تلویزیون دیگر با باران مشکل ندارد / تیزرهای جدید خانم کوثری

http://diibache.ir/files/fa/news/1395/8/26/1105_739.jpg

سایت بدون -مدیران تلویزیون هر چقدر در جریان اکران فیلم «عرق سرد» از پخش آنونس های آن خودداری کردند و اعتراضات نسبت به حساسیت شان به باران کوثری را به جان خریدند، حالا ظاهرا کوتاه آمده اند. به نظر می رسد دیگر این حساسیت منفی از بین رفته یا دست کم کاهش یافته است. گواه این ادعا پخش بی دردسر آنونس های دو فیلم اخیر او، «آستیگمات» و «بی نامی» از شبکه های مختلف هستند.
«خنده های آتوسا»، «کوچه بی نام»، «جامه دران»، «عصبانی نیستم»، «شنل» و … از جمله فیلمهای اخیر باران کوثری بوده اند که تیزرهای آنها به تیر غیب تلویزیون گرفتار و مشمول ممیزی تصاویر این بازیگر شد و یا اصلا اجازه پخش نگرفت.
پاییز امسال در جریان اکران «عرق سرد» هم تلویزیون به هیچ وجه زیر بار پخش تصاویر این بازیگر در قالب آنونسهای فیلم مذکور نشد. سهیل بیرقی کارگردان «عرق سرد» در این باره گفته بود: … با تبلیغات تلویزیونی هم مسئله داشتیم که سابقه نشان داده تصویر «باران» (کوثری) را پخش نمی‌کنند و یکی از کارهای جدیدشان هم این است که می‌گویند تیزری را به ما بدهید که تصویر باران کوثری در آن نباشد، در حالی که نمی‌دانم وقتی نقش اصلی یک فیلم باران کوثری است چطور باید چنین کاری کرد؟! ضمن اینکه من هم زیر بار چنین سفارشی نمی‌روم تا تیزری را بدون بازیگر اصلی آماده کنم».
خود باران کوثری هم در این باره گفته: «از آنجایی که این موضوع برای من اهمیت نداشته و حتی اگر تلویزیون تمایلی به نشان دادن تصویر من داشته، من تمایلی نداشته‌ام، هیچ وقت پیگیری نکرده‌ام اما نکته مهم در این‌باره این است که اگر ما نمی‌توانیم با هم کار نکنیم چه ارتباطی به پخش تیزر تبلیغاتی یک فیلم دارد؟ چون با این کار حقی از من سلب نشده و نمی‌شود و این بازی بچه‌گانه‌ای است که حق تهیه‌کننده را سلب می‌کند».
با این وصف گویا تلویزیون فعلا بی خیال ادامه چالش خود با این بازیگر شده است. تیزر دو فیلم روی پرده او «آستیگمات» و «بی نامی» بدون حاشیه سازی و شرط گذاری خاصی این روزها در شبکه های مختلف دیده می شوند. آن هم بدون کات خوردن تصاویر این بازیگر و حتی در زیرنویسهایی تبلیغاتی نیز نام او درج می شود.
جالب اینجاست که خود او ترجیح داده این مسئله را در سکوت برگزار کند و وارد جزییاتش نشود. حالا همین نحوه مواجهه باران کوثری با رفعت تلویزیون، زیر ذره بین تعدادی از کاربران فضای مجازی قرا گرفته است. بعضی از مردم و علاقه مندان سینما از کوثری جویای این هستند که چرا هیچ توضیحی در این باره نمی دهد و برخی هم به او طعنه می زنند که چرا وقتی تصاویرش توسط تلویزیون کات می خورد، صدای اعتراضش بلند بود، اما حالا چیزی نمی گوید. حتی این ابهام درباره کوثری هم وجود دارد که چرا طی هفته های اخیر چند پست در اینستاگرام خود ویژه دو فیلم «عرق سرد» و «آستیگمات» منتشر کرد، اما هیچ اشاره ای به اکران «بی نامی» نمی کند. آن هم در شرایطی که بیش از یک هفته از اکران آن می گذرد.
در هر حال اگر تلویزیون واقعا تصمیم گرفته نسبت به کوثری تجدید نظر کند، باید با دیده نیک به آن نگریست، ولی همچنان جای این پرسش باقی است که تغییر موضع این رسانه به پدر و مادر این بازیگر، جهانگیر کوثری و رخشان بنی اعتماد و یا امثال آنان هم سرایت خواهد کرد ویا تصمیمی موقتی و ویژه است.

مطلب پیشنهادی

چرا پژمان بازغی نمی تواند موفقیت کودک شو را تکرار کند/فرود پس از اوج

پژمان بازغی پس از اجرای مسابقه شبکه نسیم با ویژه برنامه ناکام «جام آرزوها» حضور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *