آخرین خبرها

راهكارهایی برای خرید اینترنتی لباس و كفش/خرج بی‌خروج

سایت بدون – تا پارسال وقتی به روزهای عید نزدیك می‌شدیم، ته دلمان از این شلوغی كوچه و بازار ناراضی بودیم و مدام شكایت می‌كردیم. اما امسال كه به خاطر شیوع بیماری كرونا، خیلی‌ها خودشان را در خانه قرنطینه كرده‌اند و تنها برای خریدهای ضروری از خانه خارج می‌شوند، دلمان برای آن همه شور و هیجان و خریدهای گاه و بی‌گاه تنگ شده است. در این روزها كه توصیه می‌كنند كمتر از خانه خارج شویم، شاید بهترین كاری كه می‌توان كرد، خرید اینترنتی باشد. از مهم‌ترین نكاتی كه موقع خرید اینترنتی لباس و كفش باید رعایت كنید، این‌است كه پیش از صرف هر هزینه‌ای، ابتدا تمام اندازه‌های خود را داشته باشید و با آگاهی لازم از اندازه لباس یا كفشی كه می‌خواهید بخرید، اقدام كنید. خرید لباس اندازه و مناسب
اولین گام برای خرید یك لباس اینترنتی و آنلاین، دانستن اندازه‌های خودتان است. دقت كنید كه موقع اندازه‌گیری حتما بدنتان راحت باشد و هرگز قسمتی از بدنتان را منقبض نكنید و قفسه سینه‌تان را باد نكنید یا شكمتان را به داخل منقبض نكنید. از فرد دیگری بخواهید اندازه‌گیری‌ها را برایتان بگیرد تا دقیق‌تر از آب درآید.
دور سینه: یكی از مهم‌ترین اندازه‌گیری‌ها، اندازه‌گیری دور سینه است. برای این كار كاملا راحت بایستید و متر را دور پهن‌ترین قسمت قفسه سینه قرار دهید و دورتادور آن را اندازه بگیرید.
دور كمر: برای اندازه‌گیری این قسمت، متر را دور باریك‌ترین ناحیه كمر قرار دهید و بدون این كه شكمتان را داخل ببرید و بدنتان را منقبض كنید، آن را اندازه‌گیری كنید. متر را به اندازه‌ای دور كمر محكم بگیرید كه راحت بتوانید نفس بكشید.
دور باسن: برای خرید آنلاین لباس به ویژه برای خانم‌ها و آقایانی كه اندام درشتی دارند، داشتن اندازه دور باسن اهمیت زیادی دارد. برای اندازه گرفتن این قسمت، متر را دور پهن‌ترین قسمت باسن بپیچانید. این كار، بخشی از ران پا را هم دربرمی‌گیرد.
دور گردن و آستین‌ها: اگر قصد دارید یك پیراهن مردانه بخرید، باید اندازه دور گردن و آستین‌ها را داشته باشید. برای اندازه‌گیری دور گردن، متر را به حالت آزاد به گونه‌ای كه دو انگشتتان به راحتی زیر متر قرار گیرد، دور گردن بپیچانید و اندازه بگیرید. برای اندازه‌گیری آستین‌ها هم باید متر را از سرشانه تا مچ دست یا انتهای سرآستین پیراهن اندازه‌گیری كنید.

اندازه‌گیری از روی پیراهن
یكی از بهترین راه‌ها برای اندازه‌گیری پیراهن مردانه، اندازه‌گیری از روی یكی از پیراهن‌هایی است كه در خانه دارید و مدت‌ها از آن استفاده كرده‌اید. برای اندازه‌گیری از روی پیراهن، تمام دكمه‌های لباس را اعم از آستین‌ها ببندید و آن را روی زمین پهن كنید و چروك پارچه را كامل بگیرید.
برای اندازه‌گیری دور سینه، درست از پایین زیربغل و جایی كه آستین به پیراهن متصل می‌شود، از قسمت درزها آن را اندازه بگیرید. از روی لباس، ناحیه كمر را اندازه بگیرید. این كار در پیراهن‌های زنانه كمی راحت‌تر از پیراهن‌های مردانه است. برای اندازه‌گیری دور باسن از روی لباس هم، پایین‌ترین قسمت دوخت لباس را در كناره‌های پیراهن پیدا كنید و با متر و در خطی مستقیم اندازه بگیرید. مورد دیگر، اندازه‌گیری ناحیه پشت پیراهن از گردن تا پایین‌ترین قسمت لباس است. برای این كار، متر را در انتهای یقه لباس از پشت قرار دهید و تا انتهای لباس اندازه بگیرید. اگر انتهای لباس نیم‌دایره است، تا انتهای نیم‌دایره را اندازه‌بگیرید. پهنای سرشانه را هم می‌توانید با قرار دادن متر در پشت لباس، از راست تا چپ سرشانه، یعنی از نقطه‌ای كه سرشانه به آستین متصل می‌شود، محاسبه كنید. برای اندازه‌گیری آستین هم متر را از بالای آستین، محل اتصال به شانه تا انتهای سرآستین قرار دهید.  دقت داشته باشید كه از آن دسته فروشگاه‌های آنلاینی خریداری كنید كه جدول سایزبندی داشته باشد و بتوانید براساس اندازه‌هایی كه دارید، سایز مناسب خود را خریداری كنید. در این جدول‌ها، سایز لباس‌ها، به صورت سایزبندی‌های مرسوم لباس L، M، XL و… نمایش داده می‌شود.

خرید كفش آنلاین
خرید كفش هم مانند لباس از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نكاتی را پیش از خرید آنلاین رعایت كنید تا بتوانید كفش مناسب با اندازه پایتان را تهیه كنید. موقع خرید كفش‌های زمستانه توجه‌داشته باشید كه اندازه‌گیری باید با جوراب ضخیم صورت گیرد. اما به‌طوركلی، برای اندازه‌گیری پاها پیش از خرید، یك جوراب با ضخامت متعادل به پا كنید.
طول پا: این مساله برای خرید آنلاین كفش بسیار اهمیت دارد. با دانستن این كه طول پایتان چقدر است، می‌توانید با بررسی جدول اندازه‌گیری فروشگاه‌های اینترنتی، سایز دقیق كفش موردنظرتان را به‌دست آورید. برای اندازه‌گیری، پایتان را روی یك كاغذ بگذارید و از انتهای بزرگ‌ترین انگشت پا تا انتهای پاشنه پا را اندازه بزنید.
شكل پا و انگشتان: باید موقع خرید، به مدل كفش هم توجه كنید. كفش‌هایی كه در قسمت پنجه‌ها باریك هستند، كمی كوچك‌ترند و موقع سفارش آنلاین، باید یك سایز بزرگ‌تر از سایز پایتان سفارش دهید. اگر پشت پای بلندی دارید، كفش‌هایی بخرید كه از كناره پا، جلو یا قسمت پاشنه پا زیپ داشته پاشند. اگر پای پهنی دارید، از خرید كفش‌های جلو باریك یا كفش‌هایی كه در پهن‌ترین بخش پا باریك هستند، خودداری كنید. برای اندازه‌گیری پهنای پا هم، پهن‌ترین بخش پا را روی كاغذ از دو طرف اندازه بگیرید.
كفش‌های نیم‌سایز: گاهی سایز پای افراد نیم‌سایز است (مثلا 38 و نیم) و در خرید كفش دچار مشكل هستند. برای این كار بهتر است از مراكزی خرید كنید كه چنین سایزهای كفشی را تولید می‌كنند.
كفش مطابق فصل: سعی كنید مطابق با فصل كفش بخرید. در فصل تابستان اغلب پاها متورم بوده و بزرگ‌تر از حد معمول خود هستند. بنابراین توصیه می‌كنیم پیش از خرید حتما پاها را اندازه بگیرید. برای خرید كفش‌های زمستانی هم كفشی با سایز بزرگ‌تر بخرید.

برچسب‌ها: , , , ,

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

add_action('wp_head','telegram_seo_link'); function telegram_seo_link(){ if (is_single()) { global $post; $thumbnail = wp_get_attachment_image_src( get_post_thumbnail_id($post->ID), 'full' ); echo ' '; } }