حاشیه لاکچری یک خواننده سنتی/ سینا سرلک و یک تعمیرگاه عجیب!

سایت بدون -روزهای کرونایی همچنان در حال عبورند و این هنرمندان حوزه های مختلف موسیقی هستند که عمده فعالیت های خود را متمرکز بر فضای مجازی و اجراهای آنلاین کرده اند. حاشیه‌ها و اتفاقات ناشی از کرونا بود که پای بسیاری از هنرمندان و خوانندگان کمتر دیده شده در رسانه‌ها را به رسانه‌های دیداری و شنیداری باز کرد و آنچنان مورد وثوق مخاطبان و خبرنگاران و فعالان این عرصه قرار گرفت که دربرگیرنده ابعاد مختلفی شد و قطعاً می‌تواند در ایام پساکرونایی که هنوز آغاز آن معلوم نیست، مورد بررسی و واکاوی بیشتری قرار گیرد.

همایون شجریان، کنسرت آنلاین، بوکس و چند داستان دیگر!

بدون تردید همایون شجریان یکی از معتبرترین و بهترین خوانندگان موسیقی کشورمان است که اگرچه در سال‌های اخیر تلاش کرده تجربه‌های متفاوت‌تر از پدر هنرمندش را از سر بگذراند، اما همچنان به عنوان یک خواننده تراز اول موسیقی در جامعه مخاطبان معرفی می‌شود. او اکنون یکی از هنرمندان برگزیده موسیقی کشورمان است که حتی در نظام اقتصادی موسیقی یکی از سردمداران جذب مخاطب حداکثری است.

او به مدد تعدادی از دوستان هنرمندش از جمله سهراب پورناظری در این سال‌ها قطعاً و یقیناً در کنار تعدادی انگشت شمار از هنرمندان فعال موسیقی از جمله علیرضا قربانی و محمد معتمدی و برخی دیگر تلاش کرده با پیدا کردن ذائقه مخاطبان امروزی شرایطی را فراهم آورد تا شنونده بی حوصله امروز نیم نگاهی هم به موسیقی ایران و آنچه از بزرگان این عرصه برای ما به جا مانده داشته باشد.

البته که همایون شجریان به واسطه همین شهرت و آوازه هنری است که هر کاری کند از تیررس رسانه‌ها، حاشیه‌ها و مخاطبان پنهان نمی‌ماند. کما اینکه در همین ماجرای کنسرت آنلاین که در تالار وحدت برگزار شد، آن قدر حاشیه‌ساز شد که هنوز این حاشیه‌ها به طور کامل از او جدا نشده و زمزمه‌هایی را در محافل غیررسمی ایجاد کرده که کنکاش در آن وقت دیگری می‌طلبد.

اما آنچه در این نوشتار دوباره مورد توجه قرار گرفته ماجرای علاقه‌مندی او به ورزش بوکس و انتشار فیلم‌های متعدد از همایون در حال تمرین این ورزش سنگین است که در ظاهر ماجرا هیچ ربطی به آنچه همایون در موسیقی انجام می‌دهد ندارد. اگر چه تمرین‌های فشرده، استقامت و کنترل نفسی که در این ورزش وجود دارد قطعاً می‌توان در پرورش صدای یک خواننده با تکنیک همچون همایون شجریان بی تأثیر نباشد، اما به هر حال خشونتی که در بوکس وجود دارد، آنقدر جلوه پر رنگی دارد که بتواند یک وجه تمایز بارز در آنچه از شخصیت همایون به بیرون معرفی شده، ایجاد کند.

اگر چه ماجرای علاقه مندی همایون شجریان به ورزش از جمله فوتبال و بوکس از مدت‌ها پیش در فضای مجازی مطرح بود، اما نکته جالب اینجاست که در روزهای کرونایی تصاویر بیشتری از این خواننده مطرح که به شدت مشغول تمرین حرفه‌ای ورزش بوکس است در فضای مجازی منتشر و با واکنش‌های متفاوتی هم رو به رو شد. شرایطی که همچنان نشان داد که همایون شجریان در هر قامتی برای مخاطبانش جذابیت داشته و دارد.

سینا سرلک و یک حاشیه لاکچری!

سینا سرلک هنرمندی که سال‌ها پیش به عنوان یکی از بهترین خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی به حساب می‌آمد و بسیاری از کارشناسان از او به عنوان یکی از بهترین شاگردان مکتب آوازی محمدرضا شجریان یاد می‌کنند، مدتی است بنا به اقتضائاتی که برای خود در نظر گرفته، به صورت کامل مسیر خود را تغییر داده و ضمن فعالیت در حوزه موسیقی پاپ، حاشیه‌ها متفاوتی را هم به نام خود ثبت می‌کند!

او که پس از همکاری با محسن چاوشی در سریال «شهرزاد» و تولید چند تک آهنگ مستقل خیلی زود میان شنوندگان موسیقی طرفداران زیادی پیدا کرد و حضورش وزانت خاصی هم به جریان تولید آثار این حوزه موسیقایی داد، در سال‌های اخیر علاوه بر تولید چند تک آهنگ اصطلاحاً «هیت» برای تیتراژ فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی به شهرت زیادی دست پیدا کرد، شهرتی که به طور حتم در مقایسه با معروفیت او در حوزه موسیقی ردیف دستگاهی ایران قابل مقایسه نبوده و شاید همین موضوع باعث شده که او ماندن در این فضای شهرت و محبوبیت را به حضور در موسیقی ایرانی ترجیح دهد.

سرلک البته خود در تازه‌ترین لایو فضای مجازی‌اش عدم حضور فعال در عرصه موسیقی ردیف دستگاهی را به دلیل شوک و افسردگی ناشی از بیماری استادش محمدرضا شجریان توصیف کرد.

سرلک چند روز پیش با حضور زنده در صفحه شخصی اش بود که ضمن تشریح تازه‌ترین فعالیت‌هایش از انتشار یک قطعه «مگا هیت» در آینده‌ای نزدیک با همراهی یک هنرمند دیگر خبر داد و خاطر نشان کرد تا زمان انتشار این قطعه هیچ اطلاع دیگری را درباره آن منتشر نخواهد کرد چرا که این آهنگ یکی از مهم‌ترین سورپرایزهای او در این چند وقت خواهد بود.

حاشیه خبرساز این خواننده سابقاً سنتی‌خوان در هفته‌ای که گذشت البته از جنسی دیگر بود؛ سرلک که به نظر می‌آید فارغ از خوانندگی از وضعیت مالی مناسبی نیز برخوردار است، چند روز قبل‌تر از گفتگوی مستقیم با هوادارانش در فضای مجازی بود که با انتشار ویدئویی موردانتقاد قرار گرفت؛ ویدئویی که نشان می‌داد سرلک از یک تعمیرگاه لوکس اتومبیل‌های گرانقیمت با مشایعت کارکنان خارج می‌شود.

این تصویر لاکچری و اشتراک آن در فضای با مخاطبان، ماجرایی بود که چندان به مذاق مخاطبان و علاقه‌مندان این خواننده خوش نیامد و با انتقاداتی هم مواجه شد.

مطلب پیشنهادی

کاشت مژه چه دردسرهایی برای شما دارد/ پرتر اما …

سایت بدون – چیزی که زیاد است، تکنیک و روش‌های مختلف و متفاوت برای زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *