون مسعود فراستی

بهروز افخمی می‌گوید فعلا مشکلش این است که وقتی برمی‌گردد دقیقا باید به کدام مدل از فیلم‌های سینمای ایران انتقاد کند چون فیلم‌های تیره و سیاه نمای مورد انتقاد او حالا دیگر روی پرده هم حتی نمی‌روند و نوبت اکران بدست نمی‌آورند.

سایت بدون – بهروز افخمی در گفت‌وگو با «خبرآنلاین» از برنامه هفت گفت که دوباره روی آنتن می‌رود. او البته از دغدغه‌هایش سخن گفت. از اینکه نمی‌داند دقیقا در شرایط امروز سینما چه بسازد که دوباره همان میزان دو سال قبل بیننده و البته منتقد جدی داشته باشد.

بهروز افخمی که علی فروغی خبر بازگشتش به آنتن را رسانه‌ای کرد، می‌گوید: «راستش تقریبا برنامه‌مان بازگشت از نیمه دی‌ماه است. قرار است چند قسمتی را قبل از جشنواره روی آنتن باشیم و در طول جشنواره هم بتوانیم با جدیت کارمان را ادامه بدهیم.»

مهم‌ترین سوال البته درباره هفت این است که آیا افخمی با فراستی به آنتن شبکه سه برمی‌گردد یا نه؟ او می‌گوید: «راستش هنوز قطعی نیست. به خود مسعود هم گفتم. او الان دو برنامه روی آنتن دارد. من هم بیاورمش خود شما خبرنگارها می‌گویید مگر قحط‌الرجال است! الان او در کتاب‌باز هست و در شبکه ۴ هم اگر اشتباه نکنم سینما شب را دارد. به مسعود گفتم اگر می‌خواهد باشد، باید اقلا یکی از این برنامه‌ها را نرود. البته وقتی با هم گپ زدیم ترجیحش این بود که برنامه‌هایش را ادامه دهد.»

در آخرین سری از برنامه هفتی که افخمی ساخت، سعید قطبی‌زاده و صدرعاملی هم به عنوان کارشناس حضور داشتند. آیا باز او به سراغ این دو می‌رود؟ خودش می‌گوید: «راستش هنوز قطعی نیست اما خیلی دوست دارم که قطبی‌زاده و فراستی کنارم باشند. زوج خوبی می‌شود ولی صدرعاملی عزیز به گمانم در کنارمان نباشد.»

آیا برنامه هفت ضبطی خواهد بود یا زنده؟ افخمی می‌گوید: «به من بود دوست داشتم زنده نباشد و برنامه تولیدی بسازم ولی ماهیت برنامه هفت زنده است. خودم آن ۱۵ قسمت تولیدی برنامه را خیلی دوستش داشتم. حالا قرار شده برای شبکه ۵ یک برنامه آموزش سینمایی بسازم. آن برنامه تولیدی خواهد بود، مثل همان هفت اولیه مورد علاقه خودم.»

اما چه شد که افخمی رفت و حالا چرا برمی‌گردد؟ خودش می‌گوید: «راستش خودم هم آن یک ماه آخر سری قبل هفت یعنی همان دو سال قبل خسته شده بودم. مثل فیلمی بود که تمام شده و داشتم الکی کش می‌دادم. ماجرا این بود که همه حرفمان را درباره آن سبک سینمایی سیاه‌نما زده بودیم و حملات و انتقادهایمان را انجام داده بودیم اما حالا دیگر آن سبک از سینما اینقدر جایگاهش را از دست داده که اکران هم نمی‌گیرند و این فیلم‌های کمدی جایشان را گرفته‌اند. البته که این فیلم‌ها هم دیگر از آن طرف بوم افتادند و جای نقد دارند ولی ما آن زمان می‌گفتیم این فیلم‌های سیاه‌نما دارند مردم را از سالن‌های سینما دور می‌کنند و کلی هم با انتقاد روبه‌رو بودیم. حالا آن آدم‌ها زور می‌زنند اما نوبت اکران هم به دست نمی‌آورند. برای همین ماندم که وقتی می‌رویم روی آنتن دقیقا چه باید بسازیم!»

او البته پایان بامزه‌ای برای این گفت‌وگو دارد؛ دلیلی که شاید باعث شود دور جدید حضورش در هفت با حاشیه‌های کمتری مواجه شود: «راستش یک حقیقتی هم هست که نمی‌خواهیم همه‌مان باور کنیم. اینکه هم آن دوستانی که فیلم‌های تاریک به قول خودشان روشنفکری و جشنواره‌ای می‌سازند و هم من و فراستی؛ همه ما پیر شده‌ایم! دیگر انرژی آن شکل دعواها را نداریم!».

اشتراک گذاری در:

مطلب پیشنهادی

کدام ستاره ها در اکران تابستانی با هم رقابت دارند؟/ داغ روی پرده

محسن تنابنده، الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، سحر دولتشاهی و آزاده صمدی با فیلم‌هایی با مضمون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *