دختر ۱۴ ساله مشهدی چرا دوستش را سلاخی کرد؟/ فیلم سیاه در شاد

تحقیقات قضایی درباره دو جنایت وحشتناک دختر ۱۴ ساله شیروانی در حالی آغاز شد که بررسی های مقدماتی بنا بر ادعای عامل این فاجعه تکان دهنده به ارسال یک فیلم سیاه در اپلیکیشن «شاد» ارتباط دارد.
ماجرای دو قتل هولناک در این پرونده جنایی هنگامی رقم خورد که دانش آموز ۱۴ ساله ای به  نام «الف» تصمیم وحشتناکی گرفت. او از حدود ۲ سال قبل و از زمانی که در کلاس هفتم تحصیل می کرد با دختر همکلاسی اش به نام «ر» دوست صمیمی شده بود به طوری که به منزل آن ها رفت و آمد می کرد و در کنار یکدیگر درس می خواندند و تکالیف مدرسه را انجام می دادند، ولی آن روز افکار «الف» به هم ریخته بود و نقشه شوم و ترسناکی را در سر می پروراند. بعد از ظهر هجدهم مرداد بود که «الف» به سمت آشپزخانه رفت و در حالی کاردی را درون کیفش گذاشت که مادرش نیز لباس های کثیف را آماده شست وشو می کرد. او با همان افکار در هم ریخته از منزلشان در یکی از شهرک های شیروان بیرون آمد و سوار بر خودروهای شهری به طرف هسته مرکزی شهر به راه افتاد، اما قبل از حرکت با دوستش «ر» تماس تلفنی گرفت تا از نبود خانواده او در منزل اطمینان یابد. «ر» که نمی دانست دوست صمیمی اش چه نقشه وحشتناکی را در افکارش مرور می کند به او اطمینان خاطر داد که فقط «آ» برادر ۹ ساله اش در کنار اوست و مادرش نیز در بیرون از منزل به سر می برد. دقایقی بعد «الف» به منزل دوستش رسید و زنگ خانه را به صدا درآورد. لحظاتی بعد دختر ۱۴ ساله که به ادامه نقشه پلید خود می اندیشید به طرف سرویس بهداشتی رفت و ناگهان دوستش را صدا زد. «ر» هم بی خبر از آن چه انتظارش را می کشید به سوی «الف» رفت ولی در یک لحظه او کارد را بیرون آورد و دوست صمیمی خود را هدف ضربات هولناک قرار داد. در این هنگام «آ» (برادر ۹ ساله «ر») با شنیدن صدای جیغ و فریاد دلخراش خواهرش به سوی سرویس بهداشتی دوید و خواهرش را غرق در خون دید که با ضربات مرگبار «الف» روی زمین افتاده بود اما «الف» که چهره ای خشمگین و ترسناک داشت، به کودک ۹ ساله هم رحم نکرد. این دختر ۱۴ ساله که حتی فرصت فرار و فریاد را نیز از «آ» گرفته بود، تیغه خون آلود کارد را به هوا برد و او را هم با ضربات هولناک، نقش بر زمین کرد.
دقایقی بعد «الف» کیف و لوازم خود را برداشت و خیلی خونسرد وآرام از خانه دوستش بیرون رفت و در حالی به منزل خودشان بازگشت که مادرش در حمام مشغول شست وشوی لباس های کثیف بود.
از سوی دیگر مادر «ر» که نگران فرزندانش بود، هرچه با شماره تلفن دخترش تماس می گرفت کسی پاسخگو نبود. هنوز ساعتی از این ماجرای تکان دهنده نگذشته بود که دو تن از همسایگان با درخواست مادر «ر» به منزل او رفتند و با صحنه دلخراش قتل دو فرزند وی روبه رو شدند.
هنوز همه اهالی و همسایگان در شوک فرو رفته بودند که خودروهای امدادی و پلیس به محل وقوع جنایت رسیدند و در حالی که مادر «ر » و «آ» اشک ریزان به صحنه جنایت رسیده بود، پیکر خون آلود دو فرزند وی به مرکز درمانی انتقال یافت اما معاینات مقدماتی از مرگ «ر» حکایت می کرد که هیچ گونه علایم حیاتی نداشت اما هنوز نبض ضربان اندک قلب «آ» امیدی هرچند ناچیز را برای کادر درمانی به وجود آورد به همین دلیل این کودک به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد اما روز شنبه گذشته خستگی بر تن کادر درمان باقی ماند و این کودک ۹ ساله بی گناه نیز بر اثر عوارض ناشی از اصابت ضربات کارد  جان خود را از دست داد.
از سوی دیگر نیروهای انتظامی که با دستورهای ویژه قضایی تحقیقات تخصصی خود را درباره این جنایت وحشتناک آغاز کرده بودند در همان بررسی های مقدماتی به حضور «الف» در منزل مقتولان رسیدند و بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی به منزل پدر دختر ۱۴ ساله رفتند و در حالی او را به مقر انتظامی هدایت کردند که همه اسناد و شواهد از ارتکاب جنایت توسط وی حکایت داشت.
با توجه به اهمیت و حساسیت این ماجرای تکان دهنده، این پرونده جنایی در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان خراسان شمالی زیر ذره بین تحقیقات قرار گرفت .دختر ۱۴ ساله که در کلاس هشتم تحصیل می کرد، در همان آغاز تحقیقات پای میز قضاوت ایستاد تا به سوالات تخصصی قاضی کریمی (قاضی با تجربه دادگاه کیفری یک) پاسخ دهد.این دختر نوجوان در ادامه بررسی های قضایی به ارتکاب دو جنایت اعتراف کرد و مدعی شد فقط به خاطر یک فیلم سیاه در اپلیکیشن شاد (اپلیکیشن مربوط به آموزش و پرورش) دست به چنین جنایت تکان دهنده ای زده است که به اشتباه برایش ارسال شده بود!
درهمین حال دکتر «حسین میلانی شیروان» (وکیل متهم به قتل) با تسلیت به خانواده مقتولان، ضمن تایید این خبر گفت: اگر چه «الف» به قتل دوست خود و برادر وی اعتراف کرده است اما هنوز ادعاها و اظهارات وی در مرحله تحقیقات است و او ابتدا باید تحت درمان قرار گیرد. دکتر «میلانی» همچنین با اشاره به نبود کانون اصلاح و تربیت مخصوص دختران نوجوان در استان خراسان شمالی، تاکید کرد: متاسفانه این موضوع یکی از مشکلات مهم قضایی در استان خراسان شمالی است و به همین دلیل با  دستور ویژه مقام قضایی، این پرونده به مشهد (مرکز استان خراسان رضوی) ارسال شد تا ادامه دادرسی در استان خراسان رضوی انجام شود.
این وکیل دادگستری اضافه کرد: هم اکنون موضوعی که از سوی «الف» مطرح می شود مربوط به یکی از دوستان مشترک بین او و «ر» (مقتول) است که بنا به ادعای «الف»، موجب ارسال اشتباه یک فیلم سیاه در اپلیکیشن شاد برای وی شده است اما باید تحقیقات قضایی بیشتری در این باره صورت گیرد.

مطلب پیشنهادی

سینمای جهان در تسخیر پسران بد/ کمدی قدیمی خریدار دارد

کمدی اکشن «پسران بد: بران یا بمیر» در نخستین هفته اکران خود موفق به ثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *