خطرناک‌ترین نقاط توریستی جهان کدامند؟ گردشگری برای آدرنالین

سایت بدون -شاید ندانید اما بسیاری از جاذبه‌های گردشگری در جهان عمده جذابیت خود را از خطرناک بودن‌شان گرفته‌اند و البته هستند کسانی که برای تجربه این خطر حاضرند هزاران دلار هزینه کنند. به همین دلیل قصد داریم در یک گزارش دو قسمتی تعدادی از خطرناک‌ترین مقصدهای توریست‌پذیر جهان را به شما معرفی کنیم.
دریاچه ناترون Lake Natron | تانزانیا

Image result for Lake Natron
عاشقان آفریقا این نقطه از قاره سیاه را نباید از دست بدهند. دریاچه‌ای زیبا اما بشدت خطرناک که پوسته نمک قلیایی بر روی آن در صورت کوچکترین تماس می‌تواند باعث مرگ هر موجود زنده‌ای شود. شنا در این دریاچه اکیداً ممنوع است مضاف بر این که بوی تند سولفید هیدروژن به شما اجازه نمی‌دهد برای مدت طولانی از منظره دریاچه لذت ببرید.

آتشفشان ارتا ال Erta Ale | اتیوپی

Image result for Erta Ale
نقطه خطرناک بعدی هم در آفریقاست اما این بار در حوالی شاخ آن. آتشفشان Erta Ale در منطقه Afar اتیوپی یکی از خطرناک‌ترین آتشفشان‌های دنیاست. زمین‌لرزه‌های کوچک به طور مداوم در حال لرزاندن منطقه‌اند و شکاف‌های بزرگی را به وجود آورده‌اند. وجود این شکاف‌ها به این دلیل است که Erta Ale دو دریاچه گدازه در دهانه قله خود دارد. مقدار گدازه آنها همواره در حال تغییر است و سطح لرزش زمین بالا و پایین می‌شود.

پادشاهی فیل Elephant Kingdom | تایلند

Image result for elephant kingdom thailand
برویم سمت جنوب شرق آسیا و تایلند. «پادشاهی فیل» برخلاف نامش هیچ ربطی به فیل‌ها ندارد چون یک مزرعه تمساح است. گردشگران در این مکان با چوب ماهیگیری به تمساح‌ها غذا می‌دهند. خزندگانی که برای گرفتن گوشت و مواد غذایی به بیرون آب می‌پرند می‌توانند برای هر گردشگر بی‌احتیاطی خطرناک باشند.

بیکینی آتول Bikini Atoll | جزایر مارشال

Image result for Bikini Atoll
جزایر بیکینی به خاطر آزمایشات متعدد اتمی که در آنها صورت گرفت بسیار معروف هستند. جزایر زیبایی که میزان تشعشعات رادیواکتیو در آن‌ها چندین برابر حد معمول است. خلاصه که اگر هوس رفتن به این جزایر به سرتان زده است باید پیه ابتلا به انواع بیماری خصوصاً سرطان خون را به تن‌تان بمالید.

دره مرگ Valley of Death | روسیه

Image result for valley of death russia
اگر گذرتان به شبه‌جزیره کامچاتکا در شرق روسیه افتاد سراغ دره مرگ را از محلی‌ها بگیرید. غلظت بالای گازهای سمی موجود در این منطقه یک تهدید جدی برای زندگی هر موجودی است. گیاهان و حیوانات در این دره به سرعت می‌میرند. انسان‌ها نیز اگر اصرار بر اقامت طولانی مدت داشته باشند باید با تب‌ولرز و سرگیجه کنار بیایند.
پارک ملی مدیدی Madidi National Park | بولیوی

Image result for Madidi National Park
پارک ملی مدیدی در نگاه اول تکه‌ای از بهشت را می‌نمایاند اما یادتان باشد این پارک محل زندگی سمی‌ترین و تهاجمی‌ترین گیاهان در جهان است. تماس با هریک از گیاهان در حال رشد در پارک مدیدی باعث خارش شدید، التهاب پوست و سرگیجه می‌شود. هر خراش و زخم کوچک می‌تواند شما را آلوده به انگل‌های استوایی کند.

 

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *