رقابت این سه مهاجم استقلال ، لبخند به لبان فرهاد مجیدی می آورد

سایت بدون – استقلال یک رقابت درون‌تیمی را هم آغاز کرده و علاوه بر اینکه خود در پی رسیدن به رتبه دومی لیگ برتر و قهرمانی در جام حذفی است، مردانش رقابتی تنگاتنگ را با هم آغاز کرده‌اند؛ صحبت از خط آتش استقلال است. نقطه‌ای که تبدیل شده به مهم‌ترین ابزار برای فرهاد مجیدی تا شاید رتبه دومی‌اش در لیگ برتر را قطعی کند و در جام حذفی هم به قهرمانی برسد. استقلال اکنون در لیگ بیشترین آمار گلزنی را به خود اختصاص داده و با به ثمر رساندن ۴۵ گل از بهترین خط آتش برخوردار است. در دل این کارنامه قابل توجه آمار ویژه‌تری از مهاجمان استقلال قرار گرفته که قطعاً منجر به ثبت بهترین خط حمله لیگ به نفع استقلال هم خواهد شد. اکنون دیاباته را با ۱۱ گل در رتبه دوم جدول گلزنان لیگ برتر می‌بینیم و مهدی قایدی و ارسلان مطهری در پس او ۹ گله‌اند. البته بخشی از گل‌های مطهری در تیم سابقش ذوب‌آهن به ثمر رسیده است اما او بر پایه همین آمار به دنبال ثبت بهترین رکورد و حتی کسب کفش طلای لیگ برتر است. قایدی نیز همین انگیزه را دارد و به رغم آنکه این اواخر قدری افت کرده و حتی از ترکیب اصلی دور افتاده اما جایگاه اولی را برای خودش در جدول گلزنان لیگ برتر هرگز دور از دسترس نمی‌بیند و در پی دستیابی به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر است اما شاید به واسطه آمادگی که شیخ دیاباته از آن برخوردار است در نهایت این بازیکن به کفش طلای لیگ برتر برسد و همین یک گل عقب‌ماندگی از شهریار مغانلو را هم جبران کرده و کفش طلای لیگ برتر را به چنگ آورد. این رقابت ۳ نفره در واقع لبخند فرهاد مجیدی را به دنبال داشته و سرمربی استقلال را عمیقاً از این تلاش ۳ نفره خوشحال کرده است. وضعیتی که استقلال کمتر تجربه‌اش کرده و تنها در دورانی که امیر قلعه‌نویی سرمربی این تیم بود چنین رقابتی در خط حمله شکل می‌گرفت. هرچند که اوضاع امروز استقلال کاملاً متفاوت است و در تاریخ لیگ برتر هرگز سابقه نداشته ۳ بازیکن در خط آتش با هم برای رسیدن به کفش طلا مسابقه بدهند.
گلزنی استقلال در لیگ نوزدهم البته محصور به مهاجمان نبوده است. باید دوباره یادآوری کرد که یکی از گل‌های استقلال را در بازی با پارس جم علی کریمی به ثمر رساند. بازیکنی که شرح وظایفش در خط میانی تعریف شده و وظیفه گلزنی به عهده‌اش نیست. کریمی اما بار دیگر با پیش‌تازی تا محوطه هجده‌قدم حریف و نواختن ضربه آخر نبوغش در گلزنی را به رخ همگان کشید. پیش‌تر نیز کریمی با همین سیاق دروازه حریفان را باز کرده بود. در کنار او باید دیگر بازیکنان استقلال را هم در دسته بازیکنان گلزن تیم قرار داد. وریا غفوری، هرویه میلیچ، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، آرش رضاوند و حتی مدافعان به تناوب در استقلال گل زده‌اند و در نیمی از گل‌های زده استقلال در لیگ نوزدهم نقش داشته‌اند. در واقع اینطور نیست که تعداد گل‌هایی که استقلال در لیگ نوزدهم به ثمر رسانده را وابسته به مهاجمان بدانیم و دیگر بازیکنان نیز سهم بسیاری در گلزنی داشته‌اند که مجیدی باید قدر چنین تیمی را بداند که می‌داند. الگوی بازی استقلال درست مانند آنچه مجید نامجومطلق به زبان آورده مدرن و بر پایه بازی هجومی است اما آنچه سبب شده استقلال با وجود برخورداری از این خط حمله تیغ‌دار و گلزن نتواند قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد، عدم تعادل در بازی دفاعی بوده که گاه مدافعان و دروازه‌بان و گاه هافبک‌ها و حتی مهاجمان در خلق آن مؤثر بوده‌اند.
استقلال ۴ بازی دیگر تا پایان لیگ فاصله دارد. میانگین گل‌های زده آبی‌ها تا کنون در هربازی ۷/۱ بوده است. استقلال اگر در این ۲۶ بازی که از لیگ برتر پشت سر گذاشته ۶ گل دیگر به ثمر رسانده بود، میانگین گل‌های زده‌اش همین حالا به عدد ۲ می‌رسید که آمار بسیار قابل توجه‌تری می‌شد اما همین آمار نیز آنقدر قابل توجه است که می‌شود انتظار داشت تیم مجیدی تا پایان لیگ دست کم ۷ گل دیگر به ثمر برساند. حال اینکه زننده این گل‌ها چه کسانی باشند، مشخص نیست اما نباید تردید به دل راه داد که دیاباته، قایدی و مطهری تلاش بسیاری خواهند کرد تا نام خود را در میان گلزن‌ها قرار دهند و در نهایت کفش طلا را به چنگ آورند.

مطلب پیشنهادی

آیا پاستا غذای سالمی است؟

سایت بدون -وقتی پای کاهش وزن و رژیم غذایی به میان می‌آید، معمولا کربوهیدرات‌ها با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *