روزنامه نگاران مطرح اروپا پاسخ می دهند/مقصد بعدی مورینیو کجاست؟

https://cdn.newsapi.com.au/image/v1/8c3d2859047686bd132c45be13c609f4

سایت بدون -اخراج ژوزه مورینیو از منچستریونایتد در شرایطی رخ داد که بسیاری از تیم‌های بزرگ اروپایی با وضعیتی نامطمئن نسبت به آینده مربی‌های‌شان روبه‌رو هستند. آیا این شرایط می‌تواند تاثیری مستقیم روی مقصد بعدی مورینیو بگذارد؟ «اندی براسل»، «پائولو باندینی» و «سید لو» احتمال نقل مکان آقای خاص به بوندس‌لیگا، سری آ و لالیگا را بررسی کرده‌اند.
بوندس‌لیگا: آزاد شدن مورینیو از قراردادش با منچستریونایتد خیلی زود وارد دیالوگ‌های بایرنی‌ها شد. بایرن‌مونیخ در بوندس‌لیگا اقتدار همیشگی‌اش را از دست داده و حالا بروسیادورتموند را به عنوان صدرنشین آلمان می‌بیند. برای همین است که نه‌تنها نیکو کواچ، بلکه اولی هوینس و کارل هاینتس رومنیگه هم این روزها تحت فشار زیادی قرار گرفته‌اند.
مورینیو از نظر نام و سابقه کاملا با خواسته‌های باشگاه بایرن‌مونیخ همخوان است. تیم بایرن در ضمن پر از بازیکنان باتجربه‌ای است که مورینیو ترجیح می‌دهد داشته باشد اما از نظر سبک و فلسفه فوتبالی خیلی سخت است که هوینس و رومنیگه او را برای هواداران آلیانس‌آرنا توجیه کنند، آن هم با توجه به نتایجی که او اخیرا با منچستریونایتد گرفته است.
از منظر مورینیو هم این انتقالی مناسب نخواهد بود، چرا که بعید است باشگاه بایرن بودجه‌ای را که او به نظرش لازم می‌رسد در اختیارش قرار دهد. فراموش نکنیم گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ این باشگاه همچنان کورینتن تولیسو است که سال ۲۰۱۷ با مبلغ ۵/۴۳ میلیون یورو از لیون خریده شد. مهم‌تر از همه اینکه حال و هوای بایرنی‌ها بیشتر بدین سمت و سو است که در تابستان یک خانه‌تکانی اساسی کنند و با رویکردی ماجراجویانه مربی‌ای جوان و کمتر شناخته شده نسبت به مورینیو را جایگزین کواچ کنند.
سری آ: گزینه واضح برای بازگشت مورینیو به سری آ خود اینتر است؛ تیمی که سال ۲۰۱۰ با آن سه‌گانه را فتح کرد. با اینکه اینتر قرارداد لوچانو اسپالتی را در ابتدای این فصل تمدید کرد اما حذف از دور گروهی چمپیونزلیگ و ناتوانی در رقابتی جدی با یوونتوس برای قهرمانی سری آ، احتمال کنار گذاشته شدن او را به وجود آورده است. باشگاه اینتر اخیرا بپه ماروتا، مدیرعامل سابق یوونتوس را به خدمت گرفته و شاید ماروتا بدش نیاید برای اینکه امضایش را پای تیم جدیدش بزند، باعث انتخاب مربی‌ای جدید برای نراتزوی شود.
با توجه به رابطه بد مورینیو با هواداران یوونتوس و البته موفقیت‌های پشت سر هم مکس آلگری، احتمال پیوستن او به بیانکونری بسیار کم است. رم و میلان هم دیگر تیم‌های ایتالیایی هستند که شاید تا پیش از پایان این فصل نیاز به مربی‌ای جدید پیدا کنند اما حتی اگر هر کدام از این دو باشگاه پشتوانه لازم مالی برای به خدمت گرفتن مورینیو را فراهم کنند، بعید است هواداران‌شان نظر چندان مثبتی نسبت به او داشته باشند.
لالیگا: اخراج مورینیو از منچستریونایتد موجی از احساسات را در مادرید به راه انداخته است. هنوز در هیات مدیره رئال پیدا می‌شوند کسانی که امید به بازگشت او به برنابئو داشته باشند، از جمله خود فلورنتینو پرس. چنین بازگشتی قطعا با ریسک‌های خودش همراه خواهد بود، ریسک‌هایی که شاید به لحاظ منطقی ارزش تن دادن را نداشته باشد. اما از طعم این میوه ممنوعه براحتی نمی‌توان گذشت، از این رویای ناممکن.
مورینیو خداحافظی تلخی با رئال داشت. او با برخی از بازیکنان باتجربه رختکنش به مشکل جدی خورد. سرخیو راموس، کاپیتان تیم از آن دسته بازیکنانی است که به هیچ‌وجه علاقه‌ای به بازگشت مورینیو ندارد اما بخشی از وجود پرس این چالش دوباره درون‌باشگاهی را جذاب می‌بیند و البته بخش دیگری از وجودش در این فکر است که آیا این همه جنجال ارزشش را دارد؟
از منظر هواداران رئال هم عده‌ای از آنها حتی از فکر کردن به بازگشت مورینیو هم حال‌شان بد می‌شود و عده‌ای دیگر با آغوشی باز منتظر دیدن دوباره او در برنابئو هستند. به هر سو مورینیو غیر از رئال، انتخاب دیگری در لالیگا نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی

ریشه و داستان ضرب المثل «شتر را چه به علاقه بندی»

سایت بدون – علاقه بندی به معنای ابریشم بافی است ابریشم بافی از آن کارهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *