دردسر بزرگ برای استقلال/محبی هم مثل قایدی جدا می‌شود؟


 سایت بدون -مدیران باشگاه استقلال دیروز مدعی شدند مذاکرات با باشگاه سانتاکلارا پرتغال به مراحل خوبی رسیده و احتمال حفظ محمد محبی در ترکیب استقلال برای فصل آینده افزایش یافته است، اما علی رغم طرح این موضوع تکراری که از هفته‌ها قبل بارها از سوی مدیران این مجموعه بویژه شخص حجت کریمی مطرح شده نشانه‌ای برای تحقق آن وجود ندارد.
 همزمان با طرح این موضوع شنیده می‌شود برخی باشگاه‌های دیگر که تمایل به جذب بازیکن تأثیرگذار فصل گذشته استقلال دارند به‌صورت چراغ خاموش با طرف پرتغالی وارد مذاکره شدند تا زمینه استخدام این بازیکن برای فصل آتی را هموار کنند اما به‌دلیل اینکه مذاکرات آنها به بن‌بست نخورد برخلاف استقلال هیچ گونه اطلاع‌رسانی مشخصی در این ارتباط انجام ندادند تا در سکوت به هدف خود دست یابند.
 با این حال حجت کریمی که این روزها به شدت از سوی منتقدان زیر فشار قرار دارد از چهار هفته قبل همچنان تأکید دارد مذاکرات با طرف پرتغالی به مراحل خوبی رسیده و محبی در استقلال ماندگار خواهد بود.
 اما سؤال هواداران استقلال در مقطع کنونی این است اگر مذاکرات با مدیران سانتاکلارا بخوبی پیش رفته است چرا مدیران استقلال کار را یکسره نمی‌کنند؟
 برای رمزگشایی از پشت پرده این معمای پیچیده باید به سراغ قرارداد باشگاه استقلال و سانتاکلارا رفت؛ در توافق ابتدایی استقلال با طرف پرتغالی یک بند ویژه لحاظ شده تا چنانچه در پایان فصل اول باشگاه استقلال نیاز به حفظ محمد محبی داشت بتواند بدون دغدغه این بازیکن را با پرداخت مبلغی مشخص همچنان در اختیار داشته باشد و سانتاکلارا امکان انتقال این بازیکن به طرف سوم را نداشته باشد، اما برای اجرای این بند تاریخ مشخصی در نظر گرفته می‌شود تا چنانچه باشگاه استقلال تا آن زمان مبلغ توافق شده را پرداخت نکرد، مدیران سانتاکلارا بتوانند به منظور حفظ منافع باشگاه خود این بازیکن را به سایر باشگاه‌های متقاضی بفروشند.
گفته می‌شود استقلال در فرایند توافق اولیه خود با باشگاه سانتاکلارا در بند مذکور تعهد می‌کند برای فصل دوم با پرداخت مبلغ ۶۰۰ هزار دلار تا روز نهم خرداد ماه ۱۴۰۲ به باشگاه سانتاکلارا می‌تواند محبی را به مدت یک فصل دیگر در اختیار داشته باشد که به نظر می‌آید با توجه به مشکلات مالی این مبلغ در موعد مقرر به طرف پرتغالی پرداخت نشده به همین دلیل حالا باید دوباره فرایند مذاکره با طرف پرتغالی از سر گرفته شود با این تفاوت که اگر طرف سومی وارد فرایند مذاکره با باشگاه سانتاکلارا شود این باشگاه می‌تواند به منظور درآمدزایی بیشتر مجوز حضور محمد محبی را به آنها واگذار کند.
 با در نظر گرفتن این اخبار به نظر می‌رسد حجت کریمی و سایر مدیران باشگاه استقلال که این روزها با مشکلات مالی بسیار زیادی رو‌به‌رو هستند و بودجه لازم برای پرداخت بدهی‌های فصل قبل خود را ندارند توانایی جلب رضایت مجدد باشگاه سانتاکلارا پرتغال را ندارند تا محبی همانند مهدی قایدی مجبور به جدایی از استقلال شود!
 البته اگر ادعای مدیران باشگاه استقلال مبنی بر توافق با باشگاه سانتاکلارا واقعی باشد بایستی ظرف امروز و فردا این مسأله از سوی باشگاه سانتاکلارا و محمد محبی به‌عنوان طرفین دیگر قرارداد تأیید شود اما سکوت بحث‌برانگیز آنها و تلاش چراغ خاموش باشگاه‌های متمول لیگ برتری برای جذب بازیکن بوشهری فصل گذشته استقلال میزان استرس و نگرانی هواداران استقلال در خصوص این انتقال را بیشتر از هر زمانی افزایش داده است.

ZOOM

مدیران باشگاه استقلال دیروز مدعی شدند مذاکرات با باشگاه سانتاکلارا پرتغال به مراحل خوبی رسیده و احتمال حفظ محمد محبی در ترکیب استقلال برای فصل آینده افزایش یافته است، اما علی رغم طرح این موضوع تکراری که از هفته‌ها قبل بارها از سوی مدیران این مجموعه بویژه شخص حجت کریمی مطرح شده نشانه‌ای برای تحقق آن وجود ندارد.

مطلب پیشنهادی

معرفی فیلم/ اولین طالع نحس؛ ترس عمیق از اهریمن

فیلم «اولین طالع نحس» که به تازگی اکران شده و مورد استقبال هم قرار گرفته، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *