خواسته هواداران استقلال؛ساپینتو را می‌خواهیم حتی اگر قهرمان نشود

سایت بدون – این روزها وقتی فضای مجازی را رصد می‌کنی انتقادهای پی‌درپی را از مدیران باشگاه استقلال می‌بینی اما در عین حال ریکاردو ساپینتو به یک چهره محبوب و ابدی در باشگاه استقلال تبدیل شده و هرچه از زمان حضورش در این باشگاه می‌گذرد نیز بر محبوبیتش افزوده می‌شود.
هواداران استقلال که از وضعیت مدیریتی تیم‌شان به‌شدت گلایه دارند و خواستار جدایی همه مدیران این باشگاه، معاونان و مشاوران هستند، در عین حال دوست دارند ریکاردو ساپینتو همچنان در استقلال به مربیگری ادامه دهد. خواسته هواداران استقلال به نقطه‌ای رسیده که آنها می‌خواهند سرمربی پرتغالی‌شان تحت هر شرایطی فصل بعد نیز سکان هدایت تیم‌شان را به عهده بگیرد. در همین راستا از تصمیم‌گیران آینده استقلال که قرار است از سوی سازمان خصوصی‌سازی معرفی شوند، خواسته شده که ریکاردو را حتی اگر جامی با استقلال صاحب نشد نیز در استقلال حفظ کنند و اجازه ندهند این مربی که در سخت‌ترین شرایط کنار استقلال بود، این باشگاه را ترک کند. حتی برخی گروه‌های هواداری ساپینتو را با استراماچونی مقایسه می‌کنند و معتقدند اگر استراماچونی با چنین وضعیتی در بخش مدیریتی استقلال مواجه می‌شد خیلی زود باشگاه را ترک می‌کرد اما ساپینتو مردانگی به خرج داده و با وجود اینکه ماه‌ها حقوقی دریافت نکرده ایستاده و در حال مربیگری است. هواداران استقلال اعتقاد دارند که ساپینتو با چنین رفتاری تحت هر شرایطی مستحق ماندن در استقلال است.
 
 
صدای مشکلات استقلال به پرتغال رسید
صدای مشکلات استقلال به پرتغال هم رسیده و رسانه‌های این کشور نیز به موضوع نابسامانی‌های مدیریتی در باشگاه پرداخته‌اند. در همین راستا هوگو کاجودا مدیربرنامه‌های ساپینتو با استناد به اطلاعاتی که سرمربی استقلال در اختیارش قرار داده به بخشی از این مشکلات اشاره کرده است. او این جملات را به زبان آورده: «وضعیت غیر ورزشی استقلال نگران‌کننده است. بعد از صحبت‌های رئیس باشگاه باید بگویم ما در چند ماه گذشته مشکلات مالی سختی داشتیم و پرداخت حقوق‌ها به مربی و بازیکنان به تعویق افتاده است. آخرین دستمزدی که ساپینتو دریافت کرده به ماه نوامبر برمی‌گردد. پیش از کمبود زمین تمرین اجاره بهای خانه بازیکنان ما را با مشکلاتی مواجه کرده بود. بدهی‌های زیادی در باشگاه وجود دارد که تیم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.» مدیربرنامه‌های ساپینتو نیز این موضوع را تأیید کرده که ساپینتو نیز می‌توانست مانند استراماچونی به‌دنبال حق و حقوقش برود اما چنین کاری را نکرده است: «ریکاردو در چند ماه گذشته به‌دلیل پرداخت‌های معوق می‌توانست قراردادش را فسخ کند و از استقلال برود ولی با فداکاری برای بازیکنان و هواداران ماند. او با ماندن در استقلال قهرمان سوپر کاپ شد که پیش از این، تیم قهرمان این جام نشده بود. ساپینتو مصمم است استقلال را قهرمان لیگ کند. برای نمونه ساپینتو در ۹ بازی گذشته شکستی را نداشته و ۸ بازی به پیروزی رسیده و یک بازی مساوی کرده است. این نتایج نشان می‌دهد او پیوند محکمی با بازیکنان دارد.» کاجودا به حرف‌هایش این‌گونه ادامه داده است: «در این فصل پر از مشکل مهم این است که ساپینتو با مقاومت و شجاعت به همراه بازیکنانش به قهرمانی لیگ برسد تا تعهد خود را به باشگاه و میلیون‌ها هوادار استقلال نشان دهد. تمام این مشکلات باعث شده تا استقلال رقابت نابرابری با دیگر رقبا داشته باشد ولی با اتحاد بازیکنان و حمایت هواداران مشکلات را کنار می‌زنند.» این اظهارات در حالی انجام شده که مدیران باشگاه استقلال در ماه‌های گذشته بارها مدعی شدند حقوق ساپینتو پرداخت شده است، غافل از اینکه انتشار این خبر هرگز درست نیست و دریافتی‌های ساپینتو براساس قراردادهای فی‌مابین با باشگاه پیش نرفته است.

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب/چگونه زندگی را در زبان بیان کنیم؛ علیه ادبیات موزه ای

نگاهی به کتاب «چگونه زندگی را در زبان بیان کنیم» نوشته« اُتو کروزه»؛ کتابی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *