درباره بنیامین بهادری که با سه فرزندش اوقات خوشی دارد /فامیلی من

سایت بدون – بنیامین بهادری، از معدود هنرمندانی است که سه فرزند دارد و مدام او را در تصاویری به همراه خانواده ۵ ‌نفره‌اش می‌بینیم؛ آیا او می‌خواهد عنصر فراموش‌شده خانواده‌محوری را به هم‌نسلان و همکارانش یادآوری کند؟  بنیامین بهادری شاید به‌زعم بسیاری از پیگیران جدی موسیقی و فعالان حرفه‌ای این حوزه، یک پاپ‌خوان متوسط رو به پایین  باشد، اما شکی نیست که او، پدیده بود و هر پدیده‌ای را هم تازگی و نوآوری است که می‌سازد. حتی اگر این نوآوری را ما در سطح بررسی کنیم و چندان نتوانیم تحلیل‌هایی بنیادین از عوامل برسازنده آن ارائه دهیم.
 از همان سال ۱۳۸۵ که اولین آلبوم این خواننده و آهنگساز وارد بازار موسیقی پاپ شد، ما با سبکی نوظهور روبه‌رو شدیم؛ شعرهایی متفاوت از شعرهای پاپ در آن روزها که پر بود از واژه‌هایی که ترانه‌نویسی ما عادت به آنها نداشت به همراه موسیقی‌هایی بسیار عامه‌پسند اما با تنظیم‌هایی جدید و ناآشنا به گوش. نیمه دوم دهه ۸۰ و نیمه اول دهه ۹۰ در سیطره این شمایل تازه بود و با این‌که بنیامین در هر آلبوم خود را تکرار می‌کرد، اما همچنان به هوادارانش افزوده می‌شد.
حالا البته او چهار سالی است فعالیت چشمگیری در موسیقی نداشته، نه آلبومی به بازار فرستاده و نه کنسرت‌های متمرکزی
 برپا کرده.
در یک پروژه سینمایی با عنوان «سلام بمبئی» به عنوان بازیگر حضور داشته و تا پای مجری‌گری برای یک برنامه تلویزیونی هم رفته اما موسیقی را فعلا در آب‌نمک خوابانده است. جز تفاوت‌های موسیقیایی بنیامین بهادری، که فارغ از کیفیات آن، از او آهنگساز و خواننده‌ای متفاوت با نسخه‌های مشابه خود ساخت، یک ویژگی دیگر هم او را از دیگران جدا کرده است؛ سبک زندگی او، خلاف بسیاری از هنرمندان، مبتنی است بر خانواده‌محوری. خانواده‌محوری با همه مفاهیمی که از این اصطلاح برساخته می‌شود؛ ازجمله ازدواج و تمایل به فرزنددارشدن. شاید بگویید تا این حد را به خیلی از هنرمندان می‌شود نسبت داد و بنیامین در این مسیر تنها نیست، اما چیزی که او را از دیگر خانواده‌دوست‌های هنر ایران جدا می‌کند، نمایش مدام و مرتب مظاهر این خانواده‌دوستی است.

بنیامین و نبرد با کلیشه‌های نامطلوب خانوادگی

صفحه اینستاگرام این خواننده پر است از عکس‌ها و ویدئوهایی از همسر و سه فرزندش و نیز نوشته‌هایی درباره آنها. لابد می‌دانید درباره چه وضع و موقعیتی حرف می‌زنیم… لابد دیده‌اید کسانی را که در صفحات شخصی‌شان هیچ نشانی از متاهل‌بودن‌شان هم نیست چه برسد به این‌که مدام درباره سه فرزندشان صحبت کنند.
حالا در تازه‌ترین تظاهرات خانواده‌دوستی آقای خواننده، او عکسی از خانواده پنج‌نفره‌اش به اشتراک گذاشته و نوشته‌ای کوتاه را هم به آن افزوده: «به‌زودی می‌تونین بیاین خونمون».
راستی حالا بین جوان‌ها خانواده پنج‌نفره هم پیدا می‌شود مگر؟ ایده بنیامین برای تشکیل دوباره خانواده و افزودن تعداد فرزندانش، با ایده بسیاری از هم‌نسلانش متفاوت بوده است. آمارها هم می‌گوید ما با کلی خانواده دونفره و نهایتا سه‌نفره مواجهیم.‌ بنیامین از همسر درگذشته‌اش یک فرزند و از همسر دومش دو فرزند دارد. جامعه‌شناس‌ها و روان‌شناس‌ها می‌گویند اغلب مردانی که بچه دارند و همسر خود را به هر نحوی از دست می‌دهند، با هراس به ازدواج دوم فکر می‌کنند؛ همان هراس قدیمی که دچار کلیشه‌های سنتی است: نکند همسر دوم با فرزند همسر قبلی
بدخلقی کند؟
بنیامین با انتشار عکس‌ها و متن‌هایی متعدد از فرزند اول و همسر دومش، آشکارا تلاش کرده تا این کلیشه را دچار خدشه کند. البته او هیچ‌گاه در این باره صراحتا حرفی نزده اما عکس‌هایی که به عنوان یک چهره مشهور برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار دنبال‌کننده‌اش در اینستاگرام منتشر می‌کند، می‌تواند تاثیر خودش را  
بر جای بگذارد.

گمانه‌زنی‌ها درباره «خونه‌مون»

اما گفتیم که بنیامین که به همراه انتشار عکسی پنج‌نفره از خود، همسر و فرزندانش نوشته که «به‌زودی می‌تونین بیاین خونمون» و البته توضیحی نیفزوده است. همین باعث شده که هوادارانش زیر این پست و نیز تنها پست صفحه‌ای با عنوان «خونه‌مون» که بنیامین همزمان با انتشار این تصویر راه‌اندازی کرده، گمانه‌زنی کنند که ماجرا از چه قرار است.
اغلب حدس زده‌اند که او در آستانه تاسیس رستورانی زیست‌محیطی است؛ هوادارانش این گمان را از آنجا تقویت کرده‌اند که می‌دانند همسر این خواننده یعنی شایلی محمودی، به غذاهای گیاهی و سبز علاقه‌مند است. در میان کامنت‌ها، یکی از کاربران که فرنوش بنیامینی نام دارد و عکس پروفایلش نیز او را به همراه بنیامین نشان می‌دهد نوشته که «خونه‌مون» برنامه‌ای تلویزیونی خواهد بود.
این، گمانه‌ای است که سینمادیلی نیز به آن پرداخته. این کانال تلگرامی در خبری کوتاه با تیتر «زندگی بنیامین بهادی سوژه یک ریلیتی شوی ایرانی» نوشته: «شنیده می‌شود بهادری در حال ساخت برنامه‌ای با محوریت زندگی و خانواده‌اش است که احتمالا در فضایی غیر از صداوسیما عرضه می‌شود. این نوع برنامه‌ها پیش از این در دنیا با محوریت نمایش زندگی شخصی چهره‌های مشهور ساخته شده است و باید دید ساخت نمونه ایرانی‌اش به چه نتیجه‌ای  می‌رسد».
فارغ از این بحث، نکته‌ای که بنیامین خواسته یا ناخواسته در حال دامن‌زدن به آن است، توجه به کانون خانواده است؛ گزاره‌ای که دست‌کم بین بسیاری از هنرمندان، نکته‌ای فراموش‌شده به نظر می‌رسد.

مطلب پیشنهادی

کاشت مژه چه دردسرهایی برای شما دارد/ پرتر اما …

سایت بدون – چیزی که زیاد است، تکنیک و روش‌های مختلف و متفاوت برای زیباتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *