تصویری که دروغ مقامات سعودی را برملا کرد/ طراح قتل خاشقجی همچنان آزاد است

سایت بدون -فعالان در شبکه‌های اجتماعی تصویری از معاون سابق رئیس سازمان اطلاعات کل عربستان منتشر کردند که به طراحی عملیات قتل خاشقجی متهم بود. به‌رغم این‌که او از متهمان اصلی در تیم ترور جمال خاشقجی به شمار می‌آید، گویا همچنان آزاد است.
منذر آل الشیخ مبارک تاجر سعودی این تصویر احمد عسیری معاون سابق رئیس سازمان اطلاعات کل عربستان را در توییتر منتشر کرد. گویا تصویر عسیری با لباس سنتی سعودی در داخل منزلش در کنار «عمر عسیری» برادرزاده‌اش به مناسبت فارغ‌التحصیلی‌اش از دانشکده نظامی بود. آفتابی‌شدن عسیری منجر به بحث و جدل بسیار شده به‌خصوص که مقامات سعودی مدعی هستند تمام عاملان جنایت قتل خاشقجی را بازداشت کرده‌اند.
فعالان اعلام کردند‌ مقامات سعودی دروغ گفته‌اند و تنها ادعا می‌کنند که محاکمه‌های عادلانه‌ای در مورد عوامل قتل این روزنامه‌نگار منتقد سعودی برگزار کرده‌اند.
مقامات سعودی در نوامبر گذشته احمد عسیری را در کنار سعود القحطانی، مشاور سابق دفتر سلطنتی در قتل خاشقجی مسئول اعلام کردند. پادشاه سعودی اکتبر گذشته طی حکمی عسیری را از پستش برکنار و در نوامبر دادستان عربستان او را به دست داشتن در قتل این روزنامه‌نگار متهم کرد.
دادستانی کل عربستان طی ماه‌های گذشته عسیری و دیگر متهمان در جنایت قتل خاشقجی را محاکمه کرد، اما گزارش‌ها درباره محاکمه‌ای که ریاض حضور هر یک از سازمان‌های حقوقی بین‌المللی را در جلسات رد کرده، تردیدهایی دارند. سه منبع مطلع ۲۰۱۸ به سی‌ان‌ان گفتند طراح اصلی این جنایت یک افسر عالی‌رتبه سازمان اطلاعات کل عربستان بوده که احتمالا عسیری بوده باشد.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «هارت وپورت»

سایت بدون – اصطلاح هارت و پورت حالت کنایی دارد نشان از کسی دارد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *